Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Doç. Dr. Ayhan Attar'ın Kök hücre nakli çalışmaları ile ilgili...

bende c5 tetraplejiyım 1 hafta önce dr ayhan hocayla cepten konuştum bana dediki tuvletlerını hıssetmeye başladılar yan etki daha görülmedi dedi. hocam benim tam kesı değil zede dediğimde bana verdiği cevap sana kök hcre nakli yapma yetkım yok dedi sağık bakanlığından aldığım izin tam kesi olanlar için dedi.bu iş nasıl olur ya tam kesiye o kadar faydalı olan şey ben ayaklarımı bile hıssedıyorum bana daha faydalı olması lazım değilmi yaa..sık gıremıyorum sorusu olan arkadaşlar telim.05353175184

Türk Doktorundan Çığır Açacak Buluş

Kök hücre çalışmalarıyla bel ağrısı, diyabet ve kalp hastalığı gibi pek çok hastalık tarih mi...
Tedavisi mümkün görünmeyen bir çok hasta için umut ışığı olan kök hücre çalışmaları Türkiye’de de hızlandı .
Sağlık Bakanlığı, geçen sene kök hücre araştırmaları yapmak üzere Ankara Üniversitesi İbn- Sina Hastanesi’ni görevlendirdi.
İyileşme umudu görülmeyen 10 omurilik felçli hasta üzerinde yapılan çalışmalarda umut verici sonuçlar elde edildi.
Denekler, çocuk olmayan belli bir yaş grubundan seçildi.
Felçli olsalar da yine bazı kriterler göz önünde tutuldu.
Uzmanlar, kök hücre çalışmalarında yan etkinin olup olmadığını merakla izledi.
Zira kök hücre de tümör gibi çoğalabilen bir hücre yapısından oluşuyor.
Ankara Üniversitesi İbn-i Sina Hastanesi Beyin ve Sinir Cerrahi Uzmanı Prof. Dr. Ayhan Aktar, "4 hastadan iki tanesi olabilecekleri en iyi duruma geldi. Bacakları hiç hareket etmeyen, duyusu ve hissi yoktu, idrarını ve büyük abdestini tutamıyordu. Kalçadan bile olsa hareket eden ve küçük büyük abdestini farkedebilecek duruma geldi" dedi.
Ayhan Aktar, "Asıl baktığımız şey yan etkisi olup olmadığı, yan etkisi yok. Çoğalıyorlar, başka hücre tipine dönüyor. Bunu nerde duracağımızı bilmek lazım" şeklinde konuştu.
Tıp Dünyasında Çığır Açacak
Prof. Dr. Ayhan Aktar, "Kök hücreyi kıkırdağın içine yerleştiriyorsunuz, O hücre, kıkırdak haline geliyor. Bizi bitirecek yani, beyin cerrahı olarak cerrahiyi bitirecek bir olay. Düşünülebiliyor musunuz hastadan alıyorsunuz hastanın kıkırdaklarına veriyorsunuz. 1 ay sonra hastanın kıkırdağı yenilenmiş oluyor. Şu anda ilk ön araştırmalarını yapıyoruz. Omurga cerrahisi ile ilgili olduğu için o yönde çalışıyoruz" diye konuştu. Kronik Hastalıklarda İlaç Derdine Son
Ayhan Aktar, "Şeker hastasınız, diyabetiniz var. Pankreas insülin salgılamıyorsa, ordaki hastanın hücrelerini alacaksınız. Dışarda insülin salgılar hücreler hale getireceksiniz ve tekrar pankreasın içine koyacaksınız. Hiç bir bağışıklık sistemi ile problem olmaz. Ya da kalp krizi geçirdiniz, kalp hücrelerinizin çoğu öldü. Kendini yenilemiyor. Kendi kemik iliği kök hücresinizi alacaksınız, kasın içine ekleyeceksiniz, eskisi gibi pompalamaya başlayacak" dedi.

Trk Doktorundan r Aacak Bulu - Haber Oku

mükemmel bi haber :) inşallah bi çok hastalığa çare olur engeller kalkar

Çok güzel bir haber paylaştığınız için teşekkür ederim.Herkese Allah'tan acil şifalar dilerim:)

acaba bu kadar iyi niyetli mi ? doktorlarımız... teorik ve pratik arasındaki farkı birilerinin hayatını mahvetmeden ne zaman başarabilecekler yada para diye doymayan gözleri ne zaman samimi bakacak... bence ilk önce işlerinin ne kadar önemli olduğunu birileri bunlara anlatmalı şu an türkiyedeki doktor ve sağlık çalısanları yüzünden binlerce kişi sakat kaldı hatta öldü... allah gönüllerini insan sevgisi ile süsler inşallah...

Akşam TV'de de izledim. Çok sevindirici bir haber. Umarım tüm hastalıklara çare olur.

Bu büyük gelişmenin acaba becker musküler distrofi yede faydası olacak mı? Bu konuyu Ayhan Hocaya sorup bilgi alan var mı?

Kesin sonuçlar gelirse kirli eller onu rafa kaldırır yada çok çok pahalı tedavi olur. İlaç endüstrisinin uğrayacağı zarar, istihdam kaybı vs vs...

Haberler bomba gibi ama sonu gelmiyor, Ayhan hoca prof. oldu :)Bu kadar gelişme oluyor ne zaman herkese uygulanmaya başlayacak çok merak ediyorum?Ayhan hocanın denemeye aldığı arkadaşlardan burda olan, yada tanıyan biri bilgi verirse sevinirim....

mrb

arkadaslar benım kardesımde elektrık carpması sonucu belden asagı tutmuyor kok hucre tedavısı gorenlerın yardımını ıstıyorum faydasını gördulermı durumları nedır ılgınız ıcın tesekkurler

Kök hücre tedavisi gören bir hastanın hikayesi...

Arkadaşlar öncelikle bu kadar uzun zamandır bendeki gelişmeleri buraya yazmamamın sebebini belirtmek istiyorum, yeterli bir süre bekleyip neler kazanıp neler kaybettiğimi görmek istedim, size yanlış bir umut ışığı göstermek istemedim.

Ben ayhan hocanın kök hücre tedavisi uyguladığı 10 hastanın ilkiyim.

Havuz kazası sonucu c5 c6 de hasar oldu. Hasar baya büyüktü, kazayı amerikada geçirmiş olmam ve amerikanın sayılı beyin ve omurilik hastenelerinin birinin bir kaç kilometre uzağında kazanın gerçekleşmiş olması büyük şanstı. İlk ameliyatımı amerikanın top 10 cerrahlarından biri yaptı ve hayatımı kurtardı. ilk ameliyatım sonrası 2 ay aynı hastanede fizik tedavi gördüm ve türkiyeye döndüm.

2009 Kasım ayında Ayhan hoca kök hücre ameliyatımı gerçekleştirdi

daha sonra ankara üniversteside 6 aylık çok yoğun fizik tedavi gördüm

peki neler kazandım bu 6 aylık süreçte? :confused:

ellerimi kullanamıyordum şimdi sağ elimle %60 herşeyi yapıyorum, kollarımda güçlendi, oturma dengem tetrapileji olan biri için süper, duyu seviyem göğüs hizsından belime kadar indi, tuvaletimi yapamasamda sıkıştığımı anlayabiliyorum hem büyük hem küçük abdest için, ayak parmaklarımı oynatmaya başladım, aktif sandalye olarak bilenler için söylüyorum quickie gt yi kemersiz dirsekliksiz canavar gibi:cool: kullanıyorum, tekerlekli sandalyemden yatağa wc sandalyesine otomobile birinin gözetiminde yardımsız geçebiliyorum, yatağa geçerken ve otomobile tek problem ayaklarımı yatağa koyamıyorum bunun sebebide kasılmam olması, tek başıma bütün bir günü evde geçirebiliyorum :cool: daha ne olsun...

negatif yönü olarak, kasılmalarım çok arttı, ilaçlarla dengelendi, tabi bunu kök hücreye bağlayabiilirmiyim bilmiyorum.

diğer hastalardan 3 veya 4 ünü iyi tanıyorum, hatrısayılır gelişmeler oldu onlardada. gelişmeler hep benmkine benzer.

burdanda bir kez daha tedavimde emeği geçen doktorundan hemşiresine temizlikcisinden aşçısına terapistiden güvenlikçisine en önemlisi beni yanlız bırakmaya ailem ve arkadaşlarıma tekrar teşekkür etmek istiyorum, onlarsız bunları başaramazdım

kök hücre çalışmalarından sonra iyileşmenin en önemli etkenlerinden biride fizik tedavi, burda büyük bir alkışı PROF DR ŞEHİM KUTAY ve ekibide hak ediyor, onların iyileşme sürecinde çooook büyük etkisi var.:)

sorularınızı vaktim yettikçe cevaplayacağım...

lütfen maşallah diyelim, nazara çok inanıyorum;)

cok büyük gecmiş olsun.umarım daha da iyi duruma gelirsiniz umuyorum ki kök hücre tedavisi yakın bir zaman da omurilik yaralanmalarını büyük ölcüde iyileştirecektir.belki biz göremeyiz ama böyle bir şeyin olacagını düşünmek bile cok güzel.

gecmis olsun
alin size ayhan attarin bi versiyonu

Beike (Bay-Ka diye okunur), ana merkezleri Shenzhen (Hong Kong yakinlarinda), Taizhou ve China Medical City(Cin Tip Sehri) de olan bir Cin biyoteknoloji sirketidir. Sirket Beijing Universitesi, Hong Kong Bilim ve Teknoloji Univeristesinin Shenzhen Valiliginin sermayeleri ile kurulmustur. Sirketin kurgusu Cin Ulusal Devlet Fonu ile de desteklenmektedir. Toplamda 6 Milyon Amerikan Dolari bazinda Cin hukumetinden yardim almistir.Beike ozel bir sirket olmakla birlikte Cin hukumetininn cesitli departmalarinin yardimi ile yurutulmektedir.
Beike Hakkinda
Buradan Beike’nin hizmetleri ve sundugu diger imkanlara ulasabilirsiniz

Read More »
Tedavi
Sundugumuz bazi tedaviler hakkinda bilgi sahibi olmak icin

Read More »
Hastanelerimiz
Cindeki hastanelerimiz ve diger tedavi merkezlerimiz hakkinda bilgiler

Read More »
Hakkımızda

Kok hucre tedavisi konusunda dunya lideri olan Beike Biotech’e hosgeldiniz. Beike bugune kadar Ataxia, Cerebral Palsy, Multiple Sclerosis ve Omurilige Bagli Yaralanmalar, Travmatik Beyin Yaralanmalari da dahil olmak uzere diger yaralanmalari da iceren 9000’in uzerinde hastayi tedavi etmistir.

10 yili geckin bir zamanda Cin’deki Qingdao, Guangzhou, Nanjing ve Shi Jia Zhuang’ da bulunan birlikte calistigimiz hastanelerimizde dunyanin her yerinden gelmis olan hastalarimiza Kok Hucre Tedavisi uygulamaktayiz.

BEIKE BIOTECHNOLOGY HAKKINDA

Beike yaratici tibbin en son geldigi noktalardan biri olarak kendini yeni ve guvenilir teknikler bulmaya ve kok hucreleri ve ozellikle de gobek bagi ve gobek baginin bagli oldugu kok hucreleri en uygun olan yerlerde kullanabilmeye kendini adamis bir biyo teknoloji kurulusudur. Kendini kok hucre yontemlerini kullanarak norolojik, vascular ve karaciger bozukluklari ile diger benzer rahatsizliklari tedavi etmeye adamis Cin’in her yerine yayilmis olan 30’un uzerinde hastane ve 250 nin uzerinde doktor ve lider arastirmacilarla ortak calismaktayiz. Amacimiz kok hucre arastirmalarinda ve klinik tedavilerinde dunya lideri olmak ve yayilmakta olan hucre tedavilerinin ihtiyaci olanlara daha kolay ve hesapli ulasmasini saglamakla birlikte hastanin hayatini da kolaylastirmaya calismaktir.

Beike Teknoloji Cin’de yaralanmalara ve hafif hastaliklara maruz kalmis her ay en az 200 un uzerinde uzerinde hastalar uzerinde kullanilan ozel yontemler ve ilaclar gelistirmektedir. 2001’den bu yana bizim gelistirdigimiz teknoloji 20,000’in uzerinde kok hucre transplantasyonunda kullanilmis olup, bilim adamlarimizin 100’un uzerinde makalesi Cin’in onde gelen bio-bilim dergilerinde yayinlanmistir.

not /sagirlara bisi yapamiyomus

seyithan;

teşekkür ediyorum:) ben kesinlikle inanıyorum bu olayı çözeceklerine... bizim üzerimize düşen, beklerken alt kısımlarını kısımlarımızı sağlıklı tutmakdır...

sedat bey, maşallah, son derece güzel gelişmeler yaşamışsınız. ne kadar mutlu olduğunuzu tahmin edebiliyorum. umarım gelişmeler daha da ileriye gider ve umduğunuz gelişmeleri yaşarsınız. Ben de L1 parapleji engelliyim. sağ tarafta dize kadar hareket ve his var. Kök hücre çalışmaları için hiçbir yere başvurmadım. Bekliyorum, bakalım gelişmeler ne yönde seyredecek. Sizin bu yaşadığınız gelişmeler tıbbın geldiği son noktayı göstermesi açısından umut verici gelişmelerdir.

Bir kaç sorum olacaktı. Sizinle birlikte Ayhan hocaya ameliyat olan ve şuanda yürüyebilen kişiler var mıdır? Ayhan hocaya tarafından ameliyat edilen diğer omurilik felçlilerde dikkate değer ne gibi gelişmeler gördünüz? Ayrıca Ayhan hoca bu 10 hasta dışında önümüzdeki günlerde kimseye ameliyat yapacak mıdır? bu konuda bilginiz varsa bizimle paylaşabilir misiniz?

Tekrar geçmiş olsun dileklerimi sunuyorum....

Maşallah, daha iyi olaçak inşanlah.Bu olaya care bulsalarda ,hastanın yoğun fizik tedavi ile mucadele etmesi gerekiyor, zaten bu süreçte azda olsa geri dönüşüm oldumu kişinin morali düzeliyor ve daha canla başla tedavisini sürdürüyor aksi takdirde hasta hayata küsüyor.Bu süreci yaşadım ben, ben kök hücre nakili olmadım, bendeki olay beldeki tümöre bağlı basıydı belden aşagısında his hareket yoktu, ameliyattan sonrada durum aynıydı, yoğun fizik egsersizleriyle dört ay sonra hareket başladı ve yedi ayın sonunda yürümeye başladım, ameliyat esnasında benden cok iyi durumda olan hastaların coğu ayağa kalkamadı, birazda şans kader olayı, Allah c.c. herkeze şifa versin.

bir şeyi merak ettim omurilik tümörleri içinde kök hücreden faydalanılabiliyor mu nerden bilgi alabilirim??

sedat eğer yazdığımı okursan bi araştır lütfen ben denizlide fizikte yatarken bi hastayla tanıştım o benden daha kötü kollarıda çalışmıyor telini almıştım bende ona vermiştim 4 ay önce bu gün telefon ettiler ayhan attarın bi doktor arkadaşımı ne tavsiye etmiş ayhan beyle görüşüp raporlarını göndermişler ayhan beyde raporları incelediğimde kök hücreye müsaitsen tedavine başlayalım kök hücreni verelim demiş böyle bişey varmı ayhan attar tekrar kök hücre tedavisine başladımı

yeday;
diğer 9 hastanın bir kaçını tanıyorum onlardada benimkine benzer gelişmeler oldu fakat yürüyen olmadı. onların hakkında detaylı bilgi vermenin dogru olmayacağını düşünüyorum. önümüzdeki günlerde mutlaka çalışmalrı olacaktır. gazetede ilan vereceğinden şüphem yok. mutlaka haberiniz olur.

semas;
bu konuda bilgim yok

gorbi20;
öncede belirttiğim gibi. gazeteye ilan verir diye düşünüyorum.

Bu tedavi kas hastaları için (sma) acaba geçerlimi

sedat, kök hücre nakli öncesi durumunu biraz anlatırmısın? "geçmiş olsun"

Maşallah Sedat kardeşim. İnşaAllah Allah'ın izniyle hepimiz iyileşeceğiz. Ben buna yürekten inanıyorum. Bahsettiğin gelişmeler çok sevindirici. Paylaştığın için teşekkür ediyorum. Güzel haberlerinin devamını da bekliyorum :))

SeDaT3;
Bir önceki sayfada anlatmıştım

ömer;
hiç bir bilgim yok

Maşallah Allah daha çok şifa versin iyileşme hikayenizi okuyunca çok sevindim .Bende ağır herediter polinöropati hastasıyım trüm sinirlerim hasarlı durumda bizlerede yapabilirler diye umutlandım Cerrahpaşada ki doktrum kök huce tedavisini bu hastalara uygulamak için araştıılıyor demişti.
Bende hstalığımın omurilikten kaynaklandığını düşünüyorum
Saygılar

Üst Alt