Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

EKPSS tercileri neden gecikiyor, işte cevabı!

arkaşlar yorumlara bakıyorum da işkembeden sallayan çok hani biri bir şey yazıyor diğeride sırf yeşillik olsun diye yazılanı tekrarlıyor bilmiyorsanız araştırın her sen 2 atama olacak 2014 takviminde birinci atama 2012 sınavı ile atandı 2. atama ise 2014 sınavı ile olacak yani adamın dediğinde herhangi bir yanlışlık yok

karargah temmuz ortası olsa iyi derim cunku adamların bahanesi hazır türkiye cok kritik bir dönemecten geciyor halk ilk defa kendi cumhurbaskanını seciyor suan ki tek gündemimiz bu diyecekler diger kötu senaryom da başbakanımız aday olup istifa edecek hükümet değişecek kabine felan derken eylül ü zorlarız gibi geliyor bana :D ama bunlar benim komplo teorilerim bide millet e bakıyorum hizmetli kadrosuna razı kardesim 90 küsür puanlar almısınız bu bir engelli birey icin inanılmaz guzel bir puan hayat seni yeterince yoracak her gittigin yerlerde zorlukla karsılacaksın o puanı alacaksın hizmetli kadorusu artsın die yorumlarda bulunacaksın bu milletin burdaki her bireye hizmet etmesi gerekirken kalkıpta en agır işleri yapmam

2012 puanıyla atananlar 2012'de kaldı. Onlar o puanlarla atandılar ve bitti... Bu sınav 2014 ekpss, Yani ilk atama daha yapılmadı. Doğrusu 2014 /1 ataması olması gerekir.

harun biz 2014-2 olacagız bu dogrudur yani kavram olarak dogru ama karsımızda ki adam sanki 2014 yılında yapılan ekpps nin ilk ataması yapıldı gibi lanse etti ömss degilde ekpss dedi ömss demesi lazımdı benim tepkm bu yuzden

Biz yeni bir sınava girdik ve yeni puanlar aldık. Peki bu yeni girdiğimiz sınavda daha hiç tercih atama yapılmadan neden 2.atamadan başlıyoruz. Yarın birgün hiç tercih yapmadan bunuda sayacaklar. Bu sınava yeni girenlere haksızlık değil mi.

peki ahmet neden yerleştirme ismi 2012/ 3 atama değil veya 2012/4 atama değil de 2014/1 bunu da açıklasana ??????

[FONT=arial]1.[/FONT]​
[FONT=arial]2014-[FONT=arial]ÖMSS İle Engelli Memur Yerleştirme[/FONT][/FONT]
[FONT=arial]27.01.2014
03.02.2014[/FONT]​
[FONT=calibri][FONT=arial]www.osym.gov.tr[/FONT][/FONT]​

burada yazan bu neresi yanlış neresi doğru

sanki sınav 2014 yılı içinde yapıldı da ilk tercihi de ocak ayında yaptılar 2. yi de yapacaklar gibi yaa deseki 2012 yılının son tercihi 2014 yılınında ilk tercihini yaptık şimdi de 2014 yılındaki sınavın ilk tercihini yapmak için çalışmalar dewam ediyor dese tamam ama medyada fişlenmemek için ve kendilerini çok icraat yapmış gibi göstermek için bu konuşma yapılmıştır

krt;

o ömss ile yapılan 3. atama .. Senin girdiğin sınavın adı ömss miydi ? Ekpss oldu o sınav adı ismini öğrenin.

işte adam laf oyunu yapıyor toplumda biz atama yaptık demeye geitrmeye calısıyor

BU hayat memat meselesi bu durum çok önemli bunu bakana ve ilgililere söylememiz gerekir. yoksa bir atamayı yerler.

Arkadaşlar siz daha neyin peşindesiniz, adam daha önce açıkladığı 3.000 kişi rakamının arkasında duruyor hadi artırsa en fazla 3.500 olur, biz 20.000 atama olsun hepimiz atanalım istiyoruz, siz ise bizimle dalga geçen adama sahip çıkıyorsunuz, akıl alır gibi değil. Duymayan, görmeyen, zihinsel, ortopedik, nörolojik, şizofren, zihinsel vs. gibi engelliler zabıtalğı, hemşireliği, doktorluğu, ve sayamadığım diğer meslekleri nasıl yapabilecek biz bu meslekleri yerine getirebilecek imkanları bize versinler sağlığımız yerinde olursa o zaman adam haklı deriz, arkadaşlar yapmayın Allah aşkına...

Bu herkes için çok önemli hayat memat meselsi yoksa bir atamanın başını yerler. ilgililere yetkililere bu yanlış durumu anlatalım.

Arkadaşlar Sınav adına göre 1-2-3-4 diye gitmiyor yerleştirmeler Yıl içindeki yapılışna göre gidiyor
örneğin şuan KPSS ile olan yerleştirme 2014/1 yani 2014 yılında kpss ile 1.atama yapılıyor sizin mantığına göre kpss ile 2yıl boyunca adam alınmadı ama şimdi ilk alım oluyor hemi :D

burdaki durumda 2014 yılı içerinde bir engelli alımı oldu 2014/2 olacaktır olayıdır. ÖMSS - EKPSS aynı sınav isim değişikliği bir önemi yok.
millet can sıkıntısında kavga edicek bahane arıyor... Kılavuz cıksada herkez rahatlasa..

Arkadaşlar siz daha neyin peşindesiniz, adam daha önce açıkladığı 3.000 kişi rakamının arkasında duruyor hadi artırsa en fazla 3.500 olur, biz 20.000 atama olsun hepimiz atanalım istiyoruz, siz ise bizimle dalga geçen adama sahip çıkıyorsunuz, akıl alır gibi değil. Duymayan, görmeyen, zihinsel, ortopedik, nörolojik, şizofren, zihinsel vs. gibi engelliler zabıtalğı, hemşireliği, doktorluğu, ve sayamadığım diğer meslekleri nasıl yapabilecek biz bu meslekleri yerine getirebilecek imkanları bize versinler sağlığımız yerinde olursa o zaman adam haklı deriz, arkadaşlar yapmayın Allah aşkına...
kim sahip cıkıyor ya bu adama adam sov yapıp gidiyor 20bin hayalde ben en az onbin hayalini kuruyorum zaten gorunuse göre bunun 2bine yakını göstermelik kadro olacak yine

Sevgili Göktuğ arkadaşım;

Sen zihinsel engelli olsan, zabıtalığı, hemşireliği, sağlık memurluğunu ya da doktorculuğu yapabilir misiniz senin aklın alıyor mu buna bir de adam 3.000- 3.500 alımından bahsediyor bu sınava 66.000 kişi girdi, geri kalan 63.000 kişi ne olacak bana bunu açıklar mısınız...? Birde bizi kavgacı olarak itham ediyorsunuz. Ben 14-15 yıl kapı kapı dolaşmaktan usandım artık ben hakkımı aramayacağımda benden nasıl bir yorum bekleyebilirsiniz...!

memur olana taş mı taşıtıyorlar engellilerde herkes gibi bu meslekleri yapabilir. masabaşı işi zihinsel hariç herkes yapabilir. nitelikli işleride işçi alımlarınıda mülakata göre alıyorlar zaten. yeterki alsınlar herkese göre iş var devlette .

nitelikli kadroyu nerden bulacaksın elimizde olan bu buna göre alım yaparsın doktoru hemşireyi nerden bulacagız kendimizi geliştirmeliymişiz bundan sonra tıp mı okuyacagız kumbuzoglu adam kafayı yemiş

Kambuzoğlu dpb olarak engellilerle biraz ilgilenirse kimin ne kadar ne bölümü olduğunu bilgisayarından görecek. ona göre doğru yanıtlar
tahminler verecek.

Ya nasıl bir ülkede yaşıyoruz herşey bir düzensizlik içinde sürüp gidiyor.Personel başkanı sınav nisanda oldu diyor ardından alımı şubatta yapmıştık diyor bu ne vurdumduymazlık,ne bilgisizlik diyaceğim diyemiyorum çünkü memlekette düzgün bir iş yokki;başkanın karşısındaki soramıyorki nisanda yapılan sınavın alımı şubatta nasıl olur diye.

Öncelikle engelliler kendilerini geliştirmeliler demesinde bile küçümseme var. Devlet olarak ne yapabilmişler ki.. Bir engelli olarak kendini geliştirmek için dışarı rahatça çıkıp sokaklarda rahatça dolaşabilmelisin. Okullar engellilere uygun olmalı ,kamu binaları, taşıtların ne kadarı engellilere uygun. o yüzden demiştim herkes kendi mücadelesini verir diye. benim gibi okuyabilenler biraz daha şanslı. ya o imkanları bulup da hiç okuyamayan ya da kendini geliştiremeyen ne yapsın. şu an bile bir çok lise de engelliler için asansör bile yok.

adamların engelliyi umursadığı falan yok ister verin ister vermeyin gibi düşünüyorlar kanımca

Arkadaşlar benim 6 yıl önce çalıştığım işyerindeki arkadaşlarımın hepsi sınavsız devlet memuru oldu. Ben 6 yıl önce maaş düşük diye ayrıldım şimdi döner sermaye ile 2.000TL ve üzeri alıyorlar. Pişman değilim özel sektörde daha fazasını alıyorum ve inanın kafalarını kaldıramıyorlar çok yoğun çalışıyorlar. Size tavsiyem atanmak için beklemeyin zaman su gibi akıp geçmeden kurumsal firmaların iş ilanlarına başvurun. 3-5 sene atanmak için beklemeyin . Sınava girmeden devlet memuru olan çok arkadşım oldu bu tamamen şans. Kul hakkınız yeniliyor ders çalışıp 2 yıl sına hazırlanıyorsun diğer tarafdan hiç çalışmadan devlet kadrolarına girenler yazık valla çok yazık.

ağzına sağlık murat6677.söze gerek kalmadı daha.

İron;

Biraz sermaye olsa kendi işimi yaparım memurun kazandıgının 3-4 katı fazlasnı kazanırım özel sektörde iyidir kendi işin olduğu sürece:)

İşi siyasete dökmenin mantığı yok oy vermeyin falan filan. Bu hükümetten önce 100 kişiye 1 engelli çalışan zorunluluğu vardı ama şimdi tük şirketlerde 1 kişide 4 engelli çalıştırma zorunluluğu getirende bu hükümet. Ekpss diye bir sınav getirerek başarısız olan engellilere daha basit sorular sorarak memeur yapma şansı tanıyanda bu hükümet yapılan bu kolaylıklara oy ver me !! ama atama 1 ay geçikince oy vermeyin bunlara olasun bence çok tezatsınız ve neye hizmet ettiğiniz belli. Unutmayın ki bu gün burda tercih bekliyosanız bu hükümetin çıkarttığı engelli sınavından dolayı tercih bekliyorsunuz. Bence sevmediğiniz bu hükümete memeur olup maaaş almayın.

Bu hükümetten önce taşeron diye birşey yoktu. Devlet taşeronlaşıyor. Devlette on binlerce engelli kadroları boş duruyor yıllardır. Neden doldurmuyor. Sınav yapıyorda yüzde kaçı işe başlıyor. Özel sektörde de engelliyi engelli olarak görmüyorlar. Sana normal insanın bile yaparken zorlandığı ağır işleri en kötü işleri veriyor. işverenin umrundamı senin engelli olman o işinin gördürmeye bakıyor. Yapamıyorsan çıkartıyor. Ayrıca devlet herkesin devleti biz hükümetin memuru değil devletin memuru oluyoruz.

Syn ssusen sizin yazdıklarınızı insanlara söylemekten hani derler ya ağzımda tüy bitti. Anlaşılan bilinçli bir vatandaşsınız ve neyin ne oldğunu görmüşsünüz yalnız olmadığımı bilmek mutlu etti beni.

selam arkadaslar karargah arkadas devlet engelliye kredi veriyorya tabi alabilirsen :D

ulan siciyim bunlarin bizi devlet memuru felan yapacagi yok mehleket düdük olmus kayirmacilik yandascilik kol gerziyor

Üst Alt