Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

EKPSS ile atanmış lisans mezunları, kaç nete kaç puan aldınız?

Lavinya26

Yeni Üye
Konular
1
Reaksiyonlar
0
Ben ilk defa giricem sinava , merak ediyorum az netle cok mu puan geliyor. Yoksa normal kpss gibi yuksek netler mi gerekiyor?

2020 yılındaki sınavda toplamda 44 net (GY: 22,5 + GK: 21,5) yapıp 87,02 puan almıştım.

Baska sinava girip netlerini hatirlayan yok mu?

MusaT.
Peki size gore sinav zor mu, kolay miydi?hangi bolum mezunusunuz ?

Moderatör tarafında düzenlendi:
İlk defa 2012 Yılında Ön Lisans bazında E-Kpss (ÖMSS) sınavına girmiştim

GY: 15D 12Y
GK: 8D 8Y
Puan 68.149 ile 2014 Yılında atandım

2014 yılında tekrar önlisans bazında sınava girdim
GY: 14D 11Y
GK: 11D 11Y
Puan 67,567 almıştım

16Caner16

neden tekrar girdin başka bir bakanlığa geçmek için mi ? bildiğim kadarıyla kurum içinde ünvan yükseltmeyle önlisans'a geçiş yapılabiliyor 2014 senesinde rapor alma imkanım varken almayıp 2022'ye kadar beklediğim için çok pişmanım sanırım eskiden bu işler daha kolaydı

@gizemlii1,

tekrar girmemin sebebi tahmin ettiğiniz gibi kurum değiştirmek içindi, meb kadrosuna atandım daha üst kurumlar var şans diyerek tekrar girmiştim, hatta belirtmeyi unuttum 2022 yılında da lisans bazında tekrar sınava girmiştim tabi beklediğimden epey düşük not idi oda üniversitelerde yaşamış olduğum sınavların 4-1 sistemin stresleri ve konuların daha ağır olduğundan kaynaklı olduğunu düşünüyorum :)

keşke o dönemlerde rapor alsaydınız bunu sadece kpss sınavı için değil diğer haklarınızdan da faydalanırdınız

@Lavinya26

AÖF İşletme mezunu olarak girdim. Ben hazırlığımı tamamen Normal KPSS'ye girecekmiş gibi yapmıştım o yüzden biraz kolay geldiğini söyleyebilirim. Özellikle matematik konusunda fazla zorlamamışlardı o yıl. Puan hesaplama konusunda şuanki puan hesaplama robotları oldukça yaklaşık tahmin yapıyor.

Üst Alt