Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Ehliyete başka bir şehirde başvuru yapılır mı?

Faruk33

Üye
Konular
28
Reaksiyonlar
1
Merhaba arkadaşlar ben Mersin'de yaşıyorum iki yıl önce sağlık kuruluna girdim ve sürücü olamaz raporu aldım. Yazın sağlık raporunun süresi doluyor ve tekrar başvuru hakkım olacak. Benim merak ettiğim şey bizim durumda olanlara Mersin'deki komisyon çok sıkıntı çıkarıyor ben de bu sene oraya değil de Adana'da başvuru yapmayı düşünüyorum, aile hekiminden sevk aldıktan sonra ikametimizin olduğu şehirden mi muayene olmalıyız yoksa başka şehirden başvuru yapabiliyor muyuz?

Arkadaşım bende senin gibi sol kol engelliyim.Korkumdan değişim için müracaat yapamıyorum.

@bimci, Sadece sol kolda problem varsa sinyal kolunun sağa alınması, direksiyona topuz, otomatik vites gibi tertibatlar eklenir. Tek sol kol engeli için sürücü olamaz raporu vermeleri biraz zor gibi.

@Brs55,

raporda serebral palsi hemipleji geçiyor. Sol kolumu kullanamıyorum ve ayakta belli belirsiz aksama var. Bizim hastalık çok çeşitli... Salya kontrolü olmayan baş kontrolü olmayan hastalar var elhamdülillah ben de sadece kol ve ayakta var sağ tarafımda ve başka yerde bir şey yok ama doktorlar hastalık adını serebral palsi görünce vermekten çekiniyor

Son düzenleme:
Üst Alt