Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Düşük ayak sorunu için ameliyat veya tedavi var mı?

Konular
17
Reaksiyonlar
0
guallian barre sendromu geçirdim 4 yıl önce ms benziyor felç gbi.geri kalna yerlerim düzeldi ama sdce 2 ayak bileğimde düşüklük var ayaklarım düzelmedi birtürlü fizik tedavide çare etmedi bnde artık iyice saldım kndime fizik tedavide yapmyrm artık.bu nsl düzelebilir afo giymekten artık bıktım ameliyatı vs olan varmı.veya düşük ayak sorunu olup geçen

Benimde sol ayak düşük, 18 sene oldu geçmedi malesef.ayak dondurma ameliyatı var nu ne kadar bu derde caredir bilgim yok.

özelden yazmıştım faruk kardeşim kontrol et gerçekten bnim için çok zor insanların bakışı o afoyu giyip çıkarmk hep dert

Ne tür afo kullanıyorsun, karbon afo lar bu konuda sıkıntı cıkarmaz.Doktorunuz iyileşmezmi diyor, düşük ayağın bir çok nedeni var, benimki omurilik hasarına bağlı olduğu için düzelme şansı yok.

Eletronik bi bant var, yürüdükçe ayağını yukarı kaldırıyor. Ama çok pahalıydı 7 bin lira. İkisinde de varsa 14 bin. Ben alamadım.

Afo rahatsız edici. Kullanmayınca da ayak burkuluyo, daha doğrusu içe doğru bükülüyo 2 kere ayak bileğimi çatlattım.

Söylediğiniz bant ilk zamanlarda faydalı olabilir, aynı zamanda bu bant sinirleri ufak elektrik akımıyla uyarıyor bir nevi elektroterapi fakat ,diz altında belirgin bir kas kaybı (atrofi) varsa işe yaramaz.Düşük ayak ile ilgili inşanlah yeni icatlar cıkarda bizlerde faydalanırız, bu konudan bir çok kişi sıkıntılı.

ölçü ile alınan afolardn kullanıyorum hazır afolar yumuşak olduğundan ayağımı kaldırmıyor tam olarak.bnim sinir uçları zarar görmüş sdce mikrop kapmış sinir hasarı var

Benimki de omurilik hasarından dolayı. Bacaklarımın arkasındaki kas dizisi ile beraber ayaklarımdaki his gitti. Hareket kaybı çok. Sürekli düşmekten canım çıkıyo. Özel sektörde çalışıyorum ve düşünce aldığım raporları sorun ediyorlar.

Ben karbon afo kullandım, biliyorum. Benim için rahatsız edici. Kaslarım kasılıyo sürekli.

Ben karbon afo uzerinde oynamalar yaptım, başta bende de sürmeden dolayı yara yaptı, diz altındaki saran cırt cırt tı iptal ettim onun yerine corabım ucunu kestim ayaga giyip karbon afonun ustune kıvırıyorum.

takılıp düşmemen için mutlaka afo kullanmalısın bşka çaremiz yok ne yazıkki:(

yokmu bu konu hakkında bilgisi olan

Tendon transferi (düşük ayak) ameliyatı hakkında bilgileriniz paylaşabilir misiniz?

Her iki ayağımda düşük ayak sorunu var guallian barre hastalığından snra oldu.bu aralar düşük ayak ameliyatı çok duyuyorum acaba ameliyat olma durum varmıdır olan varmı??

aRKADAŞLAR gULLAN BARE TAEDAVİSİ SONRASI ELLERDEKİ TİTREME NORMALMİ SİZDEDE OLDUMU ACABA HEPİMİZE BÜYÜK GEÇMİŞ OLSUN

ayak tendın transferi? sonrası ne olur?

Arkadaşlar her iki ayağmda düşuk ayak var ama baldırlarım ince doktor ameliyat yaparmı yapmazmı bilmm ama bu tendon teansferi zormu? Tendon transferi olduktan snra eskisi gbi koşabilirmiyim

10 sene önce peroneal sinir sıkışması oldu dizimde ve ileri derecede düşük ayak geliştirmiştim...Ameliyat dendi ve acıbadem hastanesinde/kozyatağı ameliyat oldum,,iyileşme sürem 1 yılı buldu...yatak istirahati ve fizk tedaviden sonra....fizik tedavim manuel exersizlerden ve tense cihazıydı sanırsam adı....onunla oldu....3-4 hafta kadar gittiğimi anımsıyorum...1 yılın sonunda tamamıyle düzeldi,,ayak bileğimi yukarıya hiç çekemiyordum ben,sinir hasarından ötürü....şuan ise sağ bacağımda spor sonrası gelişen yeni bir felç durumu var ne yazık ki,,,o nedenle bu siteye üye oldum işin aslı...5 dakika önce üye oldum...şuan düşük ayak şikayetim yok sağ bacağımda,,,aşırı güçsüzlük ve kas gücü kaybı mevcut....bursada iyi bir fizik tedavi merkezi arayılındayım...henüz tanı konmadı.....rapor sonuçlarımı bekliyorum.... şayet düşük ayağınız peroneal sinirin sıkışması kaynaklı ise,ben ameliyat sonrası 1 yılda iyileştim....yanlız bana ameliyat şart denmişti,,,,belki sizin durumunuz farklıdır ve daha kısa sürede iyileşir,,,çok geçmiş olsun

tendon transferinin yanı sıra sural sinir grefti de yapılabiliyormuş,,bir makalede okudum...

Öncelikle herkese acil şifalar dilerim.. Konuyu hortlatmış gibi olacak ama affedin.. Bende sarapnel yaralanması sonucu sağ ayağımda düşük ayak oluştu. Sinirde kopma olmadığını sadece hasarlandigi söylendi geri dönüşü olurmu sizce 6 eylül tarihinden bu yana bu sıkıntı var dekompresyon ameliyatı oldum fizik tedavi göruyorum neler yapmam gerekir sizce...

Üst Alt