Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Ehliyet ve araç raporunda "taşıt-araç" kelimesi fark eder mi?

Konular
4
Reaksiyonlar
18
Merhaba arkadaşlar 2019 yılında çıkan yönetmelik ile yeni bir düzenlemeye gidildi. Eskiden özel tertibatlı araç kullana bilir şeklinde olan raporlar artık iş yapmaz duruma geldi yeni istenen raporlar da ise bu şekilde olması gerek.

SADECE HAREKET ETTİRİCİ AKSAMDA ÖZEL TERTİBATLI ARAÇ KULLANMASI GEREKİR.

SADECE HAREKET ETTİRİCİ AKSAMDA ÖZEL TERTİBATLI TAŞIT KULLANMASI GEREKİR.

Evet arkadaşlar bu ikiside birinde araç diğerinde taşıt yazıyor benim gördüğüm kadarı ile bazı raporlar da bu şekilde yazılmış bu iki kelimenin bir sakıncası var mı? İlla Araç olacak yada İlla Taşıt olacak diye....

Yok ben zaten takmam ama malum maliye araç satılmasın diye elinden geleni yaptığı için vay efendim taşıt değil araç olacak idi hayır araç yerine taşıt olacak idi moduna girer mi? İşte mesele bu.

Taşıt olması daha uygun çünkü ötv tebliğinde taşıt diye geçiyor.

ahmedduman60

Umarım böyle bir kelimeden dolayı sorun çıkarmazlar. Neticede rapor almak o kadar kolay değil. Belki forum içinde bu şekilde olan arkadaşlar vardır diye konuyu açtım ama bakalım gerçi kelime anlamı ile ikisi de aynı kapıya çıkıyor ama malum ülkemizde deveyi pire yapmayı seven bir kesim var.

Engelliolmak

keşke sorun çıkmasa ama çıkar vergi dairelerinin her biri ayrı bir kurum gibi çalışıyor. Normalde otomatik vites özel tertibat sayılır ama bunu bir çok vergi dairesi kabul etmez illa vitese tertibat yaptıracaksın :)

ahmedduman60

Eğer bu Araç kısmı illa taşıt olacak derler ise. Bu kelimenin düzeltilmesi için yapılması gereken bir şey var mı? Yoksa hadi tekrar sil baştan mı?

Engelliolmak

sorun olmaması lazım binde bir ihtimal işte vergi dairesinde halden anlamaz birine denk gelmeniz halinde oluyor bu tür sorunlar yoksa taşıt yada araç aynı şey. hareket ettirici aksamında özel tertibat yaptıralacak ibaresi bir elektirik süpürgesine denilemeyeceğinize göre ha taşıt ha araç ikiside aynı şeyi ifade eder. Ama dediğim gibi bu normal de böyle vergi daireleri bir garip işliyor bu ülkede.

Vergi dairesi ile bizzat gidip görüşme yapıldı sorun yok dendi.

Üst Alt