Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Engelim ve ben çok eğleniyoruz

Konular
14
Reaksiyonlar
0
MERHABA..

BEN BİR RETİNİTİS PİGMENTOZA HASTASIYIM.YANİ GÖZLERİM KARANLIKTA HİÇ GÖRMÜYOR.AYDINLIKTADA %30 CİVARI GÖRÜYOR.ODA YANLARDA HİÇ GÖRME YOK SADECE MERKEZDE VAR.

BU GENETİK BİR HASTALIK..ANNE TARFINDAN BANA BIRAKILAN EN ÖNEMLİ MİRAS :) .BU HASTALIK NEDEN BENİM BAŞIMA GELDİ DİYE HİÇ SORGULAMADIM VE ALLAH A HİÇ İSYAN ETMEDİM.BELKİ BU BENDE OLMASAYDI AİLEMDE BAŞKA BİRİNİN BAŞINA DAHA ÖNEMLİ BİR HASTALIK GELEBİLİRDİ YADA BEN BUNDAN DAHA BAŞKA BİR SORUNLA KARŞI KARŞIAYA KALABİLİRDİM.BUNA DA ŞÜKÜR DİYE DÜŞÜNDÜM HEP.

HEP OLUMLU YÖNDE DÜŞÜNMEYE ÇALIŞTIM VE BU ENGELİN SAYESİNDE YAŞADIĞIM OLAYLARA MİZAH ÇERÇEVESİNDE BAKTIM.DÜŞÜNDÜĞÜMDE İLK AKLIMA GELEN KOMİKLİKLER ŞUNLAR:

---DAHA KÜÇÜKKEN RAHATSIZLIĞIM YENİ YENİ KARANLIKTA AZ GÖRMEYE BAŞLAMAKLA KENDİNİ GÖSTERMİŞTİ.BENDE MAHALLE TAKIMININ KALECİSYDİM.BENİM SAYEMDE TAKIMIM AKŞAM SOKAKTA OYNADIĞIMIZ MAÇLARI HEP KAYBEDERDİ.BEN GENELLİKLE TOPU ANCA GOL OLDUKTAN SONRA GÖRÜYORDUM.

----SOKAKTA YÜRÜRKEN BAZEN AĞAÇLARA VE DİREKLERE TOSLUYORUM.VE İLK ANDA BAZI ZAMANLAR BOŞLUĞUMA GELİP DİREK YADA AĞAÇTAN ÖZÜR DİLİYORUM..ETRAFTA GÖRENLER BENİ DELİ ZANNEDİYODUR..

---BAZENDE YÜRÜKEN GERÇEKTEN İNSANLARA ÇARPIYORUM.ARALARINDA ...KÖRMÜSÜN ÖNÜNE BAKSANA.... DİYENLER ÇIKIYOR.BEN EVET KÖRÜM DEDİĞİMDE SANIRIM BANA TERS TERS BAKIYOLAR.ALLAH TAN ŞU ZAMANA KADAR BÖYLE SÖYLEDİĞİM İÇİN BENİ PATAKLAYAN ÇIKMADI.

---YÜRÜRKEN FARKEDEMEDİĞİM İÇİN KUYRUĞUNA BASIP HAVALARA ZIPLATTIĞIM KEDİ VE KÖPEKLERDEN HUZURUNUZDA ÖZÜR DİLERİM.ŞANSLIYIMKİ O SIRADA CİVARDA PANTER EMEL BENZERİ BİR HANIM ÇIKMADIDA BENİ HAYVAN DÜŞMANI SENİ DİYE SALDIRMADI.

---EVDE YERE BİŞEY DÖKÜLÜR.ANNEM SESLENİR BASMA SAKIN DİYE..BENDE ANNEME BASMAMAM İÇİN ÖNCE GÖRMEM LAZIM DİYE CEVAP VERİRİM.

YAŞADIKLARIMA HEP GÜLEREK TEPKİ VERİRİM..ÇÜNKÜ KENDİMLE BARIŞIK BİRİYİM

BENDEN SİZE NAÇİZANE TAVSİYE..SİZDE KENDİNİZLE BARIŞIN

lewoooom :D :D harikasın.. :D umarım hiç bir zaman küsmezsin kendine.. :D :D

kendisi ile barışık insanlar kendilerini ne kadar mutlu ediyorsa bir o kadarda etrafındaki insanları mutlu ediyor.. :D

meselaa benim çook ama çook sevdiğim bir sanatçı vardır metin şentürk :D :D onun katıldığı tv programlarını izlerken gülmeyen yoktur diye düşünüyorum..

insanın kendisi ile barışık olması bence bir ayrıcalıktır..ben şahsen kendisi ile barışık insanların özel insanlar olduğunu düşünüyorum.. :D

vuuu yanii :D senide çook seviyorum lewom... :D senin kadar değerli bir arkadaşa sahip olmakta bir ayrıcalık bence.. :D

benim erkek versiyonum..kader arkadaşım benim.. :D :D hayatının bu kesitlerini bizimle paylaştığın için teşekkür ediyorum..canem :D ))

LEWOCUĞUM SEN SATEN GÜLER YÜZLÜ BİR İNSANSIN....
HİÇBİR ZAMAN ENGELİNE İSYAN EDECEĞNİ DÜŞÜNMÜYORUM....HARİKA BİR İNSANSIN .....PAYLAŞIMIN İÇİN TEŞEKKÜRLER KEŞKE HERKES SENİN GİBİ OLSA....BAKMA EN ZOR HASTALIKLA MÜCADELE EDEN BİR İNSANSIN...KARANLIKTA YAŞAMAK VE ONU SEVMEK ÇOK ZOR ALLAH KİMSEYİ KARANLIKTA BIRAKMASIN....SABRINDAN DOLAYI SENİ KUTLUYORM :wink: DİLERİM AYDINLIK GÜNLERE BİRGÜN TIPBIN SAHESİNDE KAVUŞURSUN KİMBİLİR KADER :wink:

SEVGİLİİ VUUUUU SEROŞ :D VE CİMCİME ŞİRİNE..

BENİM HAKKIMDA DÜŞÜNDÜKLERİNİZ İÇİN ASIL BEN SİZE ÇOK TEŞEKKÜR EDERİM.

İYİKİ VARSINIZ.

selam

öylede olmak güzel.böyle yaşamassan hayatın ne anlamı kalırki zaten

Helal sana.. İşte bu hayat.. Başka ne denirki :)

onun için mi ikide bir havaya zıplıyorum ben..kuyruğuma basan demek senmişsin ne istiyorsun kuyruğumdan eze eze dümdüz oldu... :evil:

Hiç bir zaman yüzün ekşimesin şukufe... :D

TEŞEKKÜR EDERİM ARKADAŞLAR..

İNSANIN SİZİN GİBİ DOSTLARI OLUPDA KARAMSAR VE SOMURTKAN OLMASI MÜMKÜN MÜ ZATEN :D

PİSİCİM..ARTIK DAHA DİKKATLİ OLUP KUYRUĞUNA BASMAMAYA ÇALIŞCAM :D

levent kardeşim kendinle Barışık olman çok güzel.
Engelini Engel görmeyip Hayata pozitif bakmabilmen mükemmel
bu yazından sonra hayata küsmüs olan kardeslerimiz Hayata Daha Başka bakarlar inşALLAH

Süpersinnnnn ya arkadaşım insanın kendinle barışık olması ne süper bişi hayatta hep böle mutlu olman dilegiyle.

levent Kendınle Barısık Olman Cok Guzel.

Ben Senı Tanıdıgım Icın Çok Mutlugum Ama Sende Oglemısın Bılmem :p

Allah Yuzunu Guldursun İnsallah Hep...

lewent süpersin hep böyle güleryüzlü ve eğlenceli ol sana bu yakışıyor
:) :) yürü bee kim tutar senii :wink:

ÖNCE ÇOK GEÇMİŞLER OLSUN DİYORUM ...

AMA DURUMUNU BU KADAR KABULLENMEN VE KOMEDİYE ÇEVİRMEN ÇOK HOŞUMA GİTTİ, YAZINI GÜLEREK OKUDUM :D :D

SEN BURADA ANLATTINGIN KADAR GERÇEKTEN HAYAT DOLUSUN, HİÇ ŞİKAYETİNİ DUYMADIM. :D :D

ARKADAŞIM HİÇ DEĞİŞME HAYATA HEP BU GÜZELLİKLE BAKMAN DİLĞİYLE :D :D

HOŞÇAKALLL

HEPİNİZE ÇOK TEŞEKKÜR EDERİM ARKADAŞLAR..

BENİM İÇİN SÖYLEDİKLERİNİZ BENİ DAHADA MOTİVE EDİYOR . POZİTİF OLMAMDA SİZİNDE KATKINIZ BÜYÜK.

Çok keyifle okudum, böyle düşünmeniz ve algılamanız beni mutlu etti ve çok keyifli yazdığınızı yazarken hiissettirmişsiniz, siz çok yaşayın, çok mutlu olun ve hep hayata böyle bakın olurmu?

Üst Alt