Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

EKPSS ile GİB ataması için kaç puan almak gerek?

neverbackdown

Yeni Üye
Konular
5
Reaksiyonlar
0
Arkadaşlar merhaba,

ekpss yaklaşıyor amacım GİB e girmek ortalama kaç puan almamız gerekiyor ilk defa gireceğim.

kaç puan alırsak atanma şansımız yüksek olur illa GİB e değil Masa başı her iş olur ön lisanstan gireceğim.

bilgi veya tecrübeleri olan arkadaşlarla bir konu başlatalım.

sizlerin beklentileri neler

teşekkürler,

Önlisans ekpss 80.39 sıralama 1208 atanamazsam 2026 ya hazırlanırım puan 4 yıl geçerli sınava 2022 de girdim iki atama olunca puanlar önlisans ta 78 lere kadar düşüyor sonuçta masa başı işler oluyor memurluk oluyor Kul kaderini yaşar bahtında ne çıkarsa :) önümüzdeki sınava hazırlanmadım fakat atanamazsam 2 yıl full şekilde hazırlık yapıp ilk atamalar da atanacak seviyeye gelecem inşallah başka çaremiz yok gibi

Ben geçen yıl lisanstan 82 puan ile Gib e atandım. Neden gib'te çalışmak istiyorsunuz benim önceliğim şehir olduğu için tesadüfen denk geldi bana ama 6 aydır çalışıyorum. İsterseniz çalışma ortamı hakkında bilgi verebilirim.

Kac net yaptiniz? Alaniniz neydi, herhangi bir lisans mezunu olmak yetiyor mu, yoksa isletme iktisat kamu yonetimi maliye gibi bolumler mi istiyorlar?

İstanbul'dayım. Açıkçası diğerleri ne iş yapıyorsa aynı işi yapıyorum. Zaten herkes gelir uzmanı yardımcısı ya da uzman. Ben vhki olarak atandım ama işi öğretiyorlar. Sadece mükellefin yoğun olduğu bir ilçedeyim. Direkt onlarla muhatap olmak zorladı biraz ama işi öğrenince o kısım da rahatlıyor.

Netlerimi hatırlamıyorum ama 81 küsür puan ile atandım. Normalde sosyal bilgiler öğretmenliği mezunuyum ama ekpss için sadece herhangi bir lisans bölümünden mezun olmak yetiyor.

Üst Alt