Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Diz şişliği için ilaç önerebilir misiniz?

blue_rose

Yeni Üye
Konular
8
Reaksiyonlar
0
Merhaba arkadaşlar.

Yaklaşık 3-4 gündür sol ayağımın diz kapağının çevresinde, aşırı olmamakla birlikte şişlik mevcut. Dizde herangi bir anormallik yok. Ufak bir incinme olduğunu düşünüyorum ama şişlik geçmedi. Genel olarak ilaçlara karşı herangi bir alerjim/sorunum yok. Bana diz şişliğine iyi gelebilecek antibiyotik veyahut ilaç önerebilirmisiniz?

Bazılarınız hastaneye vs. git diyebilir lakin, hastane fobim var. Mümkünse hastaneye gitmeden bir şeyler yapmak istiyorum.

Cevaplar için şimdiden teşekkürler.

Çatlak veya kırık olmadığından emin olmak için rontgen çektirmeni öneriririm. Ama yok, bunların olmadığından eminsen, şişin inmesi için :
1- Olabildiğince sık şekilde buz kompresi uygulamalısın
2- Ayağı yukarıda tutmalısın
3- Arnica krem kullanmalısın. Bu krem muhteşemdir. Asıl amacı masaj vb. kullanımlar içindir. Ama şişliklerin indirilmesi, çarpmalarda morluk oluşumunun engellenmesi konusunda mucizevidir! Bebeklere dahil herkeste kullanılabilir. Hiç bir yan etkisi bulunmaz. Bizim evin demirbaşıdır :)

@OturanBoğa

Büyük ihtimal egzersiz yaparken bir incinme oldu. Kırık, çatlak olduğunu düşünmüyorum. Dün sabah voltaren krem sürmeye başlamıştım ve şişlik inmeye başladı.
Teşekkür ederim.

Üst Alt