Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

EKPSS Başvuru Süreci, Başvuru Sırasında Sağlık Kurulu Raporu ile ilgili duyuru

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
YILMAZ35 En azından bana verdiler size de verirler. Çalışabilir alan kısmında bir şey yazmıyordu benim emniyet yeniden rapor istedi.

Birkan benim rapaordada kamu istihdamı hayır işaretli,ama insallah olurda sınavı kazanırsam yeniden rapor çıkarmam için şans tanırlar nediyim Allah yardımcımız olsun.

Merhaba arkadaşlar okuduklarım benim de kafamı karıştırdı,yardımınıza ihtiyacım var.İşitme engelli bir öğretmenim.5 yıl önceki sürekli rapora itiraz ettim,şu an hakem hastaneden çıkacak kararı bekliyorum,ancak bir önceki hastanede "iyi işitme gerektiren işlerde çalışamaz."yazıyordu.Hakem hastanede de aynı sonuç çıkarsa öğretmen olarak atanmamı kabul etmezler mi?Korkuyorum;çünkü raporu istememdeki en öncelikli neden atanmak ve mesleğimi layıkıyla yapabilmek.Yorumlarınızı bekliyorum.(Yakında kökler implant ameliyatı olacağım ve daha iyi duyacağım inşallah)

60 soruluk sınavdan genel önlisans sınavına giricem kac net yapmam gerek 90 almam icin ?

ben önlisanstan 92 aldım matematik 12 türkçe 13 diğerlerinden de 22 tane yaptım. ama siz buna takılmayın. en iyiyi yapmaya çalışın hedefiniz full olsun. benim öyleydi.

atandınızmı ? nereye atandınız

tavsiye edeceğini kitaplar varmı mesela ben normal kpss sınavına girdim 80 puan aldım. yine normal kpss dersleri gibi calışsam bi sıkıntı olurmu

evet ilk atamada istediğim yere atandım. normal kpss kitaplarından çalıştım. önlisans ayrımına çok takılma lisans kitaplarından özellikle matematikte çok derine inmeden çalış. düzgün bir çalışmayla halledersin Allahın izniyle. sistemli çalış. ben öyle yaptım ve mükaffatını aldım. 7 ay çok düzenli çalıştım. 16 yıl sonra ders çalıştım ve oldu.

tşkr ederim bende normal kpss ile atanamadım engelli kadrosundan atanıcam artık Allahın izniyle kanser tedavisi görmüştüm yüzde 40 alabiliyorum rapor sağlıkcıyım bende bakalım ne olacak tıbbı sekreter atamaları cok düşük puanla atanıyor ekpss de bende ekpss ye girmeye karar verdim normal kpss de 84 puan istiyor atamalar bakalım hayırlısı

Ben 2014 teki sınava girip bu yıl hizmetli olarak atandim.ve lise düzeyinde memur olmak için gene 2016da girmek istiyorum.ne yapmam gerekiyor acaba başvuru için?birde bu sınava girsem birinin hakkını yemiş olur uyum sizce.ama hizmetli bayağı zor sıkıntı yaşıyorum.ne yapmalıyım.

yakups yazdiklarin benim soruma da cevap oldu galiba.Doğru mu anladım,öğretmenlik için raporda "iyi işitme gereken işlerde çalışamaz "yazması atama için engel olmaz değil mi?

neşenur

Evet yapılan son iki atamada hiçbir engelli öğretmeni sen bu engelinle öğretmenlik yapamazsın diye elemediler.Bundan sonraki engelli öğretmen atamalarında ne olur bilemem tabii ama yine sorun olacağını zannetmiyorum.

Kalem hanım merhaba ben ilk defa giricem ekpss ye aile ve sosyal politikalar bakanlığına sınav başvuru tarihi içinde mi gitmem gerekiyor yoksa 2016 ocak ayın da falan da gidebilir miyim ve de giderken hangi evrakları yanıma almam gerekiyor yardımcı olursanız çok sevinirim iyi günler..

merhaba bende birsey sormak istiyorum.yazılmış fakat yine de emin olmak istiyorum.ben ekpss'ye bu yıl ilk kez gireceğim ve engel oranım %80.ben ilçede yaşıyorum.benim il de aile sosyal politikalar bakanlığına gidip başvuru yapıp aldığım belgeyi ösym bürosuna mı teslim etmem gerekiyo?????başka birşey varsa lütfen yardımcı olurmusunuz ...şimdiden teşekkürler...

ben önlisanstan 92 aldım matematik 12 türkçe 13 diğerlerinden de 22 tane yaptım. ama siz buna takılmayın. en iyiyi yapmaya çalışın hedefiniz full olsun. benim öyleydi.

matematik soruları nasıldı kolay mı zor mu

çıkmış soruları nerden bulabiliriz

slm arkadaşlar ben devlet memuru sınavına 1999da sağlam olarak girdim makina teknisyeni olarak göreve başladım tekniker olmam için görevde yükselme sınavına girmem lazım çalıştığım kurum 2004 ağir işitmem nedeniyle rapor aldım %50 işitme engeliyim vergi indirimde 3. dereceden faylalanıyorum bel fitiği ameliyatı olup sağlık sorunum oluştu şuanki raporum %64 memurluk derecem 2/1 deyim 15 yıllık görevim olmasına rağmen daha görevde yükseleme sınavına giremedim engelillere bir öncelik varmı yokmu bilgisi olanlar yazarsa sevinirim saygılarımla [/U][/B]
bilgi için : mehmet.onalan@kocaeli.edu.tr e-mail atabilirsiniz...]

ben iyi çalıştığım için sorular kolay geldi. her zaman ki gibi zaman problem oldu yoksa full çıkartırdım matematikten. aslında en çok türkçe de vakit kaybettiğimi söylemeliyim. 2014 ekpss önlisans türkçe soruları ciddi zordu. bence.

Hayır görevde yükselmede engellilere bir öncelik tanınmıyor.

Merhabalar

"Engelli bilgilerini belirten yazılı Ön Kabul ve Taahhüt Beyanı Belgesini alınması gerekiyormuş"
Peki bu belge için herhangi bir süre zarfı var mı ? Yani şimdi gidip istediğim zaman talep edebiliyor muyum ? Bu belgeyi almak için yanımızda ne gibi evraklar bulunması gerekmektedir. Şimdi alırsam belge geçerli sayılır mı ?

Saygılarımla ;

Sınav başvuruları başladığında bulunduğun ildeki aile ve sosyal politikalar bakanlığına gidip on kabul ve taahhüt beyanı alacaksın. Şubat mart ayı gibi gidebilirsin.

çalışanın yapabileceği türden sorulardı. çıkmış sorular yayınlanmadı 2014 de.

kolay gelsın kalem abla bı soru soracaktım ben %40 rapor aldım rapora kısıel muracat yapmısım rapor cıktı raporda ıse gırebılır engellı kımlık kartı vs gıbı seyler yazmıyor bu raporla işe girebilirmiyim kart cıkarttıra bılırmıyım yada tekrar mı basvuru yapacam ben bu konuda bana yardımcı olursanız sevınırım raporum süreklıdır

Calisabilcemiz bir kitap varmi internetden siparis verebulcemiz bi ktap bulundugum sehirde bulamadimda

bn 2012 ömss ye gremedım raporm gec cıktı 2014 yılndada normal kpss ye engelli olark grdm bnm srum su 2016 ekpss snavı ıcın aıle sosyl bknlıgndan ön taahhüt belgesı almam gerekıomu bılgı verrrsenz sevnrm ıı gnler

Arkadaşlar benim sizlere bir sorum olacak, bu konu hakkında bilgisi olanlar cevaplarsa sevinirim.
Şimdi ben Açık Lise'de okuyorum ve Ocak ta okul bitiyor ancak diplomalar halk eğitimden 2 ay sonra veriyolarmış. Şimdi benim sorum ise şu; MEB'den aldığım resmi mezun olduğumu gösterir (çıkma belgesi) ile sınava başvurduğum zaman ÖSYM bir zorluk çıkarır mı? Cevaplarsanız minnettar olurum, iyi günler.

Aslı gibidir şeklinde bi belgeyi gotur hiçbir sıkıntı cikmaz

Merhaba ben raporumu yeni aldım %40 üzeri ama raporun kullanım amacın da eğitim bölümü işaretli değil istihdam işaretli girebiliyor muyum ekpss'e?

Tabiki özellikle istihdam yazıyorsa kesin girebilirsiniz

Arkadaslar merhaba benim gozumde sari nokta hastaligi var raporumu yeni aldim %62 agir degil ve surekli rapor yalniz kafama takilan nokta calistirilamayacagi islerin niteligi bolumunde HASSAS GORME GEREkTİREN İSLER yaziyor benim atanma durumumda calistirilmama gibi bi dirum soz konusu olurmu acaba

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Alt