Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Diyabetik ayak yarası tedavisi için önerileriniz..?

Bende sol ayakta karbon afo kullanıyorum 3-4 senedir ,duşuk ayak olduğu için bu afo ile cok rahat ettim fakat başta yan bilek cıkıntı kemıgınden surtme sonucu başta yara yapmıştı surten taraftan afoya yumuşak sunger cektim bu sorunu yaşamadım fakat ayakkabı içi tabanı karbon taban oldugu için ayak tabanınındaki kemık cıkıntılarındakı baskı bölgesinde yüzelsel nasırlar kacınılmaz.İlk başta buna kece sererek önleme calışsamda ayakkabı gıyerken kece katlanıyordu bunda başarılı olamadım.Şimdi bu sorunu silikon tabanlıkla aştım ayak tabanı şu anda vucud yukunu dağıtıyor memnunum.Benım nasır sağlam ayak tabanında cıktı, devamlı spor ayakkabı giydiğim halde oluşmuş o kadar bakım yaptığım halde cıkıyor fakat öncekı nasırlar bır süre sonra kendınden derı tabakası atıyordu önemsemezdım.Fakat bu son olay beni korkuttu gun içinde bile ayakkabımı cıkartıp kızarma yeni uluşum varmı dıye korkar oldum.Banada ilk gittiğim doktor tedavı etmeden yaraya yamalama yapıcağını söylemişti fakat başka cıldıyecıde 2 ay tedavi sonunda nasırı kaybettık ama iyileşme olmayınca amelıyata karar verıldı yama yapılmadı sadece 5 dikiş atıldı.2 çeşit antibiyotiği kullanıp bir hafta sonra kontrol.

Evet arkadaslar mutlu son' ameliyattan bu gune 1 ay gecti bugun son kontrole gittim yara tamamen iyilesti.ameliyattan sonra cilt uzerine bepanthen plus merhem kullandim yedi cm. Lik dikisli doku hizla iyilesti.

Çok büyük geçmiş olsun Faruk Bey, umarım bir daha hiç tekrarlamaz.
Allah sağlık sıhhat esenlik versin. Değerli paylaşımlarınız için tekrar teşekkürler.

Ben, 68 yaşında 35 yıllık omirilik felç li nöropati ve anjiopati hastasıyim , 6 ay önce ayak baş parmağımın altındaki nasırı fazla kesmem nedeni ile enfekte oldu, kemiğe kadar inen derin kuş gözü şeklinde derın kıronik yara oluştu.
Dermolok ve pilastik cerrahlar ayaklarımdakı kusur nedeni iletedavi edemediler.
6 ay sonra istanbul cerrah paşa tıp fakültesi hastahanesi temel tıp bölümü öğretim görevlisi, sn. Doc.dr.erdal polat tarafından yaraya lavra( kurtcuk) koyarak 2 ay gibi kısı sürede tamamen tedavi etti.

şükürler olsun ben kurtuldum darısı tüm hastalara.

Bu tedavinin hiç yan etkisi, zorluğu, riski kesinlikle yok. Maliyeti çok ekonomik, tiçari zihniyetle değil hasta odaklı çalışma yapılıyor türkiynin bu tedaviyi yapan tek merkezi.

Bu vesile ile ben sn. Hoca ma tüm laburatuvar çalışanlarına şükran ve minnetle teşekkürlerimi sunarım.. Bu merkeze ulaşmak için googl a, larva-kurtcukla yara tedavisi doc.dr.erdal polat girin hoc çeşitli tv ve gazetelerde açıklamalarına ulaşa bilirsiniz kenisine ulaşmak içinde: erdalp@istanbul.edu.tr

VaKKo

Kardeşim bu doktorun adı Ogün SÖNMEZ mi? Bir de üniversite hastanesinde mi çalışıyor?

Merhaba Emre Bey , benim dedem diyabet hastası ve 1 aydır ayak parmak arasında akıntılı yarası var. Bir türlü iyileşmiyor . Sizin tavsiye ettiğiniz Froximun Toz/Pudra adlı tozu en ekonomik şekilde nerde ve nasıl bulabilirim ? Lütfen yardımcı olabilirmisiniz ?

Merhaba kardeşim.Bahsettiğim toz benim için çok faydalı oldu,benim parmağımda çok kötüydü ve çok şükür iyileşti artık hiç bir sıkıntım yok.Burada uzun uzun yazmak yerine beni arayın (Yada numaranızı bırakın) ben size detaylarıyla anlatayım.Allah'ın izniyle dedenizin ayağı da iyileşecektir (506-662 24 46)

Merhabalar şeker hastalarında özellikle ayaklarında oluşan geçmek istemeyen inatçı yaralarda (diabetik ülser) için Türkiyede çok yeni fakat dünyada yaklaşık olarak 20 yıldır kullanılan bir üründen bahsedeceğim. bu ürünler buğday çimi suyu içermekte "dr wheatgrass antioksidant skin recovery spray" ve dr wheatgrass antioksidan superbalm" belirtilmiş hiç bir yan etkisi yoktur. yaranın iyileşme sürecini gerçekten çok kısaltan ürünlerdir. lütfen internette daha detaylı araştırabilirsiniz. herkese acil şifalar.

Bu tedavı için bulunmaz nimettir beyaz dut Yaprağı

Tarifi ..2 bardak klorsuz suyu kaynadıktan sonra 10 12 adet beyaz dut yaprağını 5 dakika kaynatın . Ilıdıktan sonra pamuk ile yaralara pansuman yapın. Evvel Allah iyileşirsiniz

VaKKo

ben bu forumdann zaman ayırıp froximun tavisye ettiğiniz için teşekkür ederim. bu ilaç 5 yıldır diyabet hastası babamın ayağında uğraştığımız yarasında mükemmel sonuç verdi. 60 tl verdim eylül 2015 te aldım şu an ekim 2015 yaklaşık 40 gundur izotonik serumla temızledıkten sonra tozu atıp gazlı bezle sarıp gunluk pansuman şeklinde uyguluyoruz. yaramız kapanmak üzere. şifa ancak yaradan Allahın izni ve inayatiyledir. buradan buna vesile olan tavisiye eden arkadaşa,kardeşime teşekkür ediyorum.Özetle bizde bu ilacı denemenizi tavsiye ediyoruz.

Tekrar merhaba arkadaşlar... Konuyu Mart 2013de açmıştım. O zamanlar ayağımda aylarca iyileşmeyen bir yaradan bahsetmiş ve sizlerden yardım istemiştim. (Şeker hastalığım var ve yara bu hastalıkla bağlantılı. Şeker hastalarının yaraları iyileşmez) Farklı farklı cevaplar almıştım.
Ben Froximun Toz ile tanıştım ve aylarca iyileşmeyen/kapanmayan o yara çok kısa bir sürede Allah'a çok şükür kapandı. Aradan nereden baksanız 3 yıl zaman geçmiş. Bu zaman zarfında yüzlerce kişi ile görüştüm, bu tozu Ağrı'dan Van'a, İstanbul'dan Antep'e yüzlerce kişiye gönderdim ve tedavi olan herkes sonuçtan çok memnun.
Ama dikkatli olmanız gereken çok çok önemli bir konu var. Bildiğiniz gibi internet üzerinden her şey satılıyor ve sahtekarlık yapan bir çok kişi/kurum var. Bu tozun da sahtesini yapmışlar(!) kutusu falan aynı orjinal gibi ama toz orjinal toz değil. Bende zamanında eşime zayıflaması için "Altın Çilek" diye bir ürün almıştım, bundan birkaç yıl önce çok meşhurdu bilenler hatırlayanlar vardır. Eşim bunu kullandı ama midesini maf etti. Araştırdık bir baktık meğer sahte bir ürünmüş(!) Geçen gün birisi beni aradı ve bu tozdan kullandığını ama yaranın daha çok kötü olduğunu anlattı. Tozu bana gönderdi baktık ki orjinal olmayan bir ürün. Velhasıl; Eğer iyileşmeyen bir yaranız varsa (Özellikle şeker hastalığından) bu toz sayesinde o yara kesinlikle iyileşir. Ama orjinal olmayan bir ürün alırsanız o yara maf olur(!)

Bu tozu sadece şeker hastaları değil herkes kullanabilir. Şeker hastalarını örnek vermemde ki neden yaraların ya iyileşmemesi yada çok zor iyileşmesi. Bu tozu alacaksabız ya bildiğiniz bir yerden alın yada benimle iletişime geçin ben size yardımcı olurum (506-662 2446) Herkese acil şifalar

gümüş sargı bezi kullanımı hakkında bilgi alabilirmiyim.bir kez aldık medikalden böyle kahverengi pamuk gibi bişey

b12 yara iyileşmesini geciktirir demişsiniz.bu kesin netmi.gümüş yara sargı bezi kullanımı hakkında bilgi alabilirmiyim.

Merhabalar, dedemin ayak parmaklarının arasında yara oluştu , ilaç tedavisi yaptık, oksijen tedavisine de gittik bir faydası olmadı. Dedem şeker hastası değil ama damar tıkanıklığı var, ne denediysek iltihabı kurutamadik, sürekli iltihab oluyor parmak arasında . Sizin yazdıklarınizi okudum hemen hemen dedemin de aynı problem o yüzden sizden yardım bekliyorum. Tam olarak nasıl iyileşti ayağınız detaylı aciklarsaniz çok sevinirim. Şimdiden çok teşekkür ederim. İyi günler.

arkadaşlar bende de diyabetik yara vardı gazi üniversitesi hastanesi kalp damar cerrahisinde dr hakan bey kübadan gelen büyüme hormonunu yara içine enjekte ederek tedavi uyguladı. yara içine enjekte edilen büyüme hormonunu bir araştırın derim. saygılar

diyabet hastalarında ayak korunması çok önemli bence mutlaka gümüş çorap kullanılmalı her zaman ayrıca evde dahi olunsa yumuşak diyabet ayakkabıları kullanılmalı ayakları korumaktan başka çaremiz yok ne yazik ki:(

Merhabalar,

Babam 70 yaşında şeker hastası aynı zaman kalp hastası. Ayakları çok kötü durumda. İstanbulda anadolu yakasında nereye gidilir? Hiperbarik tedavi demiş bir ayak bakım merkezi. Hangi bölüme gitmek lazım? Plastik, endokrinoloji, dahiliye kafam karıştı.

Hyperbarik kliniğinde bir hastada deneme yapıyorlardı. Gözlerimle gördüm iyileştiğini. Düzenli olarak oresatin mor olandan kullandılar. Yaşam kaliteni yüksek tutmak adına bence kullanmalısın.

Babamın ayağında çıkan şeker yarası 2 haftada tanınmaz hale gelmişti. Adana da bulunan Hiperbarik Oksijen tedavi merkezine götürdük. Gittiğimizde bacak komple enfeksiyon içindeydi. Doktor bey bacağın komple tehlike altında olduğunu söyledi. Yaklaşık 2 ay boyunca haftada 5 gün hiperbarik oksijen tedavisi gördü, bu süreçte her gittiği gün gümüş ve özel merhemlerle pansuman yapıldı.

Bu süreçte ayağa giden damarların açılması için anjiyo yapıldı. İngiltere ve Kıbrıs ta bulunan özel bir merhemden temin ettirdiler. Bacak komple kesilecek endişesiyle gittiğimiz yerden 2 ay sonra sadece baş parmak kesilmesi ile kurtulduk. Fakat bahsettiğim pansuman normal hastanede vs yapılacak türden bişe değildi. Hemşireler titizlikle her gün enfeksiyonu akıttılar, özel dediğim merhemden sürerek gümüşle sardılar. O hemşirelerden Allah razı olsun. Ben evladı olarak o enfeksiyon kokusundan rahatsız oluyordum.

Hiperbarik tedavisi için sakın geç kalmayın, biz 2 hafta normal hastane pansumanı ile vakit kaybettik ve az kalsın bacağı komple kaybedecektik. Herkese geçmiş olsun.

Bu arada hiperbarik oksijen tedavisi özel olduğu için ücrete tabi, fakat hastaneden hiperbarik oksijen tedavisi alması gerekiyor şeklinde rapor alırsanız büyük kısmını devlet karşılıyor. Siz sadece her gittiğinizde muayene parası olarak 4 5 yıl önce 26 tl gibi bir para ödüyorsunuz. Bu para o yapılan titiz pansumanın yanında hiç kalıyor. Ayrıca gümüş ve merhem sizin istediğinize bağlı olarak zaten dışarıdan temin ediliyor.

8 ay çok yoğun bakım yapıldı ameliyat bile geçirdim. yaram kapanmadı bu sırada mikrop kaptım yeni bir kaç yaramda oldu sol ayak tabanında. en son şekerimi kontrol altına aldım baktım ayak gidici. o kadar krem hap serum hikaye arkadaşlar. asla eski haline dömüşmüyor yaralar ama kapanıyor.! en azından doluyor oyulan yer ve bir şekilde kapanıyor. dediğim gibi tek çare şekerin normal sınırlar içinde kalması. gerisi tırı vırı...

Öncelikle çok geçmiş olsun.

Tabi şeker yaralarında en önemli unsur damar tıkanıklığı nedeniyle ayağa kan gitmemesi ve bu sebeple yaranın kangren olmasıdır. Kan akışını düzenlemek için bacaktaki damarların açılması gerekiyor.

Fakat damar yolu düzeltilip de kan akışı normale yakın olsa bile yine de ortada kangren olmuş yaranın kurutulması süreci vardır. Ayrıca şeker hastalığı olduğu için kan akışı düzelmesi tek başına çare olmamaktadır.

Ben bu sebeple başımızdan geçen olayı anlatmak istedim.

Ne yapın edin ama şeker yarasına kısa zamanda sizinle ilgilenecek bir enfeksiyon doktoru ile görüşün. Cidden yara kısa zamanda tanınmayacak hale geliyor. Tabi şeker hastası olduğu için dahiliye ve veya endokrin doktoru da sizinle ilgilenmesi gerekiyor.

Buradaki içerik site yöneticileri tarafından silinmiştir

TUNCER27..para kazanmak içinmi üye oldun buraya!!??...milletin çaresizliğinden faydalanmak isteyenlere ses çıkmaz ama azıcık hükümeti eleştir anında ban ı yersin...yaşasın adalet heryerde!!!

insanların hayatlarıyla bu şekilde oynamayın yazıkkk

Merhaba arkadaşlar Bence kapanmayan yaralar tek çaresi Larva tedavisi kendimde deneyerek test ettim ve iyileştim
-yan etkisi yok
-ilaç yok
-Ücret yok
-yatmak istirahat yok...

Diyabetik ayaklar kendi kendine oluşuyor değil mi ? dışardan kesilme vs değil

şekerin yüksek seyrederse olur. stresli olursan olur. ama en önemlisi kendiliginden zamanla olur ama bir kere başladımı kapansa bile bir döngü gibi devam eder. dışaradın etken kesilme filan olması gerekmiyor. misal nemlendirici kullanmadıgın için ayak bakımını önemsemez isen kesinlikle küçük bir sivilce su toplama gibi hiç önemsemedigin bir sebepten başlar. sonra büyür kapanır. ama sonradan kapanma hızı azalır. yani . ben krem kullandıgım için epey ugraştıgımdan biliyorum. en ufak bir dogal sivilceyi bile patlatma derim. kontrollü davran. kolay gelsin .gecmiş olsun.

Üst Alt