Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Emeklilik işlemlerinde görülen ek ödeme nedir?

kardelenn

Aktif Üye
Konular
39
Reaksiyonlar
8
emeklilik işlemlerime baktığım zaman 91,41 tl kadar ek ödeme görünüyor bu maaşın içindemi yoksa maaşla beraber her ay verileck ödeme mi

Kurum mutemetinizden detaylı maaş bordrosu isteyin. bilgilerinizi oradan görebilirsiniz.

hesabınıza yatacak toplam tutar 2376,66 tl hayırlı olsun.bu maaşın içerisinde 2-3 aylık tahmin ettiğim bir maaşın toplamıdır.

bu rakamı nasıl çıkardınız:) ve bu çıkardığınız ücretin içinde kaç aylık maaş var:)

2 yada 3 demişsiniz pardon:)

benim maaş 01.07.2014 tarihinde bağlandı elime evrak bu ayın başı gibi geldi ve biriken 1124 tü sanırım 700 maaş+91 ek ödeme görünüyodu

maaşını 791 tl yani ne kadar pirim ve yılla emekli oldunuz acaba ?
tşkler..[SIZE=3][/SIZE]

17 yılım bitmişti işe girişim 1996 çıkışım 2014 haziran

toplam gün sayım: 3968

toplam kazanç: 115.408.40 tl

maaş alırken rapor oranı fark ediyomu bilginiz varmı acaba ben de böbrek nakli oldum onun için mrk ediyorum..

hmm tşkler ben böbrek nakli oldum 10 yılda 1800 gün istiyorlar o zmn ne kadar emekli maaşı bağlanıyor biliyormusunuz.. ?

yok bilmiyorumm sgk tarafından yapılıyo diye biliyorum

2014 yılı 6.ay içerisinde başvurmuşsunuz.aylık bağlanma tarihi 01.07.2014 görünmesi normaldir.özel sektörde çalışıyordunuz en son.bu sebeple bu ayki maaşınızda 3 aylık toplam tutardır.2376 tl den sonra alacağınız aylık tutarı 792 tl olarak hesap ettim.tabi doktora giderseniz ilaç muayene ücretleri maaşınızdan tahsil edilerek ödenir. ek ödeme miktarı bilindikten sonra aylık hesabı yapmak kolay.

çok teşekkür ederim :)emeğinize sağlık

pardon bişey daha sorucam 3 aylık derken HAZİRAN, TEMMUZ AĞUSTOS DEĞİLMİ

Kardelen Hanım Aylık Bağlanma oranınızı biliyormusunuz birde hep asgari ücretten mi yattı maaşınız
bence ek ödeme özür oranına göre veriliyor her ay olmak üzere..

EK ödeme aylığınızın devam ettiği sürece ödenir.ek ödeme miktarı aylık tutarınıza göre hesaplanır.

# kardelen hanım hangi aylar olarak bilmemekle beraber ödenecek tutar 3 aylık bir ödenek.rica ederim hanımefendi.

NİMBUZ;

aylık bağlanma oranı % 60 yazıyo bu nedir ve neye göre 60 olmuş onuda bilmiyorum ama:) pirimlerim şu son 10 yılı yüksek yattı öncekiler düşük sanıyorum

Bence hiç merak etme, son kertede cebine giren aylığa bak sen :)

Benim bildiğim kadarıyla aylık maaş ve ssk matraklarından kümülatif vergi dilimlerine dahil olduğunuz aylarda örneğin ssk matrakların askeri üçretin üzerinden olduğundan ek ödenek alanlarıda yükseliyor.

Kardelen Hanım ;
Benim işe girişim 2009 doğum tarihimde 1990 daha 12 yıl falan var emelliliğe :) :) fakat sgk aylık bağlanma oranını düşürmüştü 12 yıl sonra aynı şartları taşısak dahi şuandaki maaşa göre daha az alacağız.
Saygılarımla... ;)

700 maaş+91 700 lira maaşa 91 lira ek ödeme fazla gibi geldi ,benim aylık 960+39 ek ödeme.Maaşınız zamanla yükselecek şu an düşük, hayırlısı olsun harca harca bitmez.

malesef banada düşük geldi :(

Benim bildiğim kadarıyla aylık maaş ve ssk matraklarından kümülatif vergi dilimlerine dahil olduğunuz aylarda örneğin ssk matrakların askeri üçretin üzerinden olduğundan ek ödenek alanlarıda yükseliyor.

olabilir

1124 + 791 ödenecek zannedersem , emekliliklerimiz hemen hemen aynı zamana denk geliyor , benim böyle oldu , ek ödeme maaşınızın % 4 ' dü kadar veriliyor diye bu forumda öğrendim .

kardelenn acaba emeklilik şartlarınız nedir.
Malulen mi? Erken emeklilik mi?
Prim gün?
Bodro gösterge asgari mi? yoksa asgari üsttümü?

erken emeklilik
pirim günüm 3920 olması gerekirken 3960 tı sanırım

işe girişim 1997 ama 2000 e kadar düşük yattı sonra çalışmaya ara verdim tekrar 2005 yılında işe başladım ve 2005 ile 2014 yılı arası yüksek yattı

kardelen merhabalar yüksek derken 2005-2014 ne kadar yatığını biliyormusunuz acaba birde toplam kazancınız toplam kazanç: 115.408.40 tl ssg baktığınızda en son aylık yatan kazanç kaç gösteriyor birde bunları paylaşa bilirmisiniz.

toplam gün 3968

kazanç 115.408,40 TL

en son halı bu

Üst Alt