Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

El bileğimden sakatlandım. Rapor sonucuna göre meslek hastalığı mıdır anlayamadım..?

mufettısın cabuk gelmesıne saglamak ıcın dırekt olarak saglık bakanlıgına dılekce yazarsanız engec 15 gunde sonuc alırsınız baglı oldugunuz calısma bolge mudurluklerınede dılekce ıle muracat edınız sonuc alırnız muhakkak

benimde işyerim gebzeydi izmt sgk müfetiş istedi ama müfetişlerin birimi istanbul erenköyde kaç defa oraya gittm tel açtım hep dediiler izmite gidecek müfettiş bekliyoruz 1.5 ay sonra müfettiş gitti incelemesini yaptı

geçmiş olsun grdaş ben 3 aya yakı oldu hala gelen gien yok işyerine şimdi 3. ameliyt olcam şahitlerde vrdı hiç işyerine kimse gelmeiş ssk bildirdik bekleyecn diyor şimdi 3 aylık sigorta bitiyor işizlik ödeni lgım kagıdı ssk getir ddi işsizlik ödenegi bitene kadr saglıktan yararlaana bilirsin dediler onu yaptırcm önümüzdeki ay büyük ihtimalle elimi dondurcklr elime gözle görülecek şekilde kısalma oldu 2 ameliyatın nerdeyse hiçç faydsı olmadı desem yaln olmaz el bilek aşagı yukarı yanaı yukarı hiç oynatamıyom bide güç kaybı var benim teşhis keinböck(osteonekroz 3-b) çıktı işyerine olduguna dair dilekçemi şahitleri sundum 3 ay geçmesine ragmen hiç ses seda yok acaba kaç ay sonra giderler bilgisi oln varsa cevaplarsa çoks evinirim tşk herkese geçmiş olsun

Muhammet bey, BİMER kanalıyla sürecin hangi aşamada olduğuna dair soru sorun derim. Böylesi bir başvuru süreci hızlandırabiliyor genelde.

selam.son durum; şuan itibari ile hem istanbul teftiş başkanlığında hemde izmit sgk da dosyam var.bu ikiside senin müfettişlik incelemeni biz yapıcaz diyor.şimdi benim müfettişlik inlememi hangisi yapıcak nerden öğrenebilirim. ve ne kadar sürede müfettiş gelip incelemeyi yapar.

Hangisi yapacak bilemiyorum. Onlar bilmiyorsa, biz hiç bilemeyiz :)

bülent abi bugun geldi ssk dan kagıt ifade için ama adaam dedi senin işin zor dedi bir gün önce gitmişsin bir ertesi alçıya aldırmışsın dedi bende durumu dedim işyerine gittim gösterdm burda oldu diye 2. günü şahitlerimde var ddim salı günü gel grşz dediler elim şimdi 3. ameliyatımı olcam doktorumda dedi abi sen ssk hallet meye bak dedi bu iş kazsı seninde eşin çocukların var dedi 3. ameliyatta elimi donduracaklar çalışman zor dedi bana doktor dondurursak başının çaresine bak dedi ssk daki böle diyince acaba dedim işyeri bişe dermi önceki doktor rapor vercekti özel hastene adam vazgeçtiydi acaba sssk yıda etkileyebilirlermi haklıykan haksız duruma düşmek çok zoruma gidiyor abi çalışırken aslan canavar orda olunca burda olmadı ozamn dediler kimler avrdı diye sordulardı bunlar bunlar dedimdi ama kimseye bişe sormamışlar abi şimdi işsizlikten yararlanıyom işe yolad iş kur elimi gören işe almıyorda zaten çalışamam ne yapmalıyım abi

"adam" derken, kim dedi sana "işin zor" diye? Müfettişin kararıdır önemli olan. Şahitler vs. Öyle kfadan "işin zor" demekle olmuyor bu işler...

muhammet senın ısın yargıda cozulur gıdısatın ona gosterıyor adlı tıpda cozulur hastalıkmı degılmı dıye o adamın oyle demesıyle olmaz surecın baya uzun surer

bana ssk dan kagıt geldi bend açtım ifadeye çagırıyorlar tlf nosu vermişler gelmeden randevu alın diyordu bende aradım yeni elime geçti ne zamn gelim ddim salı günü 9 dan önce burda ol dedi senin ansıl oldu dedi çalışırken olmazgibi zor işin dedi bende dedim şahitler falanda var diyince gel grş ddi müfettişmiydi kimdi bilemdim bunu diyen aradıgım tlf acan kişiydi

selam arkadaşlar.benim olayımı müfettiş bey geldi inceledi raporumuda ankaraya yolladı.raporumu okuma komisyonuna sokmuşlar eksik kısım varmı diye.komisyonda benim bu raporumun yüksek sağlık kuruluna girmesine karar vermiş.
Şimdi bana söylenen son kararıda yüksek sağlık kurulu vericekmiş.inşallah bunca zamandır çektiğim sıkıntılarım son bulur.
daha önce bu şekilde yüksek sağlık kuruluna raporu giren varsa tecrübelerini paylaşmasını bekliyorum.
ayrıca rehberlik ve teftiş başk. yüksek sağlık kurulu nun telefonunu bilen varsa yazabilirmi.

Hadi hayırlısı. İnşallah sonuç olumlu olur.

arkadaşlar sgk okuma komisyonu ile yüksek sağlık kurulu aynı kısım mı oluyor.yane aynı birimmi?yoksa ikisinin görevleri farklımı?

arkadaşlar 22 ocak 2011 tarihinde kanun degişti yanı tanıyı meslek hastalıkları koyacak oran ankaraya gidecek ama direk dava acıp adlitıp isteyin çünki kocatepe abuk subuk karar veriyor bana her iki elini kolunu tekrarlayıcı ve zorlayıcı işte calışamaz meslek hastalıgıdır oran gerektirmez yazdılar bugün bir arkadaşla konuştum tek bilek karpal tünele senduromuna %18 almış bende biteral ameliyatlı ameliyat sonrası orta düzey karpal var daha emg sonuçları kötü

tekrar selam.arkadaşlar son durum.raporlarım 1 aydan fazladır ankara da.telefon açtığım zaman bana branş doktoru beklediklerini söylediler. acaba bu ne demek oluyor.

branj doktoru dedıkllerı sey senın hastalıgında bakıcak muatap doktorun olmadıgına ve geldıgı zaman bakıcak ona gore cvp alırsın demek ıstemısler

tekrar selam.malesef 1,5 senelik uğraştan ve beklemeden sonra Kocatepe sağlık kurulu meslek hastalığı başvuruma olumsuz karar verdi. acaba bundan sonra maduruyetimi nasıl giderebilirim.ve hakkımı nasıl arayabilirim.

Bu durumda karara karşı dava açmaktan başka bir yol yok gibi görünüyor.

Kocatepe sağlık kurulu meslek hastalığı başvurumu reddetmişti.bende bir dilekçe ile raporlarımın birde yüksek sağlık kurulu tarafından incelenmesini istedim.ama maalesef ysk da meslek hastalığı değildir diyerek başvurumu geri çevirdi. acaba bundan sonra nasıl bir yol izlemeliyim.sgk yamı dava açmalıyım , yoksa iş yerime mi dava açmalıyım. şimdiden teşekkürler.

Üst Alt