Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

EKPSS'de sınavlar mezuniyete göre farklı mı?

udevecili

Üye
Konular
16
Reaksiyonlar
50
Herkese merhabalar

Normal kpss de önlisans lisans diye ayrı sınavlar vardı. Sanırım e kpss de böyle bir ayrım yok. Lisede lisans da aynı sınava girecek fakat atanırken mezuniyete göre atanıcaz. Doğal olarakta müfredat çalışması gereken dersler ve çıkacak sorular herkese aynı olacak. Doğrumu anlıyorum. Bu konuda bana bir arkadaş yardımcı olursa çok sevinirim. Şimdiden teşekkür ederim.

Yok hocam ortaöğretim, ön lisans ve lisans ayrı ayrı sınavlara giriyor. Atama kısmı da ayrı dediğin gibi.

ama müfredat aynı galiba. Çünkü hangi kitaba hangi videoya baksam lise lisans diye bir ibare yok.

beni aydınlatırsanız kafam çok karıştı bu konuda. Ben şimdi lisans mezunuyum. Lise mezunu ile aynı derslerimi çalışmam gerekiyor. Müfredatla alakalı bir bilgi bulamadım. Eğitim videoları ve kitaplarda da sadece üzerinde ekpss yazıyor.

Müfredat konuları aynı sanırım ama soruların zorluk derecesi seviyeye göre değişiyor. Giderek artan bir zorluk derecesi var, ortaöğretimde kısmen daha kolay sorular oluyor.

o zaman şu şekilde yapılıyor. Sınavlar mezuniyete göre ama müfredat aynı. Zorluk seviyesi mezuniyete göre değişiyor. Çünkü hiç bir yerde öğrenime göre ayrım yapılmamış. Demekki konular aynı diye düşündüm.

Ben o şekilde diye biliyorum. Ben ortaöğretimden girdim ama ön lisans ve lisanstan giren arkadaşlar da bilgi verirse daha faydalı olur.

@udevecili
Sınavın zorluk düzeyi ortaögretimden önlisans ve lisans düzeyine dogru artar.Yalniz lisansta ortaögretim ve önlisansa göre alim sayisi daha fazla olur.Ayrica ögrenim düzeylerinin yanisira engel durumuna göre de farklı sorular sorulur.Genel,görme,işitme,zihinsel gibi..

Üst Alt