Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Emniyette çalışıp emekliliğe sevk edilen ama dava açıp geri dönen var mı?

malulemekli10

Yeni Üye
Konular
1
Reaksiyonlar
0
merabalar;
eşim 2009 pmyo girişli, 2011 polislik başlangıç. son iki yılı gih memuru olarak görev yaptı. D dilimi raporu var. Yani gih memuru olarak görev yapabilir. Ancak 04.07.2020 tarihinde resen malulen emeklilik yazısı tarafımıza ulaştı. 5510 a tabi olarak emekli oldu. 12 yıl 7 ay 6 gün prim üzerinden 2100 tl emekli maaşı bağlandı. Sgk ya itiraz dilekçesi verdik. Kabul edilmedi. görüyoruz ki yanlız değiliz. emekli olmak istemiyoruz. dava açtık dava süreci devam ediyor. Sorum şu. Bizim gibi itiraz edip bu tip dava kazanan varmı?Emniyet hizmetleri sağlık şartları yönetmeliğinin 16 maddasinin c fıkrasını 2019 eylül ayında değiştirdiler. Bu maddede derki 'Performasınsından yararlanılamayan personel, Birim amirlerininin görüşüne istinaden malulen emekliye sevk edilir.' İnsanlar ne emeklerle bir yerlere geliyor. Amirin iki dudağı arasından çıkıcak görüşle insanların geleceği çalınıyor. Kaldı ki bu hastalığa meslekte yakalanmışsa bu memur emekli mi edinilmeli? Rehabilite edilmesi gerekmezmi. Fikir alışverişi yapabileceğimiz yol gösterebilecek arkadaşlar olursa çok seviniriz.

Abla izninle ben bu konuyu ben memurlar net forum egm sayfasına atayım orda binlerce polis yorum yapar bir tane bilen çıkar elbet en azından olurmu

Çok geçmiş olsun öncelikle umarım. Bir an önce mesleğine tekrar kavuşur. Böyle bir başlık açtığınız içinde çok teşekkür ederim. Ayrıca eşinizle devre sayılırız. Bu başlık burada ve diğer forumlarda çok tartışılacaktır. Umarım bir çözüm üretilir.

Şunu söylemek istiyorum dediğim gibi açtığım diğer başlıklarada bakarsanız bende 2009 Haziran ayında 6 pomem olarak polislik mesleğine başladım. 2015 yılında organik olmayan psikotik bozukluk tanısıyla la psikolojik rahatsızlık geçirdim. Dedim ya konu psikolojik. İlaçlar beyni etkiliyor. Konsantrasyon ve zihinsel faaliyetleri kısıtlıyor. Tabi eşinizin rahatsızlığını bilmiyorum.

Bende eşiniz gibi 2017 yılından bu yana GİH olarak çalışıyorum.
Halende çalışıyorum ancak bu tür hadiseleri duyunca sıranın bize geleceğini ön görüyorum. Kral yanluz dediği gibi ben tabi bu forumu tenzih ederek söylüyorum bu forumdan çok faydalandık. Ancak herkes bilmiyor. Konu memurnete taşınınca bir çok kişi hem istifade edecektir hemde umarım size çözüm sunacaktır.

Ben şuan aktif çalışan Gihim şunu hep tartıştık gerek memur nette gerek bu forumda sonradan gih olup malulen emekli olan memurun maaşı kaç lira olur diye? Bu sorumuzada yanıt vermiş oldunuz? Durumdan vazife çıkartmıyoruz tabi ancak eşinizin acaba daha önceden yani polislikten önce hizmeti varmıydı? Son maaş bordrosunda yazan emekliliğe esas ve derece kademesi kaçtı?
Emekli ikramiyesi ne kadar aldı? Rahatsızlığı neydi? Herhangi nir amir keyfiyetinden mi yoksa gerçekten rahatsızlığı neticesi görev yapamayacak duruma geldiğinden emekliye sevk oldu yazarsanız bir çok sorumuzu cevaplamış olacak ve geleceğimizden endişe etmeyeceğiz. Şimdiden teşekkür ederim.
Ayrıca eşinizde isterse özelden görüşmek isterim.

Çok geçmiş olsun [FONT=sans-serif]Emniyet Teşkilatı Sağlık Şartları Yönetmeliğinde Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik"te 29.09.2019 yapılan değişiklik ile Genel idare Hizmetlerinde çalışabilecek olan personelin sanki hastalığından dolayı ceza verilir gibi Psikiyatrik hastalıkları nedeniyle malullük yönünden işlem yapılmakta.[/FONT]

[FONT=sans-serif]Yönetmelikteki bu değişiklik ile idare, hastalık konusunda uzman hekimlerin verdiği kurul raporlarından daha yetkili gibi davranarak hastalıklarından dolayı çalışamayacağını karar vermektedir. İdare zaten kişinin performansı ile ilgili bir durumda yetkisi dâhilinde Performans puanlaması ve disiplin yönetmeliğindeki yetkilerini kullanabilmektedir. Ancak İdarenin Sağlık açısından performans değerlendirmesi yapması yetkisi ve bilgisi dışındadır. Kendi görev alanında işlem yapması gerekir. Bahse konu değişiklik, Anayasal normlara, evrensel hukuk ilkelerine ve mevzuata aykırıdır.
[/FONT]

Değişiklik yeni olması ve davaların uzun sürmesi sebebiyle sonuçlanmış bir dava yoktur. Ama yukarıda belirttiğim mağduriyete belirtilmesi dava açarken fayda olacaktır diye düşünüyorum.

[FONT=sans-serif]Türk Büro-Sen konu hakkında duyarlı davrandı ve danıştaya iptal davası açtı. Bu duyarlı davranışı için teşekkür ederiz. Dava 2019 da açıldı. Linkte bilgi mevcut. Mağdur olan arkadaşlar için bir umut olabilir diye paylaşıyorum. Takip etmenizde fayda var bence. Umarım adaletli iyi sonuçlar alınır.[/FONT]
TÜRK BÜRO-SEN

slm

malulemekli10

merhaba oncelıkle gemıs olsun bende gıh olarak calısıyorum d dılımı alıyorum her sene esınızı neden emeklı ettıler acaba rapor alıyormuydu ara sıra amırle soronu varmıydı mahkemede kazanılır performans notu kac

Konu hakkında bir gelişme var mı? Mahkeme süreci devam yada sonuçlanan oldu mu?

Bende emniyet personeliyim malulen emekliliğe sevk edildim dava açıyorum gelişmeleri buradan paylaşırım

Ben açıyorum amirin görüşüyle emekliliğe sevk edildim. Dava sürecini dizinlerde paylaşırım. Geçmiş olsun. Sevgiler

malulemekli10

Geçmiş olsun

Bu konuyu çok araştırdım. Genel de bildiğim Ekim 2008 den sonra Memuriyette başlayan memurlar 5510 tabi kendi isteği dışında emekli edilemiyor diye biliyorum. Çünkü SGK sağlık kurulu bana bu şekilde bilgi verdi...

Ben emekli olmadım , kontrol muayenesi sürekli olması + düşük emekli maaşı...

Eşinizin memuriyetten önce sigortası var mıydı ?
İkramiye ne kadar verildi ?
Kontrol muayenesi yazıyor mu , SGK yazısında ?

Dava sonucunuz ne oldu acaba bilgi verebilir misiniz?

merabalar. dava süreci devam ediyor. öncelikle davayı idare mahkemesine açtık. görev iptal verdiler.2008 sonrası işe başlamalı olduğumuz için,bizim davamız iş mahkemesinde görülecekmiş. İş mahkemesine açtığımız davada hakim adli tıp a sevketti. Yani durum lehimize şuan. 10 ocak 2022 de adli tıp ta randevumuz var. mahkeme 10 mart 2022 ye ertelendi. bizim ülkemizde adalet çok yavaş işliyor malesef. süreci buradan paylaşmaya devam edeceğim. umarım herkesin gönlüne göre olur.

merabalar. Biz Res'en Malulen emekli edildik. yani isteğimiz dışında. memuriyetten önce sigortamız yoktu. 40.000 civarı ikramiye verildi. kontrol muayenesi yazmıyor sgk yazısında. mahkeme süreci devam ediyor.

merabalar. 2008 sonrası başlamalı iseniz direk iş mahkemesine başvurun. idare mahkemesi görev red veriyor. boşuna zaman kaybetmeyin.

merabalar. Acaba yönetmelik iptali için açılan dava ile ilgili bir gelişme varmı. biraz araştırdım bulamadım. Dava sürecimiz devam ediyor şuan. adli tıp a sevk edildik. Kesinlikle bu yönetmeliğin iptal edilmesi gerekiyor. Amirin belki personele kastı var. Belki bir sıkıntı yaşadı? Kendilerini gerçektende sağlık açısından uzman sanıyorlar. Bizim hiçbir hastane raporumuzda çalışamaz yazmıyor. Gih memurluğu yapabilir yazıyor son güncel raporumuzda.

malesef henüz sonuçlanmadı. Adli tıp 10 ocak 2022 ye randevu verdi. mahkememiz de 10 mart2022 ye ertelendi

Merabalar. Eşim Obsisif Kompulsif Bozukluk rahatsızlığı nedeniyle emekli edildi. Amirlerinden birisi ile sıkıntısı vardı. Belli periyotlarla kontrol muayenesine tabi tutuluyordu. Mahkeme süreci devam ediyor.

Merabalar. Öncelikle sizin açmış olduğunuz başlıklardan cesaret alarak bu forumda yazmaya karar verdim. Herkes paylaşsın ki yanlız olmadığımızı anlayalım.Açılan davalarda fikir alışverisinde bulunabilelim. Egm GİH e geçen personelini sırtında kambur olarak görüyor bence ve bir an önce emekli edilmesi yönünde çalışmalar yapıyor. sizin 2017 yılından beri devam edebilmeniz güzel. Eşimin rahatsızlığı Obsisif Kompulsif Bozukluk. Yani halk dilinde evham, takıntı olarak biliniyor. Ve emekli olma sebebi asla değil. kaldıki son hastane raporumuzda gih memurluğu yapabilir yazıyor. Size tavsiyem şu olabilir. Eşim Henüz 30 yaşında emekli oldu ve şuan maddi manevi yıpranmış durumda Emekliliği aklınızdan geçirmeyin derim. 40.000 civarı tazminat. öncesinde herhangi bir sgk hizmet i yok.Amirlerinden birisi ile sıkıntı yaşamıştı. umarım yararlı olmuştur.

Psikiyatrilik hastalığı ise ancak emekliye ayrılan kişi ben emeklilik dilekçemi verdigimde akli dengem yerinde değildi diye dava açarsa gihe dumme ihtimali var

malülemekli10 ve yıldız1616 davanız ne oldu acaba.bende emniyette gih im.2010 girişliyim.2015 de gih e geçtim.bipolar bozukluk.şu anda davanız hangi aşamada avukat ne diyor.bizi bilgilendirirseniz seviniriz.

Son düzenleme:
Üst Alt