Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

EKPSS Ortaöğretim atamaları tahminen puanları kaç olur?

sıralama neye göre yapılıyo birtan..

Türkiye genelinde sınava girenlerin içinde en yüksek çeken kişiye göre sıralanması ve ona göre min. veya max. puanların oluşmasıdır .

Mesala 2012 de önlisans 1. 98 puanla oluyorsa 2014 de yine önlisans 96 puanla 1. Oluyorsa bu demek oluyor ki puanlar 2012 ye göre düşecektir .

Nagihan07 çok pardon atandın ama neden başlatmadılar eksik evrak fln mi vardi biraz açarsan seviniriz..

Türkiye genelinde sınava girenlerin içinde en yüksek çeken kişiye göre sıralanması ve ona göre min. veya max. puanların oluşmasıdır .

Mesala 2012 de önlisans 1. 98 puanla oluyorsa 2014 de yine önlisans 96 puanla 1. Oluyorsa bu demek oluyor ki puanlar 2012 ye göre düşecektir .

hmm anladım şimdi teşekkğr ederim ..puanlar düşerse düşük puan alanların şansı daha fazla oluyo herlde:)

Ben bu yil ilk defa girdim ekpss ye.meslek lisesi bilgisayar bolumu mezunuym40 netle atanirmiym sizce

bu 40 net 45 net hesabı yapan arkadaşlar hayal kırıklığı yaşıyacak hazırlıklı olsun hesaplamalar çok farklı o yanlışlar doğruları götürücek standart sapma var, yani geçen yıldan tecrübem bu ayrıca bu yılki sınav daha kolaydı Türkçe soruları bile kısa kısaydı ama herkez zor diyor puanlar düşecek herhalde biraz atanmadada doğru tercih önemli 90 alıp yanlış tercihle atanamayan çok arkadaş oldu ama doğru tercihle 90 ve üstü ilk atamada gider alım sayısına göre herkezin gönlüne göre inş.

Sedat bey ben elektrik bolumu mezunuyum bolumumle ilgili bir kadro acilmassa o bahsettiğiniz veri numarası nedir biz nasil elde ediyoruz bu numaraları başvuruda nasip bir yol izliyoruz

LUGATEYN;

Sertifika istiyorlardı - Sertifika da MEB onayı yok diye işe başlatmadılar..

Nagihan07;

bu MEB onaylı ne demek anlamadım? ben Üniversite öğrencisiyim orda Bilgisayar dersimiz vardı o dersi geçmiştim ben o sayılıyor diye biliyorum diyelim ki sayılmadı halk eğitim kursundan bilgisayar sertifikası veriyorlar 15 gün içinde o MEB onaylımıdır?

tek_mehmet;

Mehmet Kardeşim ben Üniversitede Bilgisayar dersini başarı ile geçtim o sayılırmı?

oradaki yazılanlara bakılırsa sayılır diye düşünüyorum, bilgisayar dersini geçmek yeterliymiş yani

Okuldan alacağınız transkript yeterli.

Ben farklı bir ayrıntıyı dile getireyim; en son tercih kılavuzunda yer alan tüm pozisyonlar "Hizmetli" ve "YH" olarak geçiyordu. Acaba lise mezunlarunu sadece bu pozisyonlara çekme gibi bir karar falan mı alındı ?

Mustafa abi hayır en son atamada eleman açıklığından dolayı alındı mecburen aldılar diyebiliriz bu sınavıda erken tarihe çekmelerinin amacı engelli memur sayısının azlığı %3 lük dilimi doldurmakta zorlanıyorlar kanımca son alımda o yüzdendi

benim tahmnen 3 yada 4 yanlışım var düz lise mezunuyum ilk atamada atanırmıyım

56 net ile atanırmıyım diye sorar mı insan yav kavga çıkar forumda valla :) daş yok mu daş.

yav ne soruları açıkladılar ne sonuçları açıkladılar - yarın açıklamazlarsa daha çoook uzar bu iş

4-5 Mayıs dediler tamam dedik bekledik gün geldi açıklanmadı , 5-6 mayıs dediler bir gün kalmış bekleyelim dedik yine açıklanmadı şimdide 7-8 Mayıs yazmışın dostum ama yarın 9-10 yazmayacağınızdan şüpheliyim :) Açıklanması geç olsun ama güç olmasın istediğimiz puanı alalım inşallah.

arkadaşlar peki 3 bin engelli alınacak dediler bu konuda bilgisi olan varmı? atamalar bu yıl nasıl olur? açıklama doğrumu eğer doğruysa ortaöğretim 90 bile zor atanır şimdiden geçmiş olsun demek düşer bize :D

arkadaşlar sınav sonuçları açıklandıktan sonra nasıl bir prosüdür takip edilecek

bilmiyorum ki ama herhalde alım azaldı sanırım atanmalar çok zorlanacak

hergele1905;

dostum gelmen iyi oldu bu 3000 kişi hakkında bir bilgin varmı?

arkadaşlar her önüne gelen açıklamaya kulak asmayın kamu kurumları %3 zorunlu isdihdam sayısını doldurmak istese Engelli sayısı yetmez Yurtdışından İthal engelli getirmek zorunda kalır... o kadar boş kadro var yani, eee neyi bekliyorsunuz hani AB ye girme hedefiniz vardı uyum sağlayın işte Engelli İstihdamını tamamlayın..

Nagihan07;

Valla artık benim umudum kalmadı bırakın engelli almayı yarın birgün engellileri işten çıkarırlar galiba sözüm siyasi değil hangi hükümet gelse aynı şey olur sonuçta bizler bi avuç insanız bize ne yapsalar sesimizi çıkaramıyoruz ülkede neler dönüyor bizimi bir yerlerine takıp uğraşacaklar umudumu kaybettim okulum var zaten ona devam etcem

Üst Alt