Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Devralacağımız market işletmesi için vergi indirimi söz konusu olur mu?

ayşegül.es

Yeni Üye
Konular
5
Reaksiyonlar
0
merhabalar
bizim 10 yaşında sp kızımız var bu ay işletmesini üzerimize alacağımız bir market var bunun vergi indirimi var mı
varsa nereye başvuracağız ilk adım ne olmalı

cevaplıyan herkese şimdiden teşekkürler

lütfen bilgilendirin:p:p

yav koskoca mareketın varsa daha ne vergınıde ver artık devlete hızmet mılete hızmet :D

koskoca market deme kardeş benimde market var telefon ve bilg dukkanım var
iki yakamız bir araya gelmiyo sattıgımız malın parasını odeyemiyoruz esnaflık öldü o yuzden emmurlukla cebellşiyorum

haklısın kardesım ve ayse hanım işllah hayırlısı artık çocunuzada gecmıs olsun :)

ferdi5519;

market dediysekadı adı market yoksa bakkal
eşimin üstüne yakını olduğu için vergi indirimi olmuyomu onu sordum
bilen cevap yazsın lütfen

ayıp yaaa pes yani bu kadar da olmaz:(

Patlıcan,Biber,Domatessssssssssss kg 2 tl vergi indirimli 1.6 tl :D

Arkadaşlar ti ye almayın lütfen, Varsa bilen yardımcı olsun yoksa sussun bence.
Gelir Vergisinde böyle bir durum olduğunu bilmiyorum.
varsa böyle bir durum öğrenelimde yarın öbür gün bir dükkan açmak istediğimizde böyle bir hakkımızı kullanırız.

özürlü hizmet erbabı kişiler veya bakmakla yükümlü oldukları özürlü kişiler için vergi indirimi var.Ancak uygukamayı tam bilmiyorum.Bunun için bağlı olduğunuz defterdarlığa başvurabilirsiniz.

ayşegül.es;

ayşegül hanım siz gönül rahatlığıyla işlemleri özürlü çocuğunuzun adına yapabilirsiniz. vergiden de muaf olursunuz. ben hem arabadan hem evden hemde işyerimden vergi muafıyım. bu konuda hiç tereddüt etmeyin. bağlı bulunduğunuz vergi dairesine hemen başvurun.

teşekkürler sy yeşilli citti bir konu üzerine ciddi konuşulur bende ciddi bir konu açtığımı düşünüyorum bizim gibi esnaf kişilerin dikkatine 1 ci sınıf 2ci sınıf diye değişiyormu

yanlız ben vergi muafiyeti almak için muracaat ettiğime bana sadece sanatkarlar alır bu inidirimi dendi bende sanatkarım dedim cep telefonu bilgisayar tamir ediyorum yok dedi ayakkabı tamircisi terzi felan olman gerek dedi bende evrakları yırtıp çıktım daha da gitmedim şimdi maliye ile başım belada inşallh elde edersiniz de işlem sıralamasını açıkalrsınız bizde aynı uygulamayı yaparız

evet duymuştum sanaatkar olacak diye nekadar doğru bilmiyorum bilgi edinirsem mutlaka yazarım burda paylaşırım

dadaşh
allah yardımcınız olsun zaten kazandığın vergiye gidiyor bizede açlık sınırında yaşamak düşüyor esnaflık öldüde işte neyapalım uğraşıyoruz

inşallah sizde bir an once açar sınız işlerinizde umdugunuzu bulursunuz mal alma konusunda felanda size onerilerde bulunurum yardımcı olurum allah kolaylık versin şimdiden bol kazançlar

tebliğde tüccar,tamirci ayakkabıcı terzi diyor ya ni birbiğrini tutmuyor böyle konuları deneyli muhasebe bürolarına sormalı,engellinin masraf durumunu bilenler eleştirmemeli SEVGİLER BAŞARILAR.

ben büfe işletiyorum ve büfe işleten özürlü arkadaşlarım var. tek kuruş vergi ödemiyoruz. oradaki tüccar, ticaretle uğraşan manasında. büfe işleten ticaretle uğraşmıyor mu? bu da vergi indiriminr girer. en iyisini muhasebeciler değil vergi dairesinde çalışanlar ve mali müşavirler bilir. onlara sorun

engel tanımam ve yeşilli

ikinizede teşekkürler nasrettin hocanın dediği gibi (eşşekten düşeni ancak eşşekten düşen anlar)syn yeşilli biraz içimi ferahlattınız başka bu şekilde esnaflık yapıpta vergi indirimi yada hiç ödemeyen varmı ?paylaşın benim gibi merak edenlerde öğrensin
saygılarımla

Üst Alt