Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Elimdeki yeni tarihli raporu vergi indirimi için defterdarlık'a verebilir miyim?

10 yıldır uğraşıyorum nerdeyse istanbulda rapor almadığım hastane kalmadı enson deftardarlık tekrar hastaneye yolladı hastane il sağlık müdürlüğüne itiraz et dedi ettik göztepeden tekrar hastaneden rapor aldık bu sefer il sağlık müdürlüğü kendi itiraz edip kartal lütfü kırdara sevk etti hakem hastaneye orda girdik aynı derece biraz yüksek defterdarlık bu sefer farklı bir yere göndermez dimi arkadaşlar 2103 den bu yana uğraştım en sonunda aldık hakem hastane raporlarını düşürmezler heralde kendileri gönderiyor iyice çocuk oyuncağına çevirdiler

@officer, @OturanBoğa

Selam arkadaşlar

17.06.2015 tarihinden itibaren meb de göreve başladım
gelir vergisi indirimi için hastaneden randevu aldım bu ayın 13 ü pazartesiye. dilekçelerim hazır işyeri yazısı ile beraber bugün yolum düştü vergi dairesine soruyum dedim hastaneden randevuyu pazartesi ye verdiler dileçeyi perşembe cuma getirsem olurmu diye görevli memur elinde rapor yokmu dedi 2010 tarihli var dedim kabul edilirmi dedim 2008 sonrası ise olur dedi

sizce ne yapmalı hastane sevki ile heyete girip yeni rapor mu almalı yoksa memuru dinleyip elimdeki raporu mu vermeliyim (elimdeki rapor 2022 ve istihdam için)
ekpss atanmam bu raporla oldu. Elimdeki rapor Ankara dan geri döner diye çekincelerim var raporda yazılması gereken hastalık ile ilgili ayrıntılar eksik diye geri gelirmi

örnek olarak (Ankilozan Spondilitde:İlgili ölçümler (her yöne omurga hareket açıklıklarının nötral (0) metoduna göre, el-yer, occiput-duvar, çene-sternum, schoberler ve göğüs ekspansiyonu ölçümlerinin vb.) mevcut olmasına ve etkilenen omurga ve eklemlerin iki yönlü grafileri rapora eklenecektir. )denmekte

benim raporda sadece ileri derece Ankilozan Spondilit yazmakta. Hayırlı ramazanlar, konuya vakıf arkadaşlar önerinizi bekliyorum.

murat255,
Bence elndeki raporu ver değerlendirilsin velev ki değerlendirme olmadı yeni rapor istediler. Sana belge verirler direk gider yeni rapor alırsın.

Vergi indirimi için son yönetmeliğe (Mart 2013) uygun rapor isteniyor diye biliyorum. Elinizdeki gönderilse de son yönetmelikteki özürlülük ölçütü esas alınarak değerlendirilir sanırım.

@officer, @OturanBoğa , @Ufukalp

Selamlar Cuma günü ilçe vergi dairesinden aradılar 2010 yılı tarihli %76 olan raporu %58 ile 3. dereceden onaylamış sağlık kurulu sebebi gerekçesi belli değil memur raporu kabul etmezler ise hastaneye sevk ederiz demişti bu durum karşısındada hastane sevki için 6 ay geçmesi gerekiyormuş rapora itiraz etmelimiyim yada nasıl bir yol izlemeliyim üstadlar öneriniz nedir zira benim için maaşa etkisinden başka bir faydası yok raporun. oranlar 2010 yılına göre düştümü ki benim raporu düşürdüler şimdiden sağolun cevaplarınız için.

Not:Bu arada yazı yazmak işkence düzeltmenin yolu varmı ?

murat255
Mart 2013 deki yeni yönetmelikle beraber özürlülük ölçütü oran cetvelinde de değişiklikler oldu.
Elinizdeki rapor yürürlükteki son yönetmeliğe uygun değil gerekçesiyle kabul etmeyebilirlerdi de.
Sizin için farkedecek olan sadece 2. derece ile 3.derece arasındaki maaşa yansıyacak fark. Sizin emekliliğinizde vergi indiriminin zaten bir fonksiyonu olmayacak. Değer derseniz itiraz edebilirsiniz.

@Ufukalp

Ufuk bey vergi indirimine başvurumun nedeni maaşa katkısı olsun biliyorum emeklilik için yeniden rapor alıcam.İtiraz için nasıl bir yol izlemem gerek nereye başvuruda bulunucam hastaneye sevk almak istiyorum zira kronik rahatsızlığım olan ankilozan spondilit 2010 yılına göre ilerledi sol total kalça eklem içi protez 2cm kısalık, koah , 2 kez bel fıtığı ameliyat artı birde eski raporumda olmayan kalp ritm bozukluğu var bu nedenle yeni rapor çıkarmak istiyorum.

Üst Alt