Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Emekliyim. SGK durduk yere kontrole çağırdı! Buna hakkı var mı?

Örneğin filanca şahıs Bir Hastaneden şüpheli bir durumda alındığı tespit edilen raporun
O dönem ve o hastaneden alınan tüm rapor alan kişilerin hepsini kontrole çağıriyorlar.
Bu durumdada yaşın yanında kuruda yaniyor.bizim ellbetdeki engelimizden şüphemiz yok ama
Bir sürü süreç git gel bekle zaten bu süreçler insani canından bezdiriyor.
Sıkıntı burdan kaynaklanıyor.Birde eski engelli cetveline göre emekli olmuş fakat daha sonra kontrole cağırlığında yeni oranlara göre heyete girdiğini düşünürseniz mesala eski orana göre %50 almış fakat yeni orana göre karşılığı %35 buyur ne olacak şimdi.
Onun için sadece şüphe ve usulsüz aldığı tespit edilen kişi kontrole çağrilmali.
Malesef yaşin yanında kuru yanması denilen olay bu,onun için diyiyorum bu tuzukteki
Sgk her zaman kontrol muayenesine çağırma yetkisi vardır cümlesi ufak bir oynama ile
Usulsüz ve şüpheli durumda alındıği tespit edilen durumlarda Sgk kontrol muayenesine çağırma yetkisi vardır şeklinde olmalidir diye düşünüyorum.

Aynen katiliyorum benim hic bir tanidigim simdiye kadar oyle bir sey karsilasmadi insallh oyle olur

Bu konu hakkinda cok yorum yapildi ama bir yere varilmiyor sadece bu sitede rastladim okudum boyle seyleri bir arkadas sadece tek hastaliktan rapor alanlari sgk kontrole cagricakmis diyor diger biri bir cok hastaligi olup rapor alanlari sgk kontrole cagiracakmis diyor yani herkes bir sey diyor

tarum 41 Sana yanlış bilgi vermişler kardeşim ben bizzat yakınım olan sgk müfettişiyle bu konu hakkında görüştüm adam bir kaç hastalık olanlar şüpheli durumda oldukları için çağırıyoruz eğer raporlarında birden fazla hastalık tanısı varsa bunlar kurumda şüphe doğuruyor dedi çoğunlukta bundan dolayı usülsüzlük yapıp her hastalık çeşidi kullanılıyormuş mesela psikiyatri başta olmak üzere kulak göz diyabet vs. Eğer doğuştan ve tek hastalık tanısı olupta operasyon geçirip elde dosya varsa ve hastalıkta kanıtlanmışsa bunlar sorun olmuyormuş sgk nında kontrole çağırma nedenlerinden biride hiç bir boku olmayıpta rüşvetle ropor olanları tespit etmeye çalışıyorlar yani anlıcanız gerçek engellilerde bunların yanında kurban gidiyor bu olaylardan ötürü sgknında işine geliyor engellininde hakkını elinden alıyor olay bu yok öyle tek hastalık falan hepsi hikaye memlekette sahtekarlar çoğaldı şerefsizler türedi olan bizim gibi gerçek engelli garibana oluyor müffettiş bu adamların her yerimi arızalı diye konuştu işte bu durum işi bozuyor kimse ezbere konuşmasın bu hadiselerin cereyan etmesindeki en büyük etken gaziantepte çıkan usülsüz ve parayla rapor alma olayıdır tabi bu durum bütün illere sıçradı artık sgkya yetki vermişler engellinin kafasına acımadan sıkıp geçiyor bir atasözünde çingene beylik vermişler önce babasını kesmiş... Gerçek engelli kardeşlerimize sesleniyorum bimere sakatlar kordinasyon merkezine gerekirse cumhurbaşkanlığına mail atıp bu durumu dile getirelim hakkımızı arayalım üç beş soysuz hırsız rüşvetçi çapulcular yüzünden haklarımızı kaybetmeyelim 60 yaşı göze alanlar kenera çekilsin hepinize sevgiler.

kiyasettin kardeşim yaşın yanında değil kurunun yanında yaşta yanıyor o cümleyi ben düzelttim olur böyle hatalar heyecandan vede sinirden olsa gerek... Her neyse sen güzel düşünüyorsunda onlar uygulamıyor devlet kurumların eline vermiş satırı doğrayıp biçiyor ne dersen de boş bu memlekette o kadar çok kahpeler namertler varki onların yüzlerinden çıkıyor bu hadiseler ne yazıkki Allah sonumuzu hayretsin.

Dost_26 Teşekkür ederim kardeşim hatami duzelttigin için.Bugün ne kadar yanlız ve sahipsiz olduğumuzu anladım.
Konu ile ilgi Engeliler konfedarasyonu aradigimda telefona çıkan kişi sizi yetkili kişiye yonlendirecem dedi konuyu o kişiye izah edersiniz dedi,
Neyse telefona çıkan kişi buyrun beyfendi dedi buraya kadar güzel,sonra ıstanbul,dan aradığımı engelli bir vatandaş olduğumu ve neden aradığımı söyledim.Bana şu anda çok önemli bir yazı yazdığını ve önce müsade istememi söyledi ve küstahça bende çok önemli bir şey zannettim bana niye bağaldılar dedi.Bende sizin meşgul olduğunuzu nerden bilebilirdim,görüştüğüm kişi direk size aktardı ve bu konuyu sizinle görüşebilecegimi söyledi dedim.
Herşeye rağmen ya sabır dedim içimden,neyse sonuçta tamam talebinizi değerlendirecegiz dedi ve sitemizi açın bakın bunlarla ilgili şeyler var dedi ve telefonu pat diye suratima kapattı.Yani aradigimda pisman oldum bu tavır ve tutum yüzünden ama olsun gerekirse yine ararim sonuçta birilerinin bunu dile getirip başvurmasi gerekiyordu çünku bu sorun hepimizin sorunu pes etmek yok
Allah hepimize sabır ve dayanma gücü versin ne diyeyim.

ben vergi indirimi alaı 3 yıl oldu sürekli raporda sürekli pikiyatrik oranda var içinde kısman düzelen 3 sene olmuş sürekli vergi indiri ve rapora ragmen kontrole tabi olurmuyum

Kimse bilemez ne zaman kontrol olcagini belkide hic olmayacak bu konularda nezaman olur olmaz mi gibi seyler soylemek zor siz emekliliginiz keyfini surun zaten kontrol olcaksa biz bilemeyiz ama sizde kuruma bunla ilgili seyler sormayin esegin aklina karpuz kabugu dusurmeyelim

Benim nerak etiğim vergiyle emeklilik kaç yılında başladı eskiden varmıydı bşrde bir arkadaşımın bababsı 1996 sürekli rapor almış hasteneye e nabıza işletecekmiş eski tarih demişler bu emeklilektese geçiyormu mesela 1999 larda emekli olan varmı vergiyle veya malunen tşk ler cevap yazarsanız sevinirim benim vergim 3 dereve sürekli ömür boyumu geçecek vergi ibdirimim

karatas_52
Vergi indirimi ile emeklilik yeni bir şey değil, belirttiğiniz 90 lı yıllarda da 80 li yıllarda da vardı.
Arkadaşınızın babası zamanında o rapor ile sürekli vergi indirimi almışsa emeklilikte geçerlidir. Ancak vergi indirimi yoksa o rapor vergi indirimi için şu anda geçerli olmaz.
Evet sürekli vergi indirimi ömür boyu geçerlidir.

Tşk ler benim vergi indirimim var emekliyim dedim yıllar geçtikçe emeklilim üptal olur falan iüpeye düştüm 2013 te oldum emekli raporum sürekli 8 senelik 2030 yılına geldikmi raporun eski derler çogu öyle diyor ama vergim var kimide olmuşun raporun olmasada emeklilinde bişi olmaz diyor

aynı anda beni ve vergi inirimden emekli olmuş bir akrabamı tekrar rapor almaya çağırdılar, evrak posta ile geldi.

Yok arkadaşım Böyle haksızlık örnekleri varken erken emekli falan olamam ! Bu insanlara yazık günah değil mi ? El insaf ya !

shuull111 cagırma sebebleri acıkca yazıyormu genel kontrolmü daha sonra düşük puanlı rapormu aldınız kagıtta ne yazıyor

sungate_ rapor aldıgı hastanede usulsüzlük olabilir farklı rapor sorunu olabilir gelen yazıda memurlar alavere dalavere yapmadan acıkca yazarmı bilmem forum arkadaşlarımız bilgilensin

benimki 2 yıl süreli rapor ile süresiz vergi indirimi almıştım. geçen senede tekrar rapor aldım ama sürekli aldım. bunu tabi vergi dairesine ben bildirmedim hastanenin göndereceğini düşündüm akrabam olan 10 yıl önce sürekli raporla emekli oldu onu da çağırdılar. evrakta özetle engel oranınızın tekrar belirlenmesi olarak diyor

Arkadaşlar raporu aldığım hastaneye yönlendirmişler ama internetten sağlık kurulu raporu için randevu yok 15 gün süre vermişler direk hastaneye gidip durumu bildireyimmi yoksa başka bir hastaneyi isteyebilirmiyim

Üst Alt