Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Engelinizle ilgili ailenizle en çok hangi konuda tartışırsınız?

bLaCkRaCe

Aktif Üye
Konular
126
Reaksiyonlar
2
EngeLinizden DoLayı AiLenizLe En Çok Hangi Konuda Tartışırsınız?

Ne güzeL kimse aiLesiyLe tartışmıyor sanırım.
:D

benım sımdıye kadar engelımden dolayı aılemle hıc ama hıcbır sorunum olmadı. Genelde sorunlar engellı aılesınden degılde engelı olan bızlerden cıkıyor.

ailemle benim aramda engelli olmamdan kaynaklanan bir tartışma geçtiğini hiç hatırlamıyorum...

sadece fizik tedavi gördüğüm yıllarda benim üstesinden gelemeyeceğim kadar spor yaptırmak istemelerinden dolayı onlarla bir tartışmam olmuştu ki buda benim iyiliğim için olan bişeydi.

bide engelli olduğumu farkettiğim yıllarda engelli olmamın sebebinin ailem olduğunu düşündüğüm bir yanılgı içine düşmüştüm ama bu durumu onlarla hiç konuşmadım. ve tabikide büyüdüğüm zaman anladımki onların hiçbir suçu yok.

kısacası engelli olmamdan kaynaklanan bi tartışma içine hiç girmedik.

öte yandan gelecek için bu durumun süreceğinden şüphelerim var. zira yaşım ilerliyor ve annem engelli olmamdan kaynaklanan ve yapabileceklerimi kısıtlayan bu durumun pek farkında değil; yada en azından görmezden geliyor. "neden kendine göre bir kız arkadaş bulmuyorsun" deyip duruyor...bilmem anlatabildim mi?

umarım huzurumuz bozulmaz....

Ben ailemin hiç bana karşı hiç bir zaman ağızlarından duymadım bir tek şerife kızım şu hareketlerini ve yürüyüşünü devam et diyorlar yani ne yalan söyleyim biraz hareketlerimi ve yürüyüşümü ihmal ettim yani düşünün 23 senedir beri hareket hareket onlarda benim iyiliğimi düşünüyorlar tabiki Allah onlardan bin kere razı olsun ve ailerimiizi başımızdan eksik etmesin diyorum.

engelimden dolayı ailemle tartışmamız olmadı hiç hatırladığım ve bildiğim kadarıyla.bu güzel bi olay bence .onlar hep yanımda oldular,her zaman destekçim oldular onun için aileme sonsuz teşekkür ederim :D :) :)

Engelimden dolayı ailemle tartışmam olmadı, aksine annem temizlik yapılacaksa sen yorulma ben yaparım demedi hep bir işin ucundan tutmamı sagladı (daha küçükken legende çamaşır yıkardı ben çok isterdim onunla çitilemek işte bir ona izin vermedi :) ama engelimle ilgisi oldugunu hiç düşünmedim), çık gez dolaş kızım derdi hep bana o gun bugundür gezentidir zaten takma adım.

ßen her konuda tartışırım çünkü enqeLLiLiqimi temßeLLiLiqime aLet ediyorum :?

Engelımden dolayı hiç ailemle tartışmam olmadı ben hiç hatırlamıyorum :)

....

kendi gücümü asan seyleride yaptıgım için hiç tartısmadım, halada tartısmayız

büyükler ve küçükler yerlerini bilirlerse kimseninde tartısacagını sanmıyorum...

engellilik yüzünden tartıştığımızı hiçççç hatırlamıyorum...Ailem benim GÖZÜMÜN NURU diyebileceğim kadar çok seviyorum...bugun hayata Gülümesememin sebebidir Ailem.

Benim de engelimden dolayı tartışmamız olmadı.

benim ailemle tek tartıştığım konu büyüdüğümü kabullenmemeleri sanki daha ufak bir çocuk gibi üstüme düşüyorlar tabi bu bazen hoşuma gidiyor ama bazende çok bunaltıyor bundan dolayı birkaç defa tartışmalarımız oldu

...

fark etmıyoo bırden cıkıyoo kavgaa :)

bazen oturduğun yerde konuşuyorsun derler
yani dışarıyı piyasayı bilmiyorsun anlamında
yafu ben oturduğum yerde dünyayı geziyorum
onların istanbul'u fır dönüp bulamadıkları malı amazon'da bulup
teee amerikalardan getirtiyorum...
ıhhh yine de babamın en sık kullandığı laftır bu "oturduğun yerde konuşuyorsun" :lol:

SLM

AİLEMİZ BİZİM HERSEYMİZ AMA HERSEY SAYGIDA SEVGİDE ANLAYISDA BİTER

Her tartışmanın sebebi sanırsam benim...
Güzel annem nasıl kahrımı cekiyo bilmem :roll: :roll:

HEPİNİZE MERHABA ARANIZA BUGÜN KATILDIM.EVDEKİ YANLIZLIGIMA BİR SON OLUR BU SİTE UMUYORUM,ÇOK SIKILIYORUM,ARKADAŞIM YOK,TV.PC.HAFTADA İKİ GÜN GİTTİGİM TERAPİ MERKEZİ İŞTE BENİM YAŞAMIM :cry:

Engelli olduğum için tartışmak mı ne mümkün ama çok gezmek istediğim ve gezdiğim için azıcık şikayetciler sanırımki :)))))

Benimde daha engelimden dolayı ailemle tartışmam olmadı.
Ablamla çok oluyor ama, artık bana da onda susmak kalıyor çünkü o benden de hasta, o sebeble ben ona karşılık vermem ( vermek istemem)...

bız hıc tartısmıyoruz ısıtmedıgım ıcın aılede ammaaa basbelası sagırla yasamak :D soyle soyle duymas ısıne gelenı duyar ısıne gelmıyenı duymaz evde o var dıye maazallah anahtarınızı unutmaya gorun sms cekmek kapıda ceptelefonunu caldırmak zorundasınız ben geldım dıye

Benim aile yapımda gereksiz konulardan dolayı asla tartışma olmaz olmayacakta. Engelde neymiş ne kadar gereksiz bir konu böle :D:D:D:D:D....

Ben ailemde,sadece ablamla tartışırım oda annemi üzdüğü için ve herkesle kavga ettiği içindir.
Hayatla kendisiyle hiç barışık değil ne yapsam onu açamıyorum, hiç hareketlerini yapmaz , dışarda kimse ile konuşmaz , ama evdekilere kan kusturuyor aksilikten.

bende duhana katılıyorum. onlar anlamıyorlar bizi. ben hep yalnızdım halada yalnızım hastalığımla sadece kendim mücadele ediyorum yalnızım hemde çok. benim için çok üzülüyorlar ama ne hissettiklerimden bi habeler. bazen o kadar kırılıyorum ki ama bellide edemiyorum. ne yalan söyleyim bi çoğunuzu kıkandım özendim. çünkü bende ailemden aynı şeyi bekliyorum ama yok...........

cvp

ailem benim engelimdendolayı başkalarıyla tartışmıştır amabenimle asla özellikle babam üzerimetitrer

bayke' Alıntı:
bazen oturduğun yerde konuşuyorsun derler
yani dışarıyı piyasayı bilmiyorsun anlamında
yafu ben oturduğum yerde dünyayı geziyorum
onların istanbul'u fır dönüp bulamadıkları malı amazon'da bulup
teee amerikalardan getirtiyorum...
ıhhh yine de babamın en sık kullandığı laftır bu "oturduğun yerde konuşuyorsun" :lol:

Aynen oyle sen nerden bileceksin disarida neler oldugunu :wink:

Üst Alt