Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Doktor yatış yapılacak derse istemiyorum denilebilir mi?

dreamfail

Üye
Konular
149
Reaksiyonlar
67
Ben devlet hastanesinde konulan teşhisi göre bipolar bozukluk hastasıyım. Gittiğim özel klinikte doktorum şizoaffektif olduğumu söyledi son gittiğimde. 1 aydır ilaçlara rağmen psikotik sorunlar yaşıyorum sanrı içindeyim. İlaç dozajlari arttırıldı, bir ilacın gunluk kullanım sayısı 1 den 2 ye arttırıldı. Ama kimseye bir zararım yok. Yarın devlet hastanesinde kontrolüm var. Doktora herşeyi gizlemeden anlatırsam yatış vermesinden korkuyorum. Yatarsam üniversitede final sınavlarına giremem. Acaba doktor yatış derse itiraz edebilirmiyim? Yatmak istemiyorum.

Kullandığım ilaçlar ; 2×6mg invega, 2×500mg depakin, 2×10mg rexapin, 2×300mg cedrina + 100mg cedrina

dreamfail

Bence sen çekinceni söyle, ama buna rağmen yatış derse, bence itiraz etmeden ona uy. Eğer doktoruna güveniyorsan böyle yapmalısın kardeşim.

Eğer bu zamana kadar yatmadıysan Bİ DENE DERİM BEN.
YATTIYSAN ZATEN BİLİYORSUNDUR. 😁😁😁

dreamfail

Çok fazla ilaç kullanıyormuşsun. Zaten psikozlu yada sanrılı bir durumdaysan finallerde birşey yapamazsın. Girmemen daha hayırlı olur. Rapor alabilirsin. Atağın geçene kadar.

Hastane işine gelirsek hastanede yatmış birisi olarak.
Eğer çok hasta isen yatmanı tavsiye ederim. Düzenli kontrol ve ilaç tedavisi Hergün viziteye gelen doktorlar teşhis ve tanı koymada işe yarıyor.

Biraz vakit zor geçiyor hastanede ne kadar kalacağın. Yatak durumuna ve senin kişisel duruma göre değişiyor. 10 günde kalabilirsin 1 ayda tamamen doktorun kontrolüne bağlı.

Durumun ağır olursa vasi tayini isteyebilir doktorlar tüm bunları göze alarak girmelisin. Yani tedaviyi reddetme durumunda vasi tayini işlemleri ile zorla yatış yapılabilir.

Hastanede son seçenek olmalı. Alabiliyorsan rapor al.

Hiçbir şey sağlığından daha kıymetli değil, bence yatış diyorsa yatmalısın. Durum kötüleşebilir.

dreamfail Doktorun kendine veya çevrene zarar verebileceğini düşündüğü durumlarda yatış kararı verebilir, bu tehlikelilik hali yoksa reddedebilir ayaktan tedavi isteyebilirsin. Psikotik durumun göz ününe alındığında hastane yatışın her şeyden önemli. Bu kadar ilacı eğer düzenli kullanıyor ve psikoza giriyorsan da doktorunla tedaviyi yeniden değerlendirmenizde yarar var.

Üst Alt