Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Dissosiyatif miyim psikotik miyim?

Konular
30
Reaksiyonlar
33
Ben 1.5 senedir halü görüyorum intihar et sesleri duyuyorum nereden geldiğini ayırt edemiyorum bazen kendi bedenimi görüyorum karşımda bazen yanımda oturuyor ama hiç iletişime geçmedim sadece bakışıyoruz bir dönem her yerin yandığını görüyordum ilaç yazdırmaya gittiğim doktor dissosiyatif olabileceğimi söylemişti geçen 2 hafta hastaneye yattım orda da teşhis koyamadılar benim neyim olabilir halülerden öncede bir kaç ay takip edildiğimi zannediyordum

Rahatsızlığının adının ne olduğunun çok önemi yok önemli olan tedavi olup fayda görmen psikiyatride rahatsızlıklar kişiye özel bazen bir kaç rahatsızlığın bekirtileri aynı anda görülebiliyor
Yazdığın şeyler durumunun çok ciddi olduğunu gösteriyor ilaç tedavisi görüyormusun hiç fayda görmedinmi
Düzenli doktor kontrolüne gidiyormusun özellikle aynı doktora.

Gidiyorum hocam risperdal 50 mg vuruluyorum 2 haftada bir iyi geldi depresyonuma bile garip şekilde sesler azaldi ama streslendigim günler artiyor biraz

Streslendiğimde artması normal mi psikozda oluyor mu

Ben o yüzden dissosiyatif olabilir miyim acaba diye düşünüyorum

Stres kesinlikle psikoz belirtilerini arttırır mümkün olduğu kadar stersten uzak durmaya çalış.

Oo ana maddeyi söylemişsiniz. Stres psikoz hastasını berbat eder. Stressiz rutin bir hayat yaşamanız gerek. Belirsizlik bu hastalığa iyi gelmez. Beyin askıda kaldıkça üretirde üretir. Rutinler güvenli bölgedir bizim için. En son streslendiğimde yüzümde egzama çıkmıştı ve kendimi acilde bulmuştum. İlaç içmiştim 39 tane.

Üst Alt