Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Doğuştan sakat ve dünya çapında tanınmış/başarılı kişiler..? [Soru]

OturanBoğa

Yönetici
Konular
673
Reaksiyonlar
502
bilgi@engelliler... adresime gelen bir mesaj:

Mehabalar,

Şu aralar yaptığım bir çalışma ile ilgili olarak yönlendirmelerinize ihtiyaç duyuyorum.
Doğuştan Anomalli olup, Oscar, Nobel veya hayatının herhangi bir alanında başarılı olmuş bireylerin hikayelerini...
Sizden bu konular ile ilgili tarayabileceğim kaynaklar noktasında yardımınızı talep ediyorum.

Eşref Armağan: Doğuştan kör ressam
Homeros: İlyada ve Odysseia destanlarıın yaratıcısı, kör bir ozan.

Matematik profesörü, dâhi John Nash. Nobel Ödülü almış.

John Nash'ın engelli nedir anlamadım.

Levent Beşkardeş var. Fransa'nın en iyi sessiz oyuncusu kabul ediyor.

Bence bu araştırmanı önce bu ülke için genişletmelisin. Türkiye'de engelli ve başarılı olan insanları tespit etmelisin.

John NASH şizofreni hastasıydı fakat şizofreni bir engelmidir ya da engelli gruba girermi emin değilim ve şizofreni hastalarının bir özelliği normal bir insana göre IQ larının yüksek olması nedeni ile özellikle bilmsel alanda şizofreni hastası olup çok başarılı işler yapan bilim adamı sayısı oldukca fazladır bende isim olarak ünlü caz ustası yakın zamandada sinemalarda gösterime girmiş filmin adını taşıyan RAY CHARLES demek istiyorum

talleyran , timurlenk ,sezar ,boccelli

yahu farkettinizmi verdiyiniz örneklerden eşref armahan ve timurlenk hariç hiç biri türk deyil

slm

frıda kahlo dünyaca tanınmış bir bayan ressam üzerine filmde yapıldı,geçirdiği kaza ve üzerine gördüğü yıllar süren tedaviler, aksayan bir yürüyüşle, sakat kalan bir bacak, hastanede geçirilen yıllar,hikayesi nette de bulunabilir...pardon doğuştan kelimesini es geçmişim:)

Doğuştan olmasa da 21 yaşında ALS teşhisi konulan birçok ödül sahibi fizikçi ve bilim adamı S.W.Hawking, müzisyenlerden J.S.Bach, F.Tarrega(ikisinin de sorunu gözlerindeydi) Beethoven. Ünlü keman virtüözü Itzhak Perlman(Polio)...

Üst Alt