Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

EKPSS ile ilgili olarak Çarşamba günü eylem var..?

Kardeşler arkadaşlar size bu atamadan bu 4151 kişi alınmazdan öncede eylem yaparken söyledim yazdım yav kardeşim sizin amacınız nedir kardeşler yaa arkadaşlar kadroyu belirleyen şu kadar kişi alacağız diyecek olan DPB Mİ ?yoksa başbakanlık ve çalışma bakanlığımı bir tane aklı başında insan çıksında buna dikkat edip boş yere üç beş kişi ile eylem yapılmasın ya sizin amacınız üzüm yemekmi bağcıyı dövmekmi ?BAKIN BUNLARI BÜYÜK HARFLERLE YAZIYORUMKİ İYİ OKUYUN ANLAYINNNN
ARKADAŞLAR BAŞBAKAN 8 BİN KİŞİ ALINACAK DEDİDE DPB BAŞKANI MEHMET ALİ KUMBUZOĞLU YOK BİZ 8000 KİŞİ ALAMAYIZ MI DEDİ SORUYORUM SİZLERE EEE BAŞBAKAN ÇALIŞMA BAKANI KAÇ KİŞİ DEDİYSE ALIM O KADAR OLDU AMA SİZ HALA DPB ÖNÜNDE GREV YAPACAKSINIZ YA ADAM GİBİ BAŞBAKANLIK VEYA ÇALIŞMA BAKANLIĞI HATTA AİLE VE SAOSYAL POL.BAKANLIĞI ÖNÜNDE GREV YAPIN YADA OTURUN OTURDUĞUNUZ YERDE

arkadaşım 8 bin 8000 kişi alsın o zaman niye bee 2300 bin kadro boş hepsi doldumu emeklilik yaşı gelenleri cıkartırsın yerine yeni engelli alsın.
engelli hakları diye birşey kim yararlanıyor söyle bana abi engelli hastaneye gider orda bir trip, devlet engelisine sahip cıkıyor diyorlar bide nasıl sahip çıkıyo
niye bu ekpss kuralarından kimse atanamadı bir sorun varsa hepbareber çözelim oturup ağlamakla bir şey olmaz

Aslantürk
kardeşim ben kimse atanamasın demiyorum yazıyı iyi oku eylem yapılan yer yanlış diyorum senin arkadaşın 83 puan aldıda onun puanına dpb mı az bu puanla atamam dedi
eylemi yapacak arkadaşlar eğer yapacaksanız adam gibi bir eylem eylemi başbakanlık veya çalışma bakanlığı önünde yaparsınız yoksa ikide bir
eylem diye oyun çıkarmayın

yolcular46 arkadaşın şu dediği doğru devlet personel başkanlığı önü değil eylem yeri

çünkü dpb sayıyı siyasi iktidara belirtiyor onlarda ona göre belli sayı belirleyip şudur diyor evet eylemin

yeri ya başbakanlık ya çalışma bakanlığı yada aile sosyal politikalar bakanlığı önü olmalı eğer sonuç çıkmasını istiyorsak

Turan yılmaz kardeşim saol bir tek sen anladın
arkadaşlar eylemi ya başbakanlık önünde yada çalışma bakanlığı veya aile ve sosyal politikalar bakanlığı önünde yapın yoksa sizi kimse duymazzz ne alakası var dpb önünde eylemin dpb adam sana sayı vermiş 23 bin boş kadron var diye devlet hükümet az alırsa dpb ne yapsın başbakan memhmet ali kumbuzoğlumu ????

devlet personel başkanlığı bi kurum çalışanları memur bakanlık değil yetkili merci değil hepsinden öte

SİYASİ İKTİDARA BİLDİRİR İKTİDARIN VERDİĞİ SAYI KADAR ONLARDA ATAMA YAPAR ŞEHİT GAZİ YAKINLARINI DEVLET KENDİ BELİRLİYOR ÖRNEK SİYASİ İKTİDAR

evet gidin eylem yapında bu ekpss yine kaldırsınlar bizim milletimiz böyle düne kadar ınavda yoktu simdi sınavdan bugüne kadar kaç bin engelli kardeşimiz atandı memur oldu işi gücü oldu biraz bu yönden bakın. engelli olundu sınavda başarılı olama sınavdan yüksek atananlar yerleşince neden sorun yok biraz çalışıp puan almak lazım.

ferhat0038;

Milletimizin çoğunluğu da böyle işte, hak aramaktan aciz.

biz yüksek puanla atanana lafımız yokki çalışmış kazanmış hak etmiş

ama kpss giripde bi rapor ayarlayıpta aldı ise onlada ekpss girdi ise zaten yüksek puan alacak ona itirazımız örnek

valla arkadalsar bende kuracıyım evet bende kuraya sınav olsun ısterım en azından sansımız daha yuksek olur pekı zıhınselden gırenlere ne dıceksınız onlara ılk okul mezunlarnın sorularını soruyorlar e tabı adam 100 de alır zaten bız kuracılara fazla onem verılmıyor verılseydı 40 bin kısının ıcınden 240 kısı almazlardı ben kendımde kuradan umıdı kestım yanı en saglam adam dahı ozurlu raporu alıp engellı kadrolarını gasp edıyor gercek engellının atamanmasına manı oluyor ne dıyelım ben sahsen artık hayattan cok sogudum hem ıssızlık hem surunmek allah yardımcımız olsun

eylem yapacak arkadaşlar gidin eylemi başbakanlık önünde yapın
veya çalışma bakanlığı önünde yapın
veya aile ve sosyal politikalar bakanlığı önünde yapın
eğer buralarda yapmıyorsanız boşa yorulmayın oturun evinizde !!!

Birlik olmayı beceremeden eylem falan yapamayız. Bu konuda birlik olamadığımızı göstermiş zaten. Şu an çok erken bence. Şuraya yorum yapanların hepsi Turhan İçli'ye, Faruk'a, Ayşenur'a twitter'dan, Bimer'e falan maille ulaşabilse çok daha iyi olur :)

sedatgedik;

O evet.

Arkadaşlar Şafak Pavey'in mecliste bir söz hakkı yok. Aramızda geçen mailleşmeyi kopyalayacağım.

"EKPSS ile bedeninin bazı kısımların[/FONT][FONT=inherit]ın işlevini kaybetmiş insanları "Hizmetli" kadrosunda atanması hk.

Merhaba Şafak Hanım,

Ben 2009'da geçirdiğim bir kaza sonrasında bedenimin bir kısmının işlevini kaybettim. Omurilik parçalanmasından dolayı kısmi felçliyim. Şu an iyiyim, endişelenmeyin.Ayakta uzun süre duramıyorum, denge sorunum var ve ayaklarımı kullanamıyorum. Yürürken sürekli düşüyorum. Alıştım sayılır. 25 yaşımdayım şuan.

Şafak Hanım, ben yaşadığım bu travma sonrası lisans eğitimimi tamamlayamadım. 2 Üniversite kazandım, ikisini de yarım bıraktım. Okulda sosyal olarak ve fiziksel olarak çeşitli güçlüklerle karşılaştım. Haliyle Orta öğretim mezunu olarak hayatıma devam etmekteyim. Santral Operatörü olarak çalışıyorum. Günde 9 saat ve haftada 1 gün izinle. Maaşım tahmin edeceğiniz üzre asgari ücret. Takdir edersiniz ki Özel Sektör bilhassa engelliler için pek fazla güvenceli değil.

Şafak Hanım, başınızı ağrıtmıyorumdur umarım.

Her neyse. Ben bu EKPSS sınavına girdim. Puanım fena sayılmaz. 85,75 ve sıralamam 1745. Bu sene engelliler için açılan kadro sayısı düşük. Bu sebepten dolayı 'ne iş olursa yaparım abi' mantığı ile Hizmetli kadrosunu seçeceğim. Hizmetli kadrosunun bir engelli için korkunç bir seçim olacağının bilincindeyim. Hele de benim gibi rüzgar esse yere düşecek birisi için. Şafak Hanım, beni yanlış anlamayın. Bu maili torpil istemek için yazmıyorum. Sadece şunu mecliste dile getirmenizi isterim.

ENGELLİ HİZMETLİ DİYE BİR ŞEY OLAMAZ; BU BİR SUÇTUR:,

Size karşı yoğun bir sempati beslediğim için bu maili size atmak istedim. Bu konuda birilerinin bir şeyler yapmak istediğinden emin değilim. Biz ötekileştirilmeyi hak etmiyoruz. Aslında hepimiz özünde iyi ve yetenekli bireyleriz. Tanısanız çok seversiniz.

Hoşça kalın.

-----------------------------------------------------------------

Sevgili x,

emailinzdek düşünce ve yazı kalitesine hayran kaldım. Bu neden hizmetli olmayacağınızın ilk adımdaki kanıtı ama ne yazık ki öyle bir ahlaki çöküntü içindeyiz ki, akıl ve bilgi hiç bir işe yaramıyor. Başka vasıflar gerekiyor bu ahlaksız kayırmacılık içinde.

Ben muhalefet vekili olarak bugüne kadar hak etmiş hiç bir engellinin hak ettiği işe başlamasını sağlayabilmiş biri değilim. Ne yazık ki iktidar bizi karşıt görüşlüler olarak değil düşman olarak algılıyor ve hele şimdiden sonra bu tahmin edemeyeceğimiz boyutlara ulaşacak.

Ancak sizin işinizi birebir takip edip eğer varsa bir gücüm sonuna kadar kullanacağımdan emin olabilirsiniz. Bana lütfen başvurduğunuz yeri yazın, takip edeyim.

Tanımama gerek yok, ben zaten tanısanız seversinizlerden biriyim.

Şans ve kolaylıklar diliyorum

Şafak

--------

Böyle bir konuşma geçti aramızda. Ancak tabii ki torpil olayına karşı olduğum için tercih döneminde ona ulaşmadım ve bence bu eylem işine o karışırsa tamamen dibe batacağımız mailinden belli. Muhalefet partiyi düşman görüyorlar. Hatta bilen bilir Akp bir önerge sunmuştu ve Chp kabul etmişti. Sırf Chp kabul etti diye önergeyi çekmişlerdi.[/FONT]

Son düzenleme:
evet sana katılıyorum o yüzden benim evimin hemen yanında eylem olsa asla katılmıycam demekki sizin için başka engelliler önemli değil sizin engelli hayatınızda elde edip edemeğiniz hal ve hareketler önemli şayet başka engelli bizim için önemli ve anlamlı olsaydı eminim AKP den istifa eden engelli başkan (erdoğan engelli vatandaşlara bin tane söz verdi hiç birini yapmadı) diye istifa etti. pavey de aynı şekinde birilerinin lağa luğası ile istifa etti ve akp buna sahip çıkmakyerine birilerini eleştirerek paveyin üzerinden çıkar siyaseti yapmakla yitindi. engelliler bizim için önemli olsaydı en azıldan bize verilen sözü tutamayan o akp li başkan bizim haklarımız için istifa etmesini eylemle kınardık. bu eyleme asla katılmıyorum...

gelin sayfada belirtin fikirlerinizi birlik olalım gün belli degil ortak gün bulalım

dogru zamanı hep birlikte belirleyelim

Penthesilea yazını okudum ve aglamamak için kendimi zor tuttum bu kadar güzel akıcı yazmana da hayran kaldım dedigiiz gibi muhalefeten uzak durmak gerek o yüzden kendi göbegimizi kendimiz keselim gelin derneklerle birlik olalım biz çıkalım yola

devletin bu statüsüne şükrediyorum beterin beteri var diyerek. tabiki bu statüden asla memnun değilim zira burda kul hakkı var. birde ben devlet olsaydım diyede düşüncem var. şayet ben devlet olsaydım ülkemizdeki bütün engellileri memur yapsaydım özel sektör diye bir hal kalmazdı onun içinde devletede hak veriyorum. evet sayı çok az katılım 60 bin alınan personel 4 bin. ben bu rakama asla ve asla karşı değilim. ben tercih yaparken kafadan sallayarak tercih yaptım. tercih klavuzu açtımda ilk baktım madde personel alım sayısı şaka gibi örneği adalet bakanlığı tüm ilçe personel alıyor ve tüm ilçe sadece 1 adet personel alıyor buda bana devlet bizimle dalga geçiyor affedersiniz gerizekalı yerine koyuyor. ben bunun için eylemimi sandıkta gösteriyorum oy kullanmaya gitmiyorum. gitmemeliyim. ve eminim ki şuanki hükümet dışındaki kişiler hükümet olsaydı daha kötü olurdu belki ama bu sistem saçmalık. devlet özel sektörlere 15 adet personel ve üstü kadar personel çalıştıran herkese engelli personel alımı şart getirdi ve üstüne devlet engelli personel almayana ihane yok dedi ve devlet on milyon personel sayısı olmasına rağmen utanmadan çıkıp 1 engelli alıyor benim kızdığım asıl esas bu. engelli kardeşlerime kızıyorum çünkü burda herken benim hakkım ne olaçak muhabbetide var yapmayın arkadaşlar diğer engelli personellerinde hakkını savunmak lazım. gerçek engelli olmayanlar var dediğimizde birileri destek olçağına eleştiriyor bu çok üzücü bir hal...

arkadaslar 23 bin kadrolara şeyit yakinları alınacaklar bana sorarsaniz 2 ci 3 cü yada 4 cü atama felan yok

arkadaslar 23 bin kadrolara şeyit yakinları alınacaklar bana sorarsaniz 2 ci 3 cü yada 4 cü atama felan yok[/QUOTE

Biz de direniş çıkarırız be Özcan. Hem sadece engellilerin katılım sağlayabileceği bir direniş istemiyorum. Sağlıklı arkadaşlarımız kardeşlerimiz de katılır bize hakkımızı aramamıza yardım eder. Duyarlı insanlar da var.

arkadaslar hünkar haci bekdasi velinin dediyigibi BİR ALACAGİZ İRİ ALACAGİZ DİRİ OLACAGİZ DUYSUNLAR SESİMİZİ eger bu ülküde edalet varsa önce bizlere verilsin ki diger ülkeler bizi taktir etsinki bizlerde büyüyelim yoksa millet uzaya gider bizlerde bakkal dünkaniyla ugrasiriz

evet gidin eylem yapında bu ekpss yine kaldırsınlar bizim milletimiz böyle düne kadar sınavda yoktu simdi sınavdan bugüne kadar kaç bin engelli kardeşimiz atandı memur oldu işi gücü oldu biraz bu yönden bakın. engelli olundu sınavda başarılı olama sınavdan yüksek atananlar yerleşince neden sorun yok biraz çalışıp puan almak lazım.

halen daha yüksek puan alında sizde atanın diyen senin gibi düşünenlerin çıkmasına şaşırıyorum...kardeşim sen nerede yaşıyorsun..90 alan bile atanamıyor sen halen daha yüksek puan alın da atanın diyorsun....alım az ise yüz dahi alsan atanamazzsın anlayabiliyor musun ...

artık engellilerde bilinçleşti...engellilerin hakkını başkalarına verenlere karşı hakkımızı aramayı öğrendik..

hakkını aramayandan korkacaksın hakkını arayandan değil..:)....çünki hakkını aramayan dilsiz şeytandır der yüce yaratıcımız :)

Üst Alt