Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

E-bilet Passolig uygulaması. Engelliler nasıl yararlanacak?

asiman1905 kardeşim benim passolig kartını sadece https://www.passolig.com.tr/uye-ol buradan alabilirsin. Başka yer kart vermez. Takımının maçlarına başvuru yaparak ücretsiz gidersin. Bir kere kart ücreti alınıyor. Birde yıldan yıla uzatma ücreti var. Tabi çok cüzi yani. Onların aldıkları parayla maç bileti alıp maça gitmek çok zor ! Gitsen de 1 maç! Zaten passolig kartı olmadan gidilmiyor. Kartı alınca istersen telefonuna uygulamasını indirebiliyorsun. Kart olmadan telefonla okutup girebiliyorsun. Tabi ki bu başvuru ile kartı aldıktan sonra yapabileceğin bir şey !

OĞUZATAY kulüp oralarda passo lig veriyorlar ben almıştım passo kartını kayıp ettim ama basaksehir maçlarına ucretsiz girdim oralar bizim oraya yakın

Tüm iller de stadyum yakınlarında ve klüp resmi storelerinde ( tabi bazıların da var ) passolig.com.tr den tuttuğunuz takıma ait veya normalş standart passolig alabilirsiniz. Bu passolig ile tuttuğunuz takımın tesislerine giderek veya temasa geçerek ücretsiz bilet yüklemesi konusunda bilgi alabilirsiniz. Kendimden örnek vereyim : Eskişehirspor logolu passolig aldım geçen sezon. Bu sezon 22.5 TL kart kullanımı gibi bi ücret ödedim. Engelli kimlik kartım ve passoligim ile her maça giderken güvenlik görevlisine ilk engelli kartım daha sonra passoligi gösterip Engelli Tribünü olarak geçen ( genelde kale kuzey yada güney kale arkaları oluyor )giriyorum.

Bazı arkadaşlarım kulübe giderek maç günü klüpten gelen passolig e-bilet telefonlarına gelen mesaj ile maça giriş yapıyorlar.

Süper Lig takımların da bu işlemler biraz daha farklı oluyor. Engelli arkadaşlarıma tavsiyem ; Örenğin FB GS BJK Vb takımların takım logolu passoliglerini almasını tavsiye ediyorum. Neden derseniz klüplere ek kaktı sağlayan passolig bu kartlara yükleme yaptırıyor klüplerce.

Bilgilerinize.

HakanEs26 Ben hiç kulüpten alan duymamıştım; sadece net üzerinden zannediyordum. Çok teşekkür ederim bilgilendirme için :)

OĞUZATAY

Yanlış bilgi olmasın. Klüplerin mağazalarında ( Mesela Eskişehir de ESSTORE de var ) olabiliyor. Klüp binalarında böyle bir hizmet yok maalesef.
Şehirlere yapılan yeni stadyumların çevresinde en az 2 veya 3 adet passolig gişesi bulunuyor.

HakanEs26 abi ben hep netten başvuru yaptım. Bir araştırayım bu dediğini burada. Çok teşekkür ederim.

Maça nasıl giderim

Merhaba arkadaşlar başbakanlık engelli kartım var yani aile ve sosyal politikalar bakanlık tarafından beyaz kart sahibiyim engelli olarak yarın akşam Galatasaray benfika maçına gitmek istiyorum beni içeriye alırlarmı almazlarsa ne yapmam gerekiyor bilgisi olan var mı acaba varsa yardımcı olursa sevinirim
Şimdiden teşekkürler

Merhabalar, tabii ki gidebilirsin fakat maç günü engelli bilet yüklemesi yapılmıyor bilgin olsun. Kulübün sitesinden bilet satışı ile alakalı bilgilendirmeyi okuyarak. Satış gişelerinden yükleme yapacaksın. Stad kapasitesinin %3 ü kadar bilet ayrılıyor engellilere. Yani acele etmelisin.

Merhaba. Kulübün resmi sitesinden engelli formunu doldurup göndereceksiniz. Passolig'inizin olması gerekiyor. O formu gönderdikten sonra bilet çıkarsa size bilgi mesajı geliyor; ayrıca passolig com dan da bilet çıkıp çıkmadığını görebilirsiniz.

Merhaba şimdi sorum şu.Ben Ankara dayım malum hem Gençlerbirliği hemde Ankaragücü Süper ligde seneye.Maca gireceğim zaman yanımda 12 yaşında oğlumu da götürmek istiyorum.Engelli kimlik kartım var ama refakatçi yazılı değil.Ve ben maçı oğlumla yanyana izlemek istiyorum.Nasil yapacağım ne olacak bilgisi olan yardımcı olabilir mi

erkandomur

Merhabalar hocam. Herhangi bir kulüp (Ankaragücü,Gençlerbirliği) için internetten (passo.com'dan) passolig kart başvurusunda bulunacaksın. Evine kargo ile kartın gelecek. Daha sonra biletler satışa çıktığı gün ücretsiz bilet yukleteceksin. (sınırlı sayıda oluyor ona göre). Oğlun ve sen tek kart ile girebilirsin. Genelde engelli kapısında görevli polis oluyor birazda onun insiyatifinde ikinizi beraber alması. Ama problem yaratmaz bence. Sonuçta babasisin.

Kardes yaninda bir kisi goturebiliyormusun
OĞUZATAY

Kardes 250 kişi kuraya göre mi yoksa çabuk doldurmaya göre mi gidebiliyorum maçlara...Bir de yanında engelli taraftar refakatçi getirebiliyor mu Ya da bu refakatçi kuralı neye göre işliyor

Engelli kartın refakatli ise evet yanında bir kişiyi görürebirsin. Alım olayı da ilk başvuran kişi sayısına göre veriliyor yani 250 kişi alınacaksa ilk başvuran 250 kişiyi alıyor.

akbahm Merhaba, evet götürebilirsiniz. Başvuru formunun altında refakatçi formu var. Takımlara göre sayı değişiyor, kardeşim. Selamlar.

%48 engellilyim form doldurduğum halde boş siz hiç maça gitdinizmi ve ya başka bir yolu varmı

Maçlara Ücretsiz Nasıl Gidebilirim

Merhaba %40 Engelli Oranım Var Malum Maçlarada 1 Ay Kaldı Daha Önceki Sezonlarda Takımımın İnternet Sitesindeki Engelli Başvuru Formunu Doldurdum Ama Bir Türlü Yanıt Gelmedi Bunun İçin Farklı Bir Yol Yok Mu Bir Engelli Vatandaş Olarak Futbolu Oynamayı Da İzlemeyide Seviyorum Ama Maçlara Bir Türlü Gidemiyorum Bunun Farklı Bir Yolu Yok Mudur Varsa Ne Yapabilirim ?

efe0334

Maalesef yok başvuru yapıp şansına diyeceksin ben seyircili iken 5 6 kez başvuru yaptım 2 kez çıktı 1 maça gidebildim passolig siz olmuyor yalnız çıkarsa passolig kartın yoksa almıyorlar

Engelli maç bilet başvuruları ne zaman açıklanıyor?

Merhabalar Ben Engelli Maç Bileti İçin Başvuruda Bulundum Bu Başvurular Genellikle Ne Zaman Açıklanır Birde Başvuru Yaparken Hes Kodunu Istiyodu Bende Yazdım Hes Kodu İle Aşı Olup Olmadığımızı Mı Kontrol Ediyolar Ben Henüz Aşı Olmadım O Yüzden Kabul Olmayabilir Mi Başvurum ? Başvuru Yapan Tecrübe Eden Biri Varsa Olumlu Veya Olumsuz Ne Zaman Cevap Geleceğini Söylerse Sevinirim

Başvurular hangi takımın maçına gidecekseniz o takımın internet sitesindeki form doldurulur. Gs ve bjk maçlarına çok gittim. Fb kendi takımının kartı olmadıkça almıyor ve kontejanları çok az başvurmama rağmen almadılar. Gs şampiyonlar ligi maçlarına da gitmiştim. Hatta sonra 2020 yıl başında kart işletim ücreti alacağı yılı geldiği için kapattırdım. Sonra da corona çıktı iyiki kapattırmışım dedim. Daha maça gitme hevesim yok.

Beşiktaş - Rizespor Maçına Engelli Maç Bileti Başvurusu Yapan Var Mı Başvuru Yapan Varsa Sonuçlandı mı Olumlu Bir Cevap Geldi Mi Ben Dün Formu Yolladım Maçtan 1 Gün Önce Sonuçlanır Diye Biliyorum Formlar Ama Pasoligimi Kontrol Ediyorum Bilet Yok Olumsuz Bir Cevapta Yok

Merhaba,
Maçlara girmek için passolig şart. İstanbul takımları kendi internet sitesinden başvuruları alıyor; Maçlardan 2 gün önce değişiklik ola biliyorda başvuru formunu yayınlıyorlar. sonuçlurda maçtan birgün önce veya bazan aksamalar oluyor maç günüde acıklandığı oluyor. Stadyum maç gişelerinde engelli gişesine gidip Kimlik kartınızla ve hs kodunuzla beraber pasolig kartınıza maç biletini tanımlatıyorsunuz maça öyle giriyorsunuz. Aşı yaptırmayanı maca almıyorlar. Bu yazdıklarımı Galataaray macını izlemek için bire bir yaptım.

talha1907
Kale arkası en köşe. Kimse koltuk sırasına uymadığı için ortlara kadar geçebilirsiniz tıklım tıklım dolu değil ise stad.

Arkadaşlar,
Maçlara girmek için (Engelliyim) passolig almamız gerekiyor galiba? Ücretli mi? Passolig ücretlidir tabii de engellilere de ücretli mi Passolig kart?

Üst Alt