Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Digitürk abimin 2022 maaşına el koyabilir mi?! [Hukuk]

Yani adliye ye gidiyorum hakkımı arıyorum olmaz yanıtı veriyosalar ne yapmak lazım ozaman eb iyisi bunlara aman vermeyip borçlanmayacaksın

Ablası sana dediklerimi aynen yapıyorsun. Pazartesi gideceğini de söyledin zaten. Bu konuda anlaştık.
Trabzon İcra Hakimliğine başvuracaksın. Unutma.
Halledemeyeceksen Trabzon adli yardım burosuna başvur avukat talep et. Avukat takip etsin.
Yok, ben yapacagım diorsan orada bulunan arzuhalcilere dilekçeni yazdır kendin başvur.
Gelişmeleri muhakkak buradan bildir.

Tamam kalem abla pazartesi günü gelişmeleri bildireceğim

Sayın arkadaşım,

Avukatın "saçmalık" yorumuna istemesem de katılmak zorundayım.

2022 maaşına haciz konulamaz. Konulsa bile 1/4 ünü aşamaz! Hele hele bir özel şirket olan Vodafon bunu hiç yapamaz!

Siz telefon borcunuzdan haciz konulduğuna emin misiniz? Yoksa sizin 2022 maaşınız iptal edildi de geri ödeme mi söz konusu?

Neresinden baksanız bu iş saçma sapan bir durum. Böyle bir icra kararı çıkartan icra memuru hukuktan anlıyor olamaz!

Ancak şöyle bir durum da olabilir. Maaşınızın tümü haczedilmiyordur ama PTT hesabınıza bloke konulmuştur. Yani maaşınız içeride duruyordur ama siz çekemiyorsunuzdur. Bu durumda İcra Müdürlüğünden maaşınızın sadece 1/4 kısmının haczedildiğine, kalan kısmın ödenmesi gerektiğine dair karar çıkarttırın.

En iyisi, sayın Kalem'in de belirtiği gibi adli yardım talep edin.

Metepe 2022 aylıgına haciz konulamaz hiçbir şekilde. 1/4 kısmına bile. madem haciz konulmuş bu şekilde, kaldırılır.
Dediğimi yapsın.
adli yardım talebinde bulunursa ona ucretsiz avukat tahsis edilir. Avukat takip eder.
Beklemek istemiyorsa kendi başvurur dediğim yere. Zaten oradaki arzuhalcilere durumu anlatırsa arzuhalciler ona dilekçesini hazırlayacaklardır.
NOT: 2022 yersiz ödemeden dolayı borç tahsil edildiğinde bu borcu SGK, tekrar 2022 için başvurdugunda aylıgından tahsil edebilior yasal olarak. Mevzuatın öngördüğü biçimde bir miktarını kesiyor.Bu olay farklı.
Bunun haricinde haciz söz konusu olamaz 2022 aylıgında.

Metepe 2022 aylıgına haciz konulamaz hiçbir şekilde. 1/4 kısmına bile. madem haciz konulmuş bu şekilde kaldırılır.
..

Yanılmıyorsam burada asıl sorun maaşına haciz konulmasından ziyade HESABINA BLOKE KONULMASI!

Yani icra dairesi doğrudan maaş haczi değil hesaplarını bloke etmiş. Aksi halde zaten haciz olsa bile maaşının tamamını vermemezlik edemezler. Anlaşılan, icra müdürlüğü PTT hesabına giren parayı "maaş" olarak değerlendirmiyor... doğrudan hesaba yatan para olarak el koyuyor.

Maaşım devam ediyor sadece trabzon 2.icra dairesinden gelen yazıda ptt posta çeki hesabıma 2022 maaş yattığını uyaptan araştırılıp maaş hesabı anlaşıldığından hesabınıza haciz blokesi konmuşmur hesabınızdan 1.600 tl tutarında haciz edilip trabzon 2.icra dairesine gönderilecektir. Yazı geldi bende trabzon adliyesine gidip icra dairesine itiraz ettim itirazın red edildi şöyle bilgi verdiler milyonlarca kişiler borçlu olanların maaşları ister ssk ister bağkur veya emekli sandığı veya 2022 maaşlar olsun borç tutarı kadar borçlunun hesaplarından haciz edebiliyoruz ayrıca sosyal yardımlaşma ve dayanışma vakıflardan alan 2 ayda bir alan yardım dahi olsa biz haciz ederiz yeterki kuruma borçlu olsunlar dediler boşuna uğraşma dediler

Dursun, itirazını reddetmişler tamam. Ama son merci onlar değil ki!
Hukuk bu kadar ucuz değil. İcra Hakimliğine gideceksin şimdi.
Ne derlerse desisnler takma. Bir yolunu bulup haczetmiler işte. Madem itirazını reddetiler. İcra hakimliğine şikayette bulunacaksın şimdi sen de.

Evet ablacım pazartesi günü hakimliğe şikayette buluncam zaten ptt posta çeki ne maaşlar yatıyorya buna haciz blokesi koymuşlar maaş yatınca hemen ptt trabzon 2.icra dairesine gönderiyormuş

arkadaşlar özürlü/sağlam fark etmez haciz üzücü bir şey ama birde diğer taraftan bakmak lazım bu arkadaşımız nasıl yaptıysa gsm şirketine 1600lira gibi uçuk bi borç takmış adamlar ondan haraç almıyor kullandığı hizmetin bedelini tahsil ediyorlar yani kusura bakmayın ama hırsızın hiçmi günahı yok

Arkadaşım tamam ama insan bir belge gönderir veya borçla ilgili bişiy gelmedi ayrıca hırsızlıkla alakası yok gsm şirketi alacağını istiyor tamam ama onlarda benimle itibata geçip taksit veya ödeme gerektiğini söylemek zorundalar ben onca borcum olmuştur kredi kartlarına taksit yaptırıp ödedim turkcell e borcum vardı 8 taksit yaptı ödedim vodafone böyle gerek duymadan 2022 maaşına haciz koyuyor bana haber dahi etmiyor ben 2 ay sonra öğreniyorum buda yasal değildir habersiz haciz koymaları yanlış

2022 ması aldıgınıza göre üstünüze kayıtlı menkul yada gayrı menkul yok ev esyalarınada hacız konamıyor bu durumda 2022 ması emeklı ması olarak kabul edıldıgınden emeklı masınada kanunen hacız konamıyor ıcınız rahat olsun emeklı masından sadece nafaga alacagı cın hacız konabılır bılgınıze

senolabi kardeşim benim işte 2022 maaşıma haciz geldi ptt baş müdürlüğü bana haciz müzekkeresi gönderdi bende icra dairesine itiraz edttim red edildi ama hakimliğe bugün dilekçe yazdırdım itiraz ettim yine bakalım ne olcak sonuç olarak gelişmeleri size yazıcam. benim 2022 maaşımın tamamına el kondu şuanda yazıya göre öyle ama bakalım sonuç olcak

OLumlu olur inşallah ablam:) Gelişmelerden haberdar et muhakak tamam mı?

devlete vergi borcum var ve avea ile icralığım benim maaşıma konmadı 1 senedir sizinkinede konmaz

Arkadaşım icra dairesi ptt baş müdürlüğüne icra müzekkeresi yazarsa ptt hesaplarına haciz blokesi koyabilirler ve madur olursun takip et aslında yasal değil özüelü maaşlarına icra getirmelerine ama acalacaklılar bir türlü uğraşıyolar siz icra dairelerine sorun veya ptt bank müş hizletmerine sorun VE PTT POSTA ÇEKLERİNE İCRA DAİRESİ İSTERSE İCRA KOYABİLİYOR. BENİMDE ÖYLE OLDU BAŞIMDAN GEÇTİ KURUMA SORUN

Kalem ablacım itiraz ettim değerlendirmeye aldılar ama maaş yattığı posta çeki hesabımdan haciz blokesini kaldırılırmı onun sonucunu bekliyoruz bakalım ne olcak

Kalem abla trabzon 2. Icra dairesi hakimliği göndermiş olduğu yazıda maaş heabına konulan bloke borç bitinceye kadar hesabınızdan para çekim işlemler yapılamamaktadır ancak borcunuzun vodafone aş ye ödendiği taktirde blokeniz otomatik olarak kendiliğinden kaldırılacaktır diye yazı geldi yine red edildi

Dursun, okuldan yeni geldim. Senin yazını okudum. Hemen yazdıklarını avukat arkadaşa da okudum.
İşlemleri doğru bir şekilde ve doğru yere yaptığından emin olamıyoruz.
Buradan olmayacak bu iş.
En kısa sürede Trabzon Barosuna başvur ve adli yardım bürosundan kendin için avukat talep et.
Giderken elindeki evrakları da götür.
...
İcra hakimliği reddetmişse yapılacak bişi yok. Ama sen Trabzon İcra Hakimliğine başvurdun mu? Emin değiliz.
Boyle buradan olmayacak bu iş, tekrar ediyorum.
Adli yardım bürosuna başvur ve avukat iste. Evraklarını ver, o incelesin bi.

Trabzon adli yardıma başvuracaksın unutma.

Ek bilgi:http://www.engelliler.biz/forum/hukuk/54771-adli-yardim-hakkinda-bilinmesi-gerekenler-hukuk.html

Son bir not: Sana gelen yazı, Trabzon 2. icra dairesine yaptıgın itirazın sonucu gelmiş olabilir. Hani "Trabzon 2. İcra Dairesine itiraz etmiştim" bana olmayacagını söylediler ve reddettiler dmeiştin, o red kararı eline ulaşmış olabilir. Bu da benim düşüncem.
Yani sana gelen red yazısı Trabzon 2. İcra dairesinden gelen yazıdır. Trabzon İcra Hakimliğinden değildir.
Bunlar hakkında evrakları gormeden buradan konuşmak ve tahminle olmuyor anlayacagın. Adli yardım talebinde bulunup bir avukat istersen avukat evraklarını da gorerek daha saglıklı inceler.

Kalem abla itiraz ettim itirazıma cuma günü gelen yazıda emekli maaşlarına haciz konulamayacağından hacizler kaldırılmıştır yanlız ihtiyaten bloke konmuştur diye yazı gelmiş bilgilendirme için icra dairesine ptt merkez yazı yazmış yazı bekliyorlarmış blokeninde kaldırılması için icra uygulanmayacakmış maaşa kadar ihtiyaten bloke de kalkarmı acaba ablacım

17.02.2012 tarihinde ptt maaş kartıma 2022 maaş yatıyordu haciz uygulanmıştı.daha önceden trabon 2.icra hakimliğine yaptığım itirazım kabul edilerek hacizler hesabımdan kaldırılarak hesabımdan para çekme işlemini bugun gerçekleştirdim.2022 maaşlarına ve ssk bağkur emekli sandığı alınan maaşlara hiç bir şekilde haciz konması yasal değildir.konmuşssada bulunduğun icra hakimliğine başvurarak kaldırılacaktır benimki kaldırıldı iyi çalışmalar

Hade gözün aydın ablam:)
Şu "reddedildi" dediğin yazı nesin nesiydi? Oyle yazınca acaba yanlış mı anlatıyor diye düşündüm ve işi avukata havale etme gereği duydum sinirden:)
Doğru yere dogru şekilde işlem yapmadıgın kaygısı sarmıştı...
İcra Hakimliğine başvurmuşsun yani anlaşılan şükür:)
Neyse geçmiş olsun diyim ve başardıgın için tebrikler:)

Evet ablacım 2.icra hakimliğine bizzat başvurdum hemen icra dairesine maaş hesabı icrasınn kaldırılması için yazı verdi bana bende icra dairesine verdim icra dairesi onayladı ve trabzon merkez ptt müdürlüğüne götürdüm hemen açtılar yani gereği yapıldu. Dava gibi v.s uğraşmama gerek kalmadı.

arkadaşim yeni kanunlar çiktı benden sana tavsıye içra avukatı birine daniş aradan tam 6 yıl geçmiş bu haksız kazanç olayına gırer yeni kanunlarda

haklısın ama zaten icra bugün kaldırıldı zaten açıldı 2022 kanun maal hesaplarına icra konulamıyor

selam vallahi film gibi bir olay yaşamışsınız soluksuz okudum butun yazdıklarınızı
özellikle kalem hanim size cok teşekkur insanlara bukadar deger veren bir insanı bu turkiyede bulmak cok zor
Helal olsun kalem hanım size. helal olsun! helal olsun! helal olsun........

iyi akşamlar kalem abla bankaya borcumdan dolayı engelli aylığım ile eşimin aldığı evde bakım aylığına haciz koya bilirlermi

Üst Alt