Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Doğuştan Ortopedik Şekil Bozuklukları olan kim var?

CEREN

Üye
Konular
10
Reaksiyonlar
0
Benim bacak kısalığım vardı.Ege üniversitesinde elizatör cihazıyla 1 sene süren tedavi sonunda uzatıldı.
Kemikler birbirinden ayrılıp arası açılıyor ve kemik kendi kendini tamamlıyor.
35 yaşına kadar yapılabileceği söyleniyor.Tabiki bünyeye de bağlı..
Bu tedavimi Ege Üniversitesi Tıp fakültesinden Erhan Sesli isimli bir doktor yaptı.Karşılaştığın başarılı ve dürüst doktorlardan birisi.

Ama eğer ağrın yok ve çok büyük rahatsızlık duymuyorsan ayakkabına taban takarak bu eksikliği de giderebilirsin...

Sevgiyle kal...

slm

meraba beka mesajını okudum .cevap verme gereği duydum bendede parmak eksıklığı var el paramaklarımın bazıları ve ayak parmaklarımdaa sadece baş parmak doğuştan yarım ve sağ dirsekte hafıf eğeılık %40
ama hiç bi zorluğu yok benım için her şeyi yapabılıyorum pc kulalnabılıyorum gunde kaç saat pc başındayım artık sitedekiler bıktılar benden :) ::):)

DOĞUŞTAN VE ORTOPEDİK ENGELLİYİM SOL DİZ ALTI AMPUTE SAĞ AYAĞIMDA İSE AFO ADINDA BİR CİHAZ KULLANMKATAYIM

elinde doğuştan parmak eksikliği olanlar

doğuştan iki parmak ve kol kısalığı ve inceliği olan herksle tanışmak görüşmek isterim sevgiler

benim doğuşdan ellerimde ve ayaklarımda sakatlık var.. ve 6 yaşımdan beri böbrek yetmezliği var 10 senedir dializ e bağlanıorum 25 yaşındayım 10 dan fazla amelyat geçirdim... ve oturanboğa arkadşaım o göbek yanında takılı olan mesane torbası o valf li dediğin şey bende de var 15 yaşımdan beri.. ve 14 yaşımda hastaneye ilk yattığımda iki gece yoğun bakımda kaldım aşırı derece de kullanılan ilaçlar kulaklarıma yan etki yapdı ve işitme yetimi de kaybettim..işitme cihazı kullanıorum.. işte böyle kader..beterin beteri var herşey sabır şükür sınavı .. allah hepimize yardımcı olsun .. asla pes etmeyin pes etmeyip indandıkça kazanırız

ARANIDA AYNI DURUMDA OLANLARDAN CEVAP BEKLİYORUM LÜTFENNN

Merhaba

Ben 2 senelik evliyim ve 3 aylık bi oğlum var. Oğlumun sol kolu kısa ve sadece 2 parmağı var. Bu siteyi internette gezinirken buldum ve oğlum gibi olan bi kaç kişi daha var onların yazılarını okudum. Bende ve eşimde herhangi bi engel yok ama Allahın takdiri oğlumda var. Bu beni bi yandan çok üzmüyo iyiki aklında bişey yok ama ilerde büyüdüğü zaman nasıl bi ruh halinde olucak o kolunu parmaklarını kullanabilicekmi onları çok merak ediyorum. Tek korkumbana kızması neden beni böyle doğurudn diye. Bunları düşünmekten uyuyyamıyorum bile ruh halim çok bozuk ve tabiki sinirlerimde aranızda böyle olanlar lütfen bana cevap yazsın onlar nasıl bi ruh hali içinde etrafı nasıl karşılıyo onları ellerini rahat kullanabiliyorlarmı lütfen bana cevap yazın sizlerle konuşmak istiyorum.. Dostça kalın.. :(

Benimde doğuştan kaburgalar,kürek kemiği,köprücük kemiği ve kol kemiklerimde sorun var.Hepsi normalden çok çok kısa.Sırtımdaki kamburda gittikçe artıyor.Benim rahtsızlığım tar sendromu olarak isimlendiriliyor.Birde eşantiyon olarak,kalp ve pıhtılaşmayı sağlayan hücrelerimde(trombositler)sayı olarak azlık varr.

benimde ayaklarımda dışa doğru basma vardı ama ameliyatla düzeltildi..
Bütün hastaların Allah yardımcısı olsun..

Benimde doğuştan sol kol eğriliği ve baş parmak kısalığı var. Annem hamileyken düşmüş, 7 aylık olduktan sonra kımıldamamışım. Boynumda sola doğru eğik biraz. Kullandığım aletlerle boynum düzeldi baya. Sol el baş parmağımında bana bi zararı yok. Orta okuldan sonra kolumdan birkaç ameliyat geçirdim, bu sırada alçı dolayısıyla olsa gerek omurgam eğrilmiş. Skolyoz başladı. Şuan sırtım da biraz ağrım oluyor. Bunada şükür, sol kulak ve sağ böbrekte yok . Ama olsun.....

Benimde sol elim küçük ve minik parmaklarım var belgeselde seyrettim 18 haftalık bebek eli ve elimi çoook seviyorum ünv.döneminde protez el yaptırdım ama en fazla yarım saat taktım hissiz çünkü bana ait değil o zamandan beri poşet bekliyor :)

merhaba arkadaşlar ben aranızda yeniyim henüz bütün yazıları severek okuyorum 17 yaşındayım doğuştan femurda kısalık ve kalça çıkıklığım var bi kaç kez aml.oldum şu an kısalık 9 santim ortopedi ayakkabı kullanıyorum bi gün hepimizin iyileşmesi ümidiyle :)

Merhaba arkadaşlar ben de ortapedik engelliyim.Doğuştan dirsek ankilozu(dirsek eklemi yok) ve parmaklarımda 2. 3. 4. 5 .palanx yok

İLK MESAJ İLK GÖRÜŞ İLK SORU!!

Herkese merhaba bende doğuştan ortopedik özürlü olan biriyim.Ama öyleki birlikte kaldığımız arkadaşım dahi 3 ay sonra anca fark etti. Zaten benim için bir sıkıntısını görmedim hamdolsun fakat ara sıra psikolojik olarak etkiliyor fakat aldırmıyorum.Küçükken bir kaç kez hastahanelere gittiğimi hayal meyal hatırlıyorum.Doktorlar 18 yaşından sonra demişlerdi fakat şimdi düşünüyorum iş hayatına ve yaşama atılmışken bu şekilde bir tedavi bilemiyorum bu arada ben 1984 doğumluyum.Arkadaşlar sizden ricam benim durumunda olup tedavi gören veya görmüş olanınız varsa bana ulaşsın lütfen.Haydarpaşa numune hastanesinden aldığım raporun bulgularını buraya yazıyorum.
1.parmak MP eklemlerde sertlik(+)
2.3.4.5.MP eklemlerden ampüte parmaklar
Herkese sağlıklı mutlu ,huzurlu günler diliyor sizi kalbinizin sahibi yüce rabbime emanet ediyorum.

bende varım bende bnmde snradn olan ayağımda dışa doğru eğrilik ve kısalık var ama geçen yıl bi bacağım ilizarov yöntemiyle düzeldi ve uzadı ve haftayada ikinci ameliyatımı olup tamamen sağlığıma kavuşacağm inş..eğer sizlerinde imkanı varsa ameliyatınızı olup bi an önce sağlığınıza kavuşmanızı dilerim..

ayrıca UMUDUN sende hiç bi zmn hiç bişeydn ümidini kesme derdini veren Allah Dermenınıda verir..

bnde de bacak kısalıgı ve kalca cıkıklıgı var dogustan

slm arkadaşlar benimde doğuştan sol ayağımda hem kısalık hemde şekil bozukluğu var. adını hiç öğrenemedim. birçok ameliyat geçirdim. bu tedaviler sırasında dizimide kaybettim. şimdi istanbulda tedavi oluyorum uzatma ve düzeltme yapıyolar. 15 cm kısalık var. ilk aşama bitti şimdi 8 cm kadar kısalığım kaldı ama dediğim gibi dizimi kaybettim ve tek dileğim kendi ayağım üzerinde durabilmek.hepinize sevgiler. :wink:

jk

slm benmde dogustan ayaklarım donuktu sımdıye kadar 7amelıyat gecırdım duzeldı cok sukur sımdı sadece aksama kaldı 5cm kadar ama yuruyebılıyom cok sukur allah herkesın yardmcısı olsun :)

Bende doğuştan ortapedik engelliyim yürüyüşümde aksaklık var biraz ama bu beni hiç rahatsız etmiyor bununla yaşamaya alıştım...

konu

beni sakatlıkım doguşta kemiklerim gelişmemiştir.

Merhaba. Benim de ayaklarımda doğuştan şekil bozukluğu var.

Benimde Doğuştan cerepral paralizi ye bağlı ayak sinir kısalığı var normal yürüyebiliyiorum yürürken sadece dizlerim dik olmuyor normalde uzatabiliyorum bir doktorum fizik tedawi önerdi onun sonrasında da kas genişletme(çektirme)ameliyatı sizce bu ameliyatın bana bir faydası olurmu :?:

Doğustan SOL EL PARMAKLAIRM GELİŞMEMİŞ YANİ SOL EL PARMAKLARIM YOK BİLEĞİM VAR PARMAKLARIM YOK ... ÇOK İYİ BİR PROTEZ YAPILACAĞI SÖLENDİ AMA HASTANEYE GİTMEDİM ACIKCASI KORKUYORUM NASILDIR NEDİR..

bende de doğuştan kfoskolyos var ama hiç amaliyat olmadım sağlık problemim yok şimdilik

Merhaba arkadaşlar

Benim durumumda doğuştan.Sağ elimde 3 parmağım,sağ bacağımda kısalık,sağ ayağımda şekil bozukluğu son olarak sağ gözümde de görme bozukluğu ve bundan dolayıda kayma var.Bütün bu saydıklarımın içinde beni en çok etkileyen hep elim olmuştur.Maalesef hemen hemen bütün bir çocukluğum elimi saklamakla geçti.Çok şükür 16 yaşından itibaren bu saklamayı bıraktım.Herkese güzel günler diliyorum.

geçen yıl bi bacağım ilizarov yöntemiyle düzeldi ve uzadı ve haftayada ikinci ameliyatımı olup tamamen sağlığıma kavuşacağm inş..

Ayşe haftaya ikinci ameliyat demişsin. oldunmu ameliyatını

mrb arkadaslar
yeni üye oldum bende benimde iki ayağımın diz kapağından aşağısında kısalık var
aynı engeli olan arkadaşlarlar tanısmak isterim

merhaba arkadaşlar benim de sol el 3 ve 4. parmaklarda sekil bozuklugu ve kısalık var sag elde 2345.parmaklarda da aynı sekilde ve ayagımda baş parmakla yanında ki yapışık ellerimde ampute olanda var 5 yasında ameliyat oldum önceden hepsi yapışıktı ayırdılar bu ameliyatları erken yasta yapın ve yaptırın demişlerdi çünkü geç kalındıgında gelişmeyi tamamlayamıyor... ben herşeyimi yapıyorum hiç bi sıkıntım olmuyor etrafımdakiler fark bile etmiyorlar hatta hatta fazlasını bile yapıyorum birçok insandan çoook şükür ama sınavlar konusunda ve bazı mesleklere girerken sınavlarda hep sorun cıkarttılar bunun üzerine zorda olsA raporu alabildim şimdi çoook daha fazla rahatladım bu konudaa... benimle bu konuyu konusmak isteyenler için veya fikir alışverişinde bulunmak isteyen varsa msn adresim cahitdogru@hotmail.com saygı ve sevgilerimle....

merhaba desertRose senin icin uye oldum.

tek ilgi alanim parmaklar; bana yardim etmeni istiyorum; 6 yasinda dogustan sag 3 parmak yapisik (6 aylik ken ayrildi) ama sekilsiz ve kisalar. sol elde 3 4 kisa ama guzel; sol ayakda 1 2 3 yarim sag normal .
saglik olarak cok iyi bunyesi cok kuvvetli akilli ve zeki (cok cabuk cani sikiliyor) Ve simdi parmaklarim ne zaman uzayacak diye soruyor, sen nasil basardin nasil mucadele ettin?
ogluma da soruyorlarmis arkadaslari nasil cvp verir kendisinin bile bilmedigi bir seyi, lutfen ona ne gibi cvp vermem lazim.
Ailen seni nasil ikna etti? Nasilcvp verdiler sana ?rn son msn nine 3 ayda girmissin suan cvp yazabilirmisin bilmiyorum ,parmaklar olarak yazildigim icin erkek olarak almislar, 29 ys ve anneyim.

cvp verip vermeyecegini bilmeyerek son noktami koyuyorum.gorussmek dilegiyle.

arkadaslar parmaklarla ilgili hislerinizi dusuncelerinizi benimle paylasmanizi istiyorum.

özgülperi;

bunu nasil basardin oglumda bunu basarabilecek mi?

Üst Alt