Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

[Eğitim] 6. sınıfa gidiyorum. Eğitim yardımına ihtiyacımız var..?

cemal uğur

Yeni Üye
Konular
3
Reaksiyonlar
0
ben kas hastası olmama rağmen 6.sınıfa gidiyorum.Arkadaşlarım gibi rahat hareket edemediğim için bazende fizyoterapiden gelince çok yorulduğumdan bazende paramız olmuyor okuldan istenen malzemeleri alamadığım için okula gidemiyorum.Babacığım boyacılık yapıyor karnımızı zor doyuruyor.İçinizde maddi durumu iyi olanlar varsa bize yardımcı olurlarsa çok sevinirim.Anneciğim benimle ilgilendiği için çalışamıyor.Desteklerinizi bekliyorum.Cemal Uğur Gültekin

cemal'ciğim egitimini aksatmamalısın. okul için gerekli malzemeler için okul müdürüne başvur. bu konuda egitiminin aksamamsı için gereken yapılacaktır inan. okula gidemediğin günler için ögretmenlerine durumunu izah et bence. ve sana takviye yapsınlar derslerin için. inan buna kimse hayır demez. hatta sevinirler.
ailenin durumuna gelince... eger geçiminizi saglamada babanın işi yetersizse baban yeni bir iş bulmaya çalışsın. bu konuyu okul müdürüne ,il milli eğitim müdürlüğüne ,belediyeye ilet bence. yardım yerine babanın yeni bir iş bulması sizin geçiminizi rahatlatacaktır inan.
anlıyorum ki baban ve annen için bir şeyler yapmak istemişsin. aileni seviyorsun. utana utana da olsa bir de böyle deneyim deyip buraya yazmışsın. kendi küçük şirin yureginle çareler bulmaya çalışmışsın. aileni seviyor ve daha bu küçük halinle yardım etmeye çalışıyorsun bu çok belli.
ama dediğim gibi bence babana yeni bir iş bulabilirsin. bu hoş bir süpriz olur babana.
senin durumunda ülkemizde çok aile var. önemli olan huzur canım. sevgi ve mutluluk. senin bir gülüşün ailen için dunyaya bedel. inan seni o kadar çok seviyolardır ki. burdan hissediyorum bunu.
o yüzden uzulme. onlar ailen senin. tabi ki ugraşacaklar ve çalışacaklar.
bir gün onlar çalışamayacak durumda olsa ya da hasta,sen de onlara bakmaz mısın canım. bunu dert etme sakın. onlar seni seviyolar. ve senin bir gülüşüne dünyayı degişmezler. yedikleri bir kuru ekmek olsun isterse.
ama sen canım bu sorunlara uzulme. sen egitimine bak. güzel bir mesleğin olsun. şu an görevin bu senin. okuman. nolursun ne olursa olsun egitimini aksatma oku.
egitim hakkın... bunun için mucadele et. okulunu ayaga kaldır gerekirse. ben okumak istiyorum diye ugraş. gerekli malzemeleri sana milli egitim müdürlüğü temin etsin gerekirse. ne yaparlarsa yapsınlar. ama okumak hakkın. sen de bu sorunlara uzulme. neşelen. ve okumak istiyorum de. inan ögretmenlerin ve okul mudurun elinden geleni yapacaktır.
tamam mı canım. sonra bize güzel haberlerini yaz. karnen nasıldı. okul nasıl gidiyor yaz. cemal okula gidiyor diye sevinelim burdan biz de.
bu küçücük yaşta cemal okulu için mucadele ediyor diyelim.
ben sana inanıyorum. o güzel yüregine. inan mucadele et. okuldan asla vazgeçme. devlet sana bunu temin etmek zorunda. bunu unutma. çünkü altıncı sınıftasın. ve egitim zorunlu. egitim parasız olmak zorunda zaten. o yuzden okulunu ayaga kaldır. senin okulda olman lazım. bunun için ne yapılması gerekiyorsa yapılsın. gerekirse servis temin edilsin. servis iste. herşeyi iste. ama ordaki okulundan,milli egitim müdürlüğünden. oldu mu canım.
bize gelişmeleri muhakkak yaz.
seni öpuyorum çocugum...
sana guveniyorum ben...

ilköğretim

baban yeni bir iş bulsun diye yazmışsınız benim babam 57 yaşinda kalp ritmi bozukluğu olan bir insan 4kardeşiz babam boya yapıp geldiği zaman yığılıp kalıyor.okula gelince bizim okulumuz biraz lüks bir okul bizim evimiz yakın olduğu için bana özel servis vermezler derslerım önceleri çok iyiydi hastalanalı derslerimi umursamaz oluyorum bazen doktor bu hastalığın çaresi olmadığını söyleyince hayatımı yaşamaya çalışıyorum sizlerden yardım istediğim için üzgünüm milli eğitim benim fizyoterapimi karşıladığı için başka yardımlar alamıyorum maaş almak için mürecat ettik maliye çalışanlarınınyüzünnden maaşımında bağlanması daha uzun sürecek annem kaç defa belediyeye çıktı ama bir şeyler yapamadılar sizleri üzdüm kusuruma bakmayın Cemal Uğur Gültekin

Cemalciğim sen üzülme ,her sıkıntının sonunda bir ferahlık vardır. Sen her durumda şükür ve sabır et. Hiç birimiz başıboş değiliz.

Üst Alt