Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Duchenne teşhisi kondu. Tecrübesi olan arkadaşlardan yardım istiyorum..?

Bebeğim

Yeni Üye
Konular
1
Reaksiyonlar
0
merhaba siteye yeni üye oldum ve açıkçası işleyiş konusunda bilgisizim. Kuzenime dr tarafından duchenne hastalığı teşhisi konuldu ve o henüz 4 yaşında nasıl bi duygudur hepiniz çok iyi bilirsiniz. Bu konuda görüş ve yardımlarınızı bekliyorum. Çaresizlik çok zor ama umudum hiç kaybolmadı. Bildiğim bişey varsa o da Yaradanda şifanın hiç eksik olmadığı.
Hepinize geçmiş olsun saygılar

ÖNCELİKLE GEÇMİŞ OLSUN,ALLAH ACİL ŞİFALAR VERSİN. DUYGULARINIZI ÇOK İYİ ANLIYORUM. BENİMDE 9 YAŞINDAKİ OĞLUMDA HME HASTALIĞI VAR.ELİMİZDEN GELENİ YAPIYORUZ. AMA SİZE TAVSİYEM LÜTFEN POZİTİF ENERJİNİZİ ONDAN EKSİK ETMEYİN. DAİMA İYİ DÜŞÜNÜN HERŞEY ÇOK DAHA KOLAY OLACAKTIR.

selam

merhaba bendede duchen rahatsızlıgı var 12 yaşıma kadar yürüdüm 14 senedir yürüyemiyom zor bir hastalık agır bir hastalık benim hastalık beya ilerledi yemeyimi suyumu bile içemiyom.bakıma muhtaçım anneler için çok zor oluyo bakmak

dmd

Çok iyi bakım gerektiren bir hastalık kas hastalıklarında seyri diğerlerine göre daha hızlıdır. Ancak yapılan çalışmalar iyi yolda ilerlemekte sabırlı olmak ve hastalık hakında iyi fikir sahibi olmak, yeterli ve düzgün bakımla ilerlemesi yavaşlatılabilir. Umud her zaman vardır. Geçmiş olsun.

Merhaba bız ıkı kardes dushen muskuler dıstrofı kas hastayız.Ben 25 kardesım 20 yasında yız .bu hastalık bize 8 yasında ıken geldı.bu hastalıgın tedavısı hakkında hıc bır bılgımız yok.hıc bır ılac kullanmadık kullanmıyoruz .kulanan varmı.bu hastalıgın bır tedavısı varmı .bızı bu konu hakkında bılgılendırırsenız cok ıyı olur.hepınıze acıl sıfalar dılerız.

Arkadaşlar benimde oğlum becker hastası.Yukarda öteki arkadaşımın önerdiği www.kashastaliklari.aileniz.com sitesinin forum sayfasında hem hastalıklar hakkında tecrübeler, hemde bilimdeki yeni gelişmeler hakkında sürekli yazılar yayınlanıyor.bende tavsiye ederim.

bendede dmd var 4 yaşında konmuş teşhis erken konulduğu için şanslı çünkü fizik tedavi sayesinde hastalık yavaşlıtılabilir

imparator

canlarım siz nerde yaşıyorsunuz..hiç mi doktora gitmediniz yada gidemedinizşimdiki durumunuz nedir benim yigenim kas hastası düşen müsküler distrofi..kullandıgımız ilaçlar var tabiki ama sizin yaşınıda doktor ne önerir bilmiyorum..haluk topal ogluna gidin dicem ama yaşınız buyuk..kendiniz hakkında ayrıntılı bilgi verin belki yardımcı olabilecek başka arkadaşlar çıkar geçmiş olsun canlarım..allah şifa versin..

merhaba BEBEĞİM benim oğlumda da dmd var Allah yardımcınız olsun zor bir hastalık biz Haluk Topaloğluna gidiyoruz birşey yapamıyor ama yinede gidiyoruz umut etmekten başka çaremiz yok

Merhaba, benim de ogluma genetik test sonucu DMD teshisi kondu. Biz de Haluk Toplaogluna gidiyoruz. Cok umut verici konusuyor. Ancak acıkcası biz o kadar da pozitif olamıyoruz.

Size tavsiyem, (en azından biz öyle yapıyoruz) en basta guclu olun. Su anda büyük bir ihtimalle oglunuzda ciddi bir problem yoktur. Hastalıgı aklınızın bir köşesinde tutarak bugunu yasamayı ogrenin, sonraki yılların yasını simdiden tutmaya baslamayın.

Gelişmeleri sürekli takip edin, Haluk Bey'e mutlaka gidin ve onun tavsiyelerine uyun.

Benim oglum henuz 2 yasında, bizi de sizler gibi uzun bir yolculuk bekliyor. Umarım hepimiz kısa zamanda çözüm buluruz. En azından hastalıga kesin çözün bulunamasa da, hayatlarını cok etkilenmeden yasabilmelerini saglayacak ilaclara da razıyız.

Son olarak tüm DMD teshisi konmus arkadaslara bir sorum olacak. Kan degerlerinde CK degeri kac cıkmıstı?

kızım 9 aylık % 99 duhenne veya becker hastalığı olduğu tanısı kondu.gen testlinin sonuçları 3 hafta sonra gelecek. gelişme geriliği sebebiyle yapılan araştırmalar sonucunda hastalık ortaya çıktı. % 1 lik bir umut içindeyiz. (CK 7186 çıktı)

Allah yardımcınız olsun...Bu kadar erken teşhis konulması iyi demeyi isterdim ama bu hastalık çok acımasız.Tedavisi olmadığı için erken teşhisinde pek anlamı kalmıyor.İnşaallah başka bir rahatsızlığı vardır tedavi edilebilir.Ama böylede olsa Allah tan ümit kesilmez...Allah şifa versin...

Çok zor bir hastalık olduğunu biliyorum.
Acil şifalar diliyorum tüm kas hastalarına.

ben oğluma bitkisel tedaviler uyguluyorum.peleseng yağı=100 gr susam yağı=100 gr acı badem yağı=30 gr kişniş yağı =100 gr hepsini karıştırıp 2 günde bir akşamları yatmadan önce masaj yapmadan belinden aşağıya ayaklarına kadar sürüyorum.hergün öğlen ve akşam. fiziktedavi uyguluyorum AYRICA BİBERİYE OTU =50 gr KİŞNİŞ= 50gr 40 KİLİT OTU=50gr ÇEKEM =50gr bunları bir robotta dövdürüp kepek haline getirdik yarın çay kaşığı otu birçay bardağı kayanamış suda 10 dakika demeleyip sabahları tok karna yudum yudum içiriyorum. şimdilik daha iyi olduğunu gözlem leye biliyorum. DONDURMA BALIK TAVUK ISPANAK KARNIBAHAR ÇİKOLATA KARACİĞER BEYİN BİSKÜVİ YASAK

balık tavuk ciğer niye yasak çocuklarımızın rahatsızlığı zaten protein eksikliği daha çok protein vermemiz gerekmezmi

damla89

öncelikle herkese merhaba.Benimde kardeşim duşen distrofi hastası,hastalık 4 yaşındayken kendisini belli etti.şimdi 13 yaşında.yürüyemiyo ama çok zeki.hastalığın henüz tedavisi yok ama umudumuzu yitirmemeliyiz.onların en çok morallare ihtiyacı var,elimizden geldiğince üzmemeye gayret göstermeliyiz.kas hastaları için bi hap kullanılıyodu bizde kullandık ama fazla kilo aldırdığı için bırakmak zorunda kaldık.fizik tedavi alıyoruz evdede günde 2 kere egzersiz yaptırıyoruz en azından az da olsa egzersizle kireçlenmeyi önleyebiliriz.bu hastaların haftada 1 kere balık yemeleri protein açısından iyi olur.herkese geçmiş olsun.

Tüketen değil,üreten biri olmak her engellinin amaçladığı bir olgudur.Ne kadar kötü olursa olsun asla pes etmeyin.Başkalarına hala bir şeylerin üstesinden gelebileceğinizi gösterin.Yapamayacağınız şeyler için üzülmeyin,yapabileceklerinizi yapmaktan zevk alacağınız için uğraşın.İstesekde istemesekde hayat bir şekilde devam ediyor.Hayatı anlamlı kılmak sizin bizim elimizde.Olumlu düşünerek sade kendi hayatınızı değil etrafınızdakilerinde hayatını etkileyecektir.Üzüntüleriniz paylaştıkça umutlara,umutlarınız paylaştıkça mutluluğa dönüşecektir.Bırakın hayat bir nehir gibi aksın,olumlu düşününki her şey olumlu olsun.okuduğunuz için teşekkürler.

anne

merhaba bendede duchen rahatsızlıgı var 12 yaşıma kadar yürüdüm 14 senedir yürüyemiyom zor bir hastalık agır bir hastalık benim hastalık beya ilerledi yemeyimi suyumu bile içemiyom.bakıma muhtaçım anneler için çok zor oluyo bakmak
canım anneler için evlatlarına bakmak asla zor gelmez benim evladımda dmd ve19yasında moralini yuksek tut ıceceklerınde pıpet kullanabılırsın canım kadırcım allaha emanet ol

Üst Alt