Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

[Duygularım] Kızımı hiçbir şeye değişmem..

özgül

Yeni Üye
Konular
4
Reaksiyonlar
0
merhaba

gecen gün bir anneyle tanistim..kendisi avusturyali..oglu kizim gibi 2,5 yasinda..oglu dogumda okisjensiz kalmis..hem fiziksel hem zihinsel engelli..bana dedigi söyleydi..
oglumu cok seviyorum..deyismem ama..cocugumun böyle olacagini bilseydim ve böyle engelli bir cocuga bakmanin böyle zor oldugunu bilseydim 10 kedi 2 köpek bakardim cocuk yapmazdim dedi..
o an ne diyecegimi sasirdim..
benim hicbirzaman böyle seyler gelmedi aklima..
evet zor günler oluyor,insan üzülüyor ama gülüyorda , mutluda oluyor ve inanin su an belki dünyanin en mutlu annelerinden biriyim..
kizimiz bize cok sey ögretti ve hastaligi ne olursa olsun onu gönülden seviyoruz..onu hicbirsey deyismeyiz ..
neden engelli cocuk aileleri mutlu olamaz gözüyle bakiyorlar bize,neden aciyorlar,neden uzaklasiyorlar bizden,neden en ufak gelismelerde bizimlen sevinmiyorlar..
neden kizimi görenler aralarinda biz duymadan birseyler konusuyor..
inanin bazen insanlara kiziyorum..bunlari en yakinlarimiz yaparsa bizi tanimiyanlar neler yapar bilmiyorum..

biz cok mutluyuz ey insanlar..
kizimiz cok mutlu bir cocuk..
ve allah büyük..insallah birgün bize kizimizin yürümesinide gösterecek..

lütfen bize acimayin..kizima acimayin..buna ihtiyacimiz yok..

belki sacmaladim ama bunlar kac gündür kafamda..paylasmak istedim..
selamlar

Öyle değişik karakterde insanlar var ki,
bakıyorum çevreme beni
ağlatan
güldüren
kızdıran
şaşırtan
öfkeli
umursamaz
vs.vs...
yaşanılan şey aynı bile olsa herkesin tepkisi aynı olmuyor...
çok eskiden acıyanlara öfkelenirdim, hatta bazen fazlasıyla öfkelenirdim
hıncımı kendimden çıkarırdım
olan bana olurdu
zamanla o insanlara kırılmaya başladım öfkem hüzne dönüştü
e yine olan bana oldu
sonra bazı şeyleri anlatmaya çalıştım başaramayınca kızdım kendime
yine kendime yani...
şimdi önemsemiyorum
boşverdim..
içim rahat mı
hayır değil
ama en azından eskisi gibi içimi kemiren bi kurt yok...
bilmiyorum doğru olan nedir..
benim küçücük aklım bazen bazı şeyleri algılayamıyor...
ne olursa olsun hayatı olduğu gibi yaşamak lazım
karamsar olmadan ve UMUDU hiç yitirmeden

Merhaba Özgül Hanım,

Sizi okurken annemin yüreğini okudum adeta...

İki çocuğu engelli bir anne yüreği benim annemin yüreği..

Sizin yaşadıklarınızın benzerini zaman zaman yaşadığı için gözleri yaşaran bir anne benim annem,

Bunları yaşıyor olmak bazen zorluyor bizleri sizi çok iyi anlıyorum.Anne şefkatiyle siz daha da hassas olduğunuz için daha çok inciniyorsunuz.Ben annemin en büyük engelli kızıyım.Annemi birçok gece yatağında göz yaşları gözünde dudaklarında kocaman "sabır Yarabbi" mırıldanmasıyla buldum.Kendimi unutup onu teselli ederken buldum daha sonra kendimi..Şimdi işitme engelli kızkardeşim lise 2. sınıfta ve hayatı seven,hayat dolu bir genç..Bense tanıyanlar bilirler buradayım,hayatın içinde hayat dolu yani...

Şimdi annemle geçmişe dönüp baktığımızda verdiğimiz mücadeleyi görüyoruz,hafiften gülümseyerek..İnanın bu bir süreç.Sizin kızınıza olan şefkatiniz,kızınızın bu sevgiyle hayata olan bağlılığı bütün bu yaşananların üstesinden gelecektir mutlaka...Çiğdem arkadaşımın dediği gibi UMUDUNUZU YİTİRMEYİN ve yanlız olmadığınızı bilin/hissedin lütfen...Sevgilerimle,

Evet Özgül hanım sizin yazınızı okuyunca bende annemi anımsadım çok üzülüyor benim için ama artık üzülmüyor gibime geliyor çünkü ben hayatın hep içindeyim oda biliyor.
Ama bazan beni üzüyor biri girse hayatıma özürlü olmayan "ama kızım sen özürlüsün" diyor ve benim dünyamı altüst ediyor ki akşam yine yaşadık biz bu tartışmayı
evet bize bizim gibi ailelere acınmasın bizde varız ve hayatın ta kendisiyiz :)
Sevgiyle Kalın

kizim

biliyormusunuz ben artik eskisi gibi üzülmüyorum..kizimlan mücadele ediyoruz ve yasamayi oda cok seviyoru..henüz cok kücük ama bazi seyleri anliyor galiba..
hergün allahima sükür ediyorum..
bize öyle bir evlat verdiki sevmeyi,sevilmeyi herseyi ögretti bize..

kizim su an 2,5 yasinda ve inanin cok ama cok güzel zaman gecirdik simdiye kadar..zorda olsa mücadelede etsek SÜKÜR diyorum..

onu cok seviyorum

Ne mutlu size Özgül hanım Yaşama dolu dolu bakmaya devam o zaman.

Özgül kardeş;
Can Yücel şöyle diyor:

"Çaresiz dertlere düştüm.
Yokmu bunun çaresi.
var.
Yaşamayı ölecek kadar sevmek."

Dünyadaki doğanın kanunlarında hiç birşeyin garantisi yoktur.Zaten herşey garantili olsaydı.Ölümlü yaşamanın bir anlamı kalmazdı.Emek vermek,mücadele etmek yaşamın ta kendisidir.Çocuğunuzun rahatsız olmasını ne siz istediniz ne de çocuğunuz.Bahsettiğiniz kişi gibi ahlayıp vahlamanın.pişmanlığın bir yararı yoktur.Ama siz öyle biri değilsiniz.Gözünüz de yaşamanın pırıltıları var.Bunu çocuğunuza aktardığınız sürece herşey güzel olacak

"biz cok mutluyuz ey insanlar..
kizimiz cok mutlu bir cocuk.. "

Olay bu işte.

hayat herşeye rağmen devam ediyor.bilmezlerki acıyanlar acınacak durumdalar...MUTLU OLMAK YETERLİ.ALLAH MUTLULUĞUNUZU BOZMASIN.... :arrow: :arrow:

mutluluk parfum gıbıdır. kokunun algılandıgı her burunda-zerreler yerlesırken-duyular ayaklanır.mutlulugunuz ekrandan dısarı tasıp bıze de ulastı.mutlulugunuzun hıc bır eylem ve eylemsıler tarafından sekteye ugramasına ızın vermeyın. bırakın bu paylasıma arkasını donenler utansın:)bız gıbı kucak acanlar daıma olacaktır.gulen gozlerle yasamanın tadını cıkaracagınız kızınızla uzun yıllar dılerım

benimde 7 yaşında serabral palsili bir kızım var
bakımı çok zor ama bana ve hayatıma çok şeyler kattı
onsuz ben bir hiçim hayatımın anlamı, yaşama sevincim
iyiki varsın elif iyiki rabbim seni bana verdi

10 KEDİ 2 KÖPEK LAFI HİÇ HOŞUMA GİTMEDİ
ALLAH SAKAT VERMİŞ BİZİ AMA YARADAN BUNUN MÜKAFATINIDA VERECEKTİR ELBET

BY

malesef çevremizde bize acıma duygusuyla bakan ve arkamızdan vahvah edip cıkcık diyenler çok bende bunlardan çok rahatsız oluyorum ama ne bu insanlara müdahele edebiliriz nede görmezden gelebiliriz ALLAH bizlere sabır onlarada akıl fikir versin.

( bilseydim 10 kedi 2 köpek bakardim cocuk yapmazdim dedi.. )

ELLBETTE HAYVAN SEVGİSİ BAŞKA... AMA BU KELİMEYİ KULLANAN BİR ANNENİN AKLINDAN ŞÜPHE EDERİM.. ALLAH YARATTIĞI KULLARININ HİÇ BİRİSİNİ 4-4 LÜK YARATMAMIŞTIR.. HERKEZ BANA GÖRE BİRAZ ÖZÜRLÜ BU ANNE GİBİ...

Buyrun işte.....Dünyanın haali.... :|

İnsanlar çeşit çeşit....

Ne söyliyim bilemiyorum....

Daha doğrusu bu tarz bir düşünceye sahip olan birine ne denir,

bulamadım doğrusu......... :roll: :|

özgül hanım siz ayaklarınızın üstüne ne kadar sağlam basarsanız bilinki çocuğunuzda yarın ayaklarının üzerinde o kadar rahat basacaktır.kim diyebilirki ben yarına sizin kızınız gibi olmayacağım sizin ona verdiğiniz sevgiyle hayata daha sıkı bağlanacaktır. Bizim özürümüz görünüyor ama o hanfendinin özürü ayıp bir şekilde görünüyor saygılar;

Örnek bi annesiniz
Zor olanı başarıyorsunuz

Kimsenin bize acıma gibi bi hakkı yok olamazda....

tüm eli öpülesi annelere

Sen; benim vazgeçilmezimsin.
Geceler boyu düşlediğim,
Rüyalarımı şiirlerle süslediğim
Su gibi aş gibi.
HERŞEYİMSİN !

Sen; benim tek tutuklu yanım,
Yıllar boyu sürgünlerim.
İçimden söküp atamadığım mahpusluğum,
Hürriyetim, kana kana içtiğim suyum.
HERŞEYİMSİN !

Sen; benim yüreğimde hiç bitmeden kanayan,