Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

El cerrahisinde tendonez, tendon transferi ya da artrodez ameliyatı olan var mı?

dmx11

Yeni Üye
Konular
6
Reaksiyonlar
0
herkeze hayırlı akşamlar.

arkadaşlar benim oğlum 2006 dan beri c-5 asia-A tetrapleji hastası.kolların hemen hemen hiç gelişme olmadı.dirseklere kadar ön taraf kasları çalışıyo fakat arka kasları çalışmıyo.

Sorum şu, bu gibi olan arkadaşlarımızdan el cerrahisinde tendonez,tendon transferi yada artrodez ameliyatı olan varmı.yada azda olsa faydasını gören var mı.
bu oğlum için önemli kendi başına vakit geçiremiyo mesela kumandadan kanal değiştiremiyo. bu konuda tecrubesi olan arkadaslarımdan yazmalarını rıca edıyorum.

ALLAH"ım hepimize şifa versin

Omurilik felci olup böylesi bir ameliyat olan var mı arkadaşlar?

Bu arada, kumandaya dair alternatif yöntemler denediniz mi? El içine bağlanan bir kalem yardımıyla kumanda, klavye vb. aletler kullanılabiliyor kolayca... Mesela:

77_2_Skrivskena1_mediumplus.jpg
77_2_skrivskena2_mediumplus.jpg

613_23_skriva4_mediumplus.jpg

Bu tür çözümlere dair paylaşımların yapıldığı İngilizce bir site: Spinalstips - Categories for tips och ideas for people with spinal cord injuries (SCI)
Bizim sitede bir başlık: http://www.engelliler.biz/forum/yas...anlar-icin-yasam-kolaylastirici-ipuclari.html

bülent bey teşekkürler paylaşımlar için.kalem gerçekten kullanışlı birseye benzıyo onu hemen araştırıcam.
peki bu dediğim ameliyattan olan yokmu arkadaslar yada bilgisi olan

merhabalar arkadaşlar
arkadaşlar benim oğlum 2006 yılından beri c-5 tetrapleji hastası.yaklaşık 5 senedir kollarında bi gelişme olmadı.yani başkasına bağımlı yaşıyor.bu konuda ellere bir operasyon olabilirmi yada böyle bişey mümkünmü az da olsa.hiç olmassa kendi kendine yeter.

bu ve buna benzer bir bilgisi olan varsa lütfen yazsın azda olsa bi ümit olsada denemeye değer.şimdiden teşekkürler

tendon transferi konusu komplike ve iyi bir cerrahın işi, Bende parmaklarımı kullanamıyorum ve konuyu araştırıyorum
c seviyesi oflu olup bu ameliyatı olanlar var
konuya Daha hakim arkadaşlar yazabilirmi?

Cloud.

Sağ elimden tendon transferi oldum eskiye nazaran çok çooook daha iyi durumda.Daha iyi olabilirdi ama benden kaynaklı olmadı :)
Tendon transferimi plastik cerrahi bölümü doktorum yaptı şuan İstanbul'da görev yapmakta Prof.Dr Mehmet Oğuz YENİDÜNYA..

Üst Alt