Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Devotee (cinsellikte sakatları tercih etmek) hakkında ne düşünüyorsunuz?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Devotee ler öcü değildir arkadaşlar.

Fiziki engeli var diye birisine şehvet duymak, sevme psikolojisine girmek ayrı bir şeydir, cinsel açıdan istismar etmek çok ayrı...

Neticesinde cinsel istismarın her türlüsü sapıklıktır, kabul. Ama fiziksel engelli biri sağlam olana şehvet duyuyor ve ha keza sağlam olanda fiziksel engelliye şehvet duyuyorsa bu durumda olacaklara normal gözüyle bakmak gerekir. Aksini iddia etmek engelli/sağlam sınıflandırması yapmak demektir, engelliler sağlamlarla cinsel ilişkiye giremezler demektir, haksızlıktır. Bana göre bu Hitler mantığı muadili örtülü faşizmdir.

Bu dediklerime katılmayan fiziksel engelli arkadaşlarımı acilen terapi gruplarına katılmaya davet ediyorum. Kendini, engelli diye sağlam biriyle cinsel ilişkiden muaf tutmaya çalışanlara biraz daha güven ve mantık öneriyorum. Cinsellik engelli ikende yaşanabilir.

Belash'in yazılarında yanlış birşey görmüyorum. Bilakis bence çok da doğru saptamalarda bulunuyor.
Benim ilk mesajımda alıntıladığım "akademik görüş"ü bir kez daha hatırlatmak istiyorum:

"Bazı kaynakları karıştırdım da bu ne bir sapıklık olarak adlandırılıyor ne de bir hastalık. Bu tamamen kişinin ayak fetişisti olması, naylon çoraptan, kadın veya erkek iç çamaşırından hoşlanması, parfüm kokusunun daha da çekici gelmesi gibi, yani cinsellik dürtüsünün harekete daha aktif olarak geçebilmesini sağlayan bir olgu. Fetişizm konusunu da içine alan bir Parafili.
Kaynak: Dr. bosvermisim"

Nafiye,BİRİLERİN ÖZELİ BENİ VE BULUNDUĞUM CAMİA Yİ RAHATSIZ EDİYORSA CANLI CANLI MEZARA BİLE SOKARIM KEZZAP NE Kİ
BU KONULARDA TÖRERANSIN T SİNİ BİLE TELAVUZ ETMEM

YA ARKADAŞLAR ŞİMDİDE Bİ TAKIM SAPIKLIĞIN ADI DEVOTEMİ OLDU

1 : BERABER OLMAK İÇİN SEVGİMİ ÖNCE GELİR : ASLAA ÖNCE SAYGI GELİR VE BU DEVOTE SAYGISIZCA Bİ OLAY NEDEN ÇÜNKİ ÜSTÜNLÜK KANTLAMAK İÇİN VE YARIM Bİ İNSANA KARŞI VE ADİCE ŞEREFSİZCE BİR DUYGUYU BASTIRMAKL İÇİN ŞEVHETİNE SAHİP OLAMAYAN KENDİSİNİ KÜÇÜK GÖREN İNSANLARIN TAKMA ADI DEVOTE OLMUŞ

2: BÖYLESİ İNSANLARI TEŞHİR ETMEMİZ LAZIMKİ ENGELLİ KARDEŞLERİMİZ TANISIN : BİLDİĞİMİZ GİBİ ENGELLİ İNSAN ŞEVKATE MMUHTAÇ EN UFAK İLGİYİ AŞK SANIYO BELKİDE BU DEWOTE HASTASINA AŞIK OLACAK AMA BİLMEYECEKKİ BU BİR OYUNN BİR ŞEVHET OYUNU VE HAYAL KURACAK AMA SONUNDA YIKILACAK

3 : BU VATANDAŞIN NİKİNİ AÇIKLAYIN YADA İP BAN VERİN Bİ DAHA GİREMESİN BU SİTE BİZİM EVİMİZ VE BEN ŞAHSEN EVİMDE BÖLE SAPIK İNSANLARI İSTEMEM DÜŞÜNÜN BAKALIM KAPINIZ ÇALIYO VE SİZİNLE SADECE ENGELLİ OLDUĞUNUZ İÇİN BERABE ROLUP KENDİNİ TATMİN ETMEK İSTEYUEN Bİ SAPIK GELİYO NE YAPARDINIZ HEMEN KOVARDINIZ DİMİ BANA KIZSANIZDA KÜSSENİZDE BEN EVİMDE BÖYLE İNSANLARI İSTEMİYORUM BU SİTE BENİM EVİM

DEF OL EVİMDEN DEWOTE HASTASI BAYANMI BAYMI ARTIK HER NE İSENN DEFFF OLLLL

SYN OTURAN BOĞA SİZDEN RİCAM BU MESAJI SİLMEMENİZ

abdo58 ve HASANTALAY, forum kurallarını çiğniyor ve hakaret ediyorsunuz.
Bu sitenin ana kuralı çok nettir: Herkes her türlü görüşü yazabilir, ama yazarken unutmamalıdır ki, başkalarıı da sizin yazdığınız mesajın/görüşün tam karşısında görüş/mesaj yazma hakkına sahiptir. Yani görüşünüzü yazarken, bu tam karşınızdaki görüşü dinlemeyi hazmedebilmelisiniz. Buna sabrınız yoksa, lütfen mesaj yazmyın.

Devotee'liğin sapıklık olduğunu düşünüyorsanız, bunu yazarsınız. Başkaları sapıklık olmadığını düşünüyorsa, onlar da bu görüşlerini yazar! Siz devoteeliği bir hastalık olarak görüyorsanız, bunu yazarsınız. Başkasının, neden hastalık olmadığı ile ilgili görüşü varsa, onu yazar.
Ve kimse kimseye hakaret edemez...

Sakın ne alaka demeyin, sabırlı olun :D

Bazen derste çocukların sıkıldıklarını gözlediğimde onlara piyao çalarım. Yine böyle bir anda çeşitli bestecilerin parçalarını çalarken bir parçada bir öğrenci heyecanla bağırdı;

Ben bu parçayı biliyorum !!!!!!

Mendelshonn un Venetianisches Gondellied adlı küçük eserini çalıyordum o an.

Beethoven değil mi öğretmenim !!!!!!

Olmadığını söylediğimde öğrencim ısrarla bunun Beethoven olduğunu söylemeye devam ediyordu. Klasik müzikle çok yakından ilgili olduğunu bildiğimden bu yanlışı karşısında bende hayrete düşmüştüm.

Ertesi gün bana bir cd ve bir adresle geldi. Cd, internetten doldurduğu bir sürü mp3 içeriyordu. Ve adrese bilgisayarda girdiğimizde eser gerçekten Beethoven olarak gösteriliyordu. :D

Söz konusu internet olduğu zaman dikkatli olun arkadaşlar. Büyük bir derya olduğu gibi bizleri tamamiyle çelişkiye dönüştürecek bilgilere de sahiptir.

Benim ilk mesajımda alıntıladığım "akademik görüş"ü bir kez daha hatırlatmak istiyorum:

"Bazı kaynakları karıştırdım da bu ne bir sapıklık olarak adlandırılıyor ne de bir hastalık. Bu tamamen kişinin ayak fetişisti olması, naylon çoraptan, kadın veya erkek iç çamaşırından hoşlanması, parfüm kokusunun daha da çekici gelmesi gibi, yani cinsellik dürtüsünün harekete daha aktif olarak geçebilmesini sağlayan bir olgu. Fetişizm konusunu da içine alan bir Parafili.

Sevgili oturanboğa çok sevdiğim doktorumuz boşvermişim in kaynak olarak gösterilmesine asla karşı değilim.Eğer dikkatli okuyacak olursak bu alıntıda doktorumuzun kendine ait değil, çeşitli kaynaklardan alınma bilgileri gösterdiğini hep birlikte görebiliriz. Bu kaynaklar yanlış mı söylüyor. Bunu demek istemiyorum. Bu konuda sevgili boşvermişim referans gösterilemez bence.

Bu konu son derece ciddi bir konu. Ve uzmanlık gerektiren bir konuda aslında. Burada boşvermişim de dahil olmak üzere hiç birimiz şudur yada budur diye bir yorumda bulunamayız. Bu konuda uzman gerekir. Buda bir psikiyatr olabilir ancak.

Ayrıca, bu konunun normal mi yoksa anormal mi olduğunun tartışılmasından yana olan eğilim de kendini göstermeye başladı.Kuşkusuz kendi düşüncelerimizi yazmak gibi bir özgürlüğümüz var. :D

Ben bir tek şeyi anlamıyorum onu yazayım;

Burada amputee bir çok arkadaşımız var. Ve onların bir çok sorunları var. Fiziksel olarak çektikleri acılar var.Psikolojik olarak çektikleri acılar var. Bunların hiç birisi yokmuş gibi bir de bu kişilerin sakatlıklarıyla ilgili bir konunun bir başkası tarafından cinsel tercih yapılması ne kadar insanidir bu neden tartışılmıyor?

Yapılan devotee nin ne olup olmadığı, normal mi yoksa anormal mi olduğu, kezzaplar, yok sünnetler vs. ler.....

Arkadaşlarım; özelliklerinizden biri bir başkası için haz meselesi. Anlayamadığımız bu galiba. Eksik gibi görülen özelliklerinizin bir başkası tarafından cinsel istek uyandırması.. Bir devotee için bunlar son derece doğal şeyler olabilir. Ama insanlık adına ne ne kadar doğaldır, seçiminiz bundan yanamıdır düşünün isterseniz.... ( Siz bir bütün olarak önemli değilsiniz, sadece sizin bir eksikliğiniz önemli bu vatandaşlar için...)

yazımdaki hakaret içeren cümleyi bana söylerseniz sevinirim .. ben sadece kendi görüşümü dile getirdim ve bütünbaşlıkları okudum bana çok ters gelen mesajlarda var ben onları yorumlamak yerine kendi düşüncemi yazdım ben sadece burasını kendi evim gibi gördüğümü ve dewoteyi bir sapık hastalık olarak gördüğümü dile getirdim

slm

Dovetelik hıııııııım. İlk başta kulağa ilginç geliyor ayrıca ilgi çekici bi konu, bende bu yüzden araştırayım ve ulaştığım bilgiler ışığında bi senteze ulabilirim diye düşündüm. Ve bu amaçla düştüm internet sitelerinin peşine aradım aradım ve aradım aama ne faydaki bu konuyla ilgi ara ki iki satır Türkçe kelime bulasın. Bulamadım tabii bunun tartışması ayrı abd de insanlar bu kişilerden korunmak için dernekler oluştururken 12 milyon engellinin olduğu bi ülkede bu konuda tek kelime Türkçe sayfa bulunmaması abestlikti en basit ifadeyle
Bunun için iki üç dil bilen bi arkadaşımın yardımına başvurmak ve tercumanlığında yararlanmak durumunda kaldım ve verdiği bilgileri not ederek birazdn yazağım yorumlara ışık kaynağı oldu.
Kelime anlamından yola çıktım ilk olarak “söz dinleyen” anlamına geliyor bu kelime ilk başta biçok anlamının yanında konuyu ele alışımızın ışığında en çok işimize yarayacak anlamlarında biri bu. Bu sözden bir yerlere varabiliriz değil mi? Evet varırız. Daha önceki yazılardan da yola çıkacak dovete kişi tercih eden kişi olacak o isteyecek arzulayacak yani üstün taraf olacak peki bu kişi kimi tercih edecek mantıktan çıkaralım bu cevabı. Emir almayı seven buyruklara uyan, boyun eğen, psif silik bi tip olacak değil mi yani tercih edilecek onunda bu tercihte aslında pekte yoğunluğu olmayaca en azından eylemin gercekleştiği sırada. Zaten bu acılardan da kelimenin köküne indiğimizde bu anlamları taşıdığınıda görüyoruz.
Diğer bir acı ise şu; doveteler almanyada engellileri rahatsız ettikleri için orada yaşayan insanların bu tip kişilerde en azında haberleri var fakat bi dernek çalışmasına girmemişler fakat amerikada dernekleri mevcud. Bu konuda fazla bi yoruma ihtiyaac yok sanırım verilen veriler değerlerdiren insanlar zaten kendi bakış acıları doğrultusunda akıllıca bi sonuca varacaklardır umudundayım.
Başka bir acı olayın boyutu acısında düşündürücü ve benim en çok dikkat ettiğim nokta o da şu ki ilginin yani engelliye duyulan bu ilginin sadece cinsel acıdan ele alınması bu kişisel engelliyi sadece cinsel acıda değerlendiriyor. Sözkonusu olan bir insan bundan dolayıda bir insanı sadece cinsel yönde değerlendirilmesi hiç ama hiç sağlıklı değildir. Bu kişiyi metalaştırır ve kişinin metalaşması değerşizleşmesini de beraberin de getireceğini duyalı her insan bilir. Bu kişiler incelendiğinde mesleklerin en üst noktada olan kişiler oldukları saplanmıştır. Yani yöneten, emreden,hükmeden,kontrol altına alan kişiler iş yaşamlarında sahip oldukları otoriteyi cinsel yaşamlarında da devam ettirmeyi isteyen kişiler olduğu sonucu çıkıyor buradan bu sonuçta insanın sağlıklı gelişimi acısında oldukca sakıncalı durumlar yaratıyor . Çünkü her sağlıklı birey iş yaşamının özel yaşamdan farklı olduğunu,farklı etkinlikler alanı anlamına geldiğini bilir. Her insanın statüsü ve bu statünün gerektirdiği farklı roller olduğunun bilir iş yasamında kişi patrondur ve ona göre bir rol oynar aynı kişi aile içinde babadır ona göre rolleri vardır ona göre davranması beklenir. Bu şekilde insanlar rollerini ayırırlar ve sağlıklı iletişim kurarlar aksi halde rol çatışması dediğimiz anormallikler ortaya çıkar ki bu durumda zaman zaman telafisi mümkün olamayan iletişim bozuklukları meydana getirir.
Sonuç olarak şunu çıkarıyorum engelli bir kişi fiziksel nedenlerden ötürü hareket kısıtlaması olacak ve farklı bir kişi onu cinsel anlamda yönetecek kontrol altında tutacak ve bunan haz duyacak bu acıkcası kulağa hiç hoş gelmiyor. Özellikle bir engelli olarak böle bir yaklaşımın kabul edilmesi mümkün deil ama bunu kabul edecek kişilerede neden bunu kabul ediyorsun gibi bi avukatlığada soyunmaya hakkımız olduğunu düşünmüyorum
Şahsi fikrim şu bir dovetle birlikte olmak isterdim. Neden mi yüzünde ki şaşkınlığı ve hayal kırıklığını görmek iyi bir deneyim olurdu :lol: :lol: :lol:

SAYGILAR

spastik' Alıntı:
...düştüm internet sitelerinin peşine aradım aradım ve aradım aama ne faydaki bu konuyla ilgi ara ki iki satır Türkçe kelime bulasın. Bulamadım tabii bunun tartışması ayrı abd de insanlar bu kişilerden korunmak için dernekler oluştururken 12 milyon engellinin olduğu bi ülkede bu konuda tek kelime Türkçe sayfa bulunmaması abestlikti en basit ifadeyle
Eyvallah Oğuz kardeşim. Benim derdimi dile getirmiş oldun...

Arkadaşlar, siz böyle saldırıda bulunursanız, daha çoooook bekleriz Türkçe kaynak bulmak için!!
Sizler yazdıklarınızla "saldırıda bulunmuyoruz" diyorsanız, inanın diyecek bişeyim yok. :)
Buradaki herkesin, karşı görüşteki kişilere hakaret etmeden kendi görüşünü yazabilecek beceride olduğunu düşünüyorum...
Belki de herkes aynı şeyi söylüyor, ama üslup kötü olunca, konu saçma bir hal alıyor...

sevgili abdo58 ve m.esra erusta takma isimli arkadaşlarım,

cevap hakkımın baki olduğunu düşünerek bu mesajı yazıyorum. Bilmukabil yazdıklarınıza yanıtımdır,

Salt engelli diye bir insana cinsel olarak ilgi duyuyorum tabi ki. Normal olan insanlara karşı cinsel haz duymak nasıl mümkün olunabiliyorsa, engellilere de haz ve şehvet duyulabilir, bunda şaşılacak bir şey yoktur. Olmamalıdır. Buna psikoloji bilimi fetişizm der. Ki bu fetişizm denen olay herkeste ama herkeste mevcuttur! Ve tabi ki sizde de.. Fetişizm olayının derinlerine inmek gibi bir amacım var ama yaşıt olarak küçük kullanıcı arkadaşlarımızında olabileceği düşüncesi ile açıklamayı gereksiz görüyorum.

Engelli diye bir insanın çekici olamayacağını iddia etmek olsa olsa abesle iştigaldir, anormalliktir, anlayışsızlığın ve samimiyetsizliğin önde gidenidir.

Evlilik ilişkisi olayın bambaşka bir boyutu. Site kullanıcıları arasında ergenlik bunalımlarını atlatamamış arkadaşlarımızın olduğunu bilseydim samimice kendimi ifşa etmezdim doğrusu. İnsanların cinsel ilişkiye girebilmeleri için illa evlenecek/evlenmiş olmaları gerekmez. Sırf şehvet ve haz var diye de birliktelikler yaşanabilir. Doğanın en temel unsurlarından biridir çiftleşme güdüsü. Bunun önünde durmaya kalkışmak bana göre yapılacak en salakça şey olur. Kimi kısa boylu biriyle sevişmek ister, kimi uzun. Kimi sarışın hastasıdır kimi esmer. Kimi genç erkekleri tercih eder kimi olgun... Ve hatta ileri boyutta kimi üniforma giydirir partnerine kimi ana dan üryan karşı karşıya geçip seyreder... Devoteelik kavramını bu paralelde değerlendirmesini becerebilirseniz ne demek istediğimi anlayacaksınız.

Netice itibarında siz ne derseniz deyin, benim için fiziksel engelli insanlar daha çekici, daha seksapeli duruyorlar. Ve tecrübelerim sabittir; pek çok engeli olmayan kişiden daha mükemmel sevişiyorlar.

Sanırım birileri kimlik bilgilerimi ziyadesi ile merak etmiş. Belirteyim;adım Kerem. 26 Yaşındayım. Paraşüt sporu ile ilgileniyorum. Sitenizde oldukça popüler bir arkadaşım var, en azından pek çoğunuzun tanıdığını sanıyorum.

Etnik müzikler, şiir (kesinlikle Nazım Hikmet) başlıca ilgi alanlarım. Yazmayı pek değilse de, kitap okumayı çok severim. Psikoloji serileri ve iktisadi yayınlar çok hoşuma gider. Bir müşavirlik firmasında çalışmaktayım. Çiftçilikte yapıyorum ayrıca. (Pek çok iş yapıp hiç zengin olamayanlardanım anlayacağınız.)

İstanbul'dan nefret eder ama Ankara ve İzmir' i severim. Süryani şarabını, mezesi tam rakıyı ve olursa soğuk birayı severim ama zil zurnalık derecesinde asla içmem.

Pattadanak aklıma gelenler bunlar. Şayet merak eden arkadaşlar olursa daha da yazmaktan üşenmem.

ARKADAŞIM DÜŞÜNCEN BANA YANLIŞ GELİYO VE BU ŞEVHET BENCE İNSANA VERİLMEYECEK BİR ŞEVHET BİR İNSANDA BU KADAR CİNSEL ŞEVHET OLAMAZ SANA BEN ARTIK HİÇ BİŞEY DEMİYORUM SENDE SUÇ YOKK SUÇ SEN VE SENİN GİBİLERE FIRSAT VERENDE

ÜŞENME TAM YAZZ :)

ABDO sana katılıyorum beraber bağıralım hadi
1-2-3 deefollll.....

ben fuzulim me katılıyorum

selam arkadaşlar bukonu bence yınkonusu olmalı çünkü bugibi olaylar yaşanıyo ismide baya sapıkcazaten amabutip şeyleri gerçekten yaşayanlarvar ve butip teklifleriri reddetmek istemeyenlerdevar ?
butür ilişkiler peşinde olan kişiler inanın iktidarsızkişilerdir

OturanBoğa' Alıntı:
Belash'in yazılarında yanlış birşey görmüyorum. Bilakis bence çok da doğru saptamalarda bulunuyor.

Biraz insanın kendine özgü (bencillik) bir durumu olsa gerek, doğru bir varsayım zannımca...

Sevgiler...

bukonu inanın tartışıması gereken konlardan bitanesi gelin biraz kabugumuzdan çıkalım şu konuşamadıgımız konuları tartışalım örneyin sekx ve ya saglıklı kişilerle evlilik ve ya bakirelik ve ya sekx de kullanılan engelliler için bazıilaçlar bazı tavsiyer inanın bunlargerekli ve tartışıması önemlikonular .

Benim de ilk kez duyduğum bir kelime bu.. En azından yalnız olmadığımı öğrendim :p

Şimdiye kadar; çok kişi mesaj yazdı, farklı farklı görüşler oluştu. Ama benim bir "ara toplam" almak ya da kimseye "alıntı" yapıp cevap vermek gibi bir niyetim yok!

Nedendir bilinmez; şu "alan razı, satan razı, üçüncü kişiye susmak düşer" mantığını hiiiç anlayamamışımdır. Hele böyle bir durumda :?

Hadi "alan"a müdahale etmeyelim... Ama "satan"; neyi, neden ve nasıl sattığını tam anlamıyla biliyor mu acaba? Rayiç bedeli nedir, kaç kullanımlıktır, defolu çıkarsa geri alınma durumu var mıdır? Bunları takdir etme yeteneği var mıdır? Hiç sanmıyorum :evil: Hele de ülkemizde!

Cinsel ilişki! Ne kadar sürecek? 3? 5? 50? 100? Usanıncaya kadar? Evlilikten söz edilmediğine göre "ömür boyu bir yastığa baş koyma" diye bir şey düşünülmüyor demektir.. Peki bu ilişki kesildiğinde doğabilecek yıkımı düşünebiliyor musunuz? Yoksa siz "Sağlıklı Cinsel Yaşam" deyince "Hijyenik Cinsel Yaşam" mı anlıyorsunuz?

Şimdilik Sezen Aksu'nun muhteşem şarkısının sözleri ile bitirmek istiyorum:

ONURSUZ OLMASIN AŞK

Bak yüreğime bak
Ateşimi gör, içimi hisset
Hadi hazırım yeter ki
Onursuz olmasın aşk
Gel sokağıma gel
Penceremi aç, yatağıma gel
Hadi hazırım yeter ki
Onursuz olmasın aşk
Ölürüm yoluna ölürüm de
Yine boyun eğmem
Yakarım dünyayı uğruna
Ama sana eğilmem
Öyle sınırsız öyle derin
Öyle çok severim ki
Korkarsın
Kuruyup çöle dönsem de
Pare pare olsam da yenilmem

Ööeeeh! Yeter bre!

Bazılarınızın fiziksel engeli kavrama yeteneklerini de köreltmiş galiba!

Hele ulanlı mulanlı şerefsiz merefsiz tarzında konuşanları kaale bile almak istemiyorum, aile terbiyem bu tür şeylere asla müsade etmedi.

Görende sanki devotee lerin engelliler için "nihohoaa yatağa atjcam, istismar edjcem, şöyle yapjcam, hiçbişey yapamiyjjcak.. nihoaahahaaaha" düşündüğünü sanacak.

Fetişizm diyoruz, zahmete bile katlanıp yahu bu fetişizm nedir diye bakınmıyorsunuz. Cinsel uyanım, şehvet, haz, arzu diyoruz araştırmıyorsunuz. Fiziki açıdan engelli sayılır mısınız bilemem ama kültür engelli olduğunuz kesin.

Siz varın gidin; engelliler istismara açık, engelliler korunmaya muhtaç, engelliler cinsel açıdan uyarıcı olamayacak kadar çirkindir diye düşünün.

Bu arada site yöneticisi siteye girişimi kısıtlamadığı sürece, elimden geldiğince, buralara uğramaya devam edeceğim. Go home mo home bilmem, gavurcadan anlamam :D Kaldı ki bizim memlekette kervanlar yürür de yürür. Öyle hakaret içerikli sataşmayla bağırmayla çağırmayla olmaz ki bu işler canım. Allah allah.

Fiziksel engellerin daha öncesinde kültürel ve zihinsel engellerin kalkması dileğiyle, saygılar sevgiler vesaire vesaire falan filan...

m.esra erusta ' Alıntı:
Olayın sapıklık olduğunu ve bu adamdan rahatsız olduğumuzu belirtmenin hakaret olduğunu düşünmüyoruz.Bilakis bunu bir borç biliyoruz

esra arkadaşım. sen hiç sıkıntı altına girme. bana bir borcun yok.tamam? rahat ol.kasma kendini çok.

ATLANTİS MEDİKAL' Alıntı:
ULAN devoteee git işine sana SONDA takarım hemde 2 saat bi boşaltmalıdan ok defollllllllllllll

arkadaşım. bu kadar kibar olmayı nereden ve nasıl öğrendin bilmiyorum ama bana da öğret ki kişilerin düşüncesine saygı duymayacağım zaman senin kibarlığını kullanıyım. elimin altında dursun yani. sen çok yetenekli bir kardeşe benziyorsun...

Burası "Sağlıklı Cinsel Yaşam için Bilgi - Görüş(leriniz) - Soru/Cevap" sayfasıdır ki, insanlar engellilik ve cinsellik mevzusunu burada rahatca dile getirebilirler.yazılanlardan rahatsız olan, ya bu sayfaya girmez yada siteye. sapıklık olmadığı defalarca söylenen bir duruma karşı nasıl bu kadar anlayışsızca yaklaşıyorsunuz anlayamıyorum doğrusu. Ve gördüm ki bu konuyu tartışacak duruma gelmemiş kültür seviyemiz. hala kaba, çirkin, dangıl dungul sözler kullanılıyor. neden?...söylemek istediklerinizi daha başka kelimelerle telafuz etme yetisine sahip olmadığınız için mi yoksa. ama böyle olduğu belli. küfürler dururken kimin aklına gelir diğer kelimeler.

siz bu insanlarla birlikte olmayın o halde. zorlayan yok sanırım sizi.ama belki birlikte olmayı tercih edenler var. onlarada mı küfürler savuracaksınız. kadın-erkek farketmez. herkesin nedenleri farklı. kimsenin düşüncesini bilemeyiz.değil mi?

biraz daha anlayışlı ve saygılı olmaya davet ediyorum sizleri. yaptığınız, düşüncesi farklı bir insana sataşıp kendinizi tatmin etmek. ben de bu anlayışı benimsemiyorum. sizler gibi hakarete mi başvurıyım?

düşüncenin savunucusu değilim, ama karşı da olmayıp, sapıklık şeklinde değerlendirmiyorum...

nasıl bu insanlara saldırırım diye düşüneceğinize, azıcık kitap okuyup, internetten bu olayı incelemeye ayırın bu vaktinizi bence ...

Baben' Alıntı:
Nedendir bilinmez; şu "alan razı, satan razı, üçüncü kişiye susmak düşer" mantığını hiiiç anlayamamışımdır. Hele böyle bir durumda :?

peki ne yapilmali sence, sevgili baben?!... tekliflerin nelerdir?... ücüncü kishi nasil müdahale etmelidir sence bu duruma?... yetishkin insanlara "aman ha sakin görüshmeyin" demekle mi?... "almayin, satmayin" gibi yasaklar koymak mi?... devotee.leri kezzaplamak mi?... onlari siteden kovmak mi?... peki kimin devotee oldugunu kimin olmadigini nasi anlicaz?... herkez belash gibi cikip "ben devotee.yim" demes ki?... bence bu konu biras hassas bi konu, bilir bilmes atip tutmamali bence (buna hepimiz de biraz yatkiniz gibi gelio bana), birilerini öcüymüsh gibi de koymamali ortaya...

bashlik altina yazilan mesajlari shöle bi gözden geciriomda yazan hemen herkes ilk mesajinda "ah, ilk defa duyuyom / bu sitede duydum bu kelimeyi", "hakkinda bishi bilmiom" gibi cümleler sarfedio ve cogu hemen ardindan yargilamaya, asmaya, kesmeye, kinamaya bashlio... icimizden kac kishi "yaw, devotee kardesh shu devotee.ligi bize biraz anlat da azcik da senin acindan görmeye calishalim bu olayi" dio?... konu hakkinda pek bilgimis yoksa bi yerden örenmeye bashlamak lazim... aramizda dürüstce konushmaya, bildiklerini/hissettiklerini aciklamaya razi bi devotee var (en azindan ben öle görüom) ve biz merak ettigimiz sorulari sormak yerine "defoool!" diye bas bas baarios (walla cok özür dilerim ama yetishkin insanlara yakishir hareketler degil bunlar bence)...

ortaya atilan "devotee.ler sadece sakatlarla seks yapma peshindeler" gibi iddialarin dogru olup olmadigini sorabiliris en azindan, hemen yargilamaya bashlamadan... ya da sadece sakatlik ile mi ilgilendigini, yoksa o insanda sakatlik dishinda bashka kaliteler de ariip aramadigini (kishilik, yash, egitim durumu, sac/göz rengi vs.)...
ne blim, daha neler neler sorulabilir bence (bölelikle dolaili olarak sormush olim bare :D)...
gerci belash bütün devoteeler adina konushamas tabe, kendi görüshlerini anlatabilir bize sadece ama hic yoktan iidir...

anlamak/anlashmak/anlashilmak icin biraz olsun yetishkin insanlar gibi karshilikli konushmali bana göre...
her devotee.yim diyen insana "defol! bak kezzap dökerim ha! go home!" gibi tepkiler gösterilince nolucak sizce?...
hangi sorun cözülücek?...
hangi devotee cikipta ben devotee.yim dicek bu tür tavirlari görünce?...
devotiligini gizli tutarak -o cok "korktugunuz"- hareketleri (artik her neyse bunlar, anlamish degilim) yapmasi daha mi ii sizce...

hayatimda tek bi defa bi devotee.le yüz yüze konushma firsati buldum...
daha doorusu devotee oldugunu benden saklamayan biriile, yoksa kimbili kac devotee.yle konushmushumdur da farkinda olmamishimdir...
internetteki engelliler sitelerinden habersiz oldugum zamanlardaydi, ve dolayisiyla hic duymamishtim öle bisheyi (sölediginde biras shok olmadim desem yalan olur)...
ve inanin bana: yemedi beni...
hertarafim saglam, hic bisheyimi alip götürmedi...
saldirmadi da bana...
asilmadi da...
en yakin yataga da firlatmadi...
sadece konushtuk...
yaklashik 2-3 saat boyunca cok tatli sohbet ettik, ordan burdan...
devoteelik.le ilgili soru isharetleri olushtu kafamda ama sormadim, utandim...
o da sormadigim icin anlatmadi sanirim...
daha sonra ne onunla ne de "devotee.yim" dien bashka bi insanla karshilashmadim...

arashtirmadim nedense o konuyu ve unutmushtum bile...
taa ki internette engelliler sitelerine üye olana kadar...
aman allam, meger ben nasi bi "canavarla" konushmushum da haberim yokmush... :D
iiki de o siteleri tanimadan önce o devotee.yle tanishma firsati bulmushum...

Belash' Alıntı:
Sonuç bölümünde hepimizin engelli olmasina gerek olmadigini, eni konu herkesin bir sekilde fiziksel engeli olabilecegini belirtmek istiyorum. Birazdan çikip arabama binip evime gidecegim. Ortopedik açidan beni engele maruz birakmayacak bir kaza geçiremeyecegimi kim garanti edebilir? Böyle bir kazaya maruz kalinca ne olacak, hormonlarima veda mi edecegim!
:) hayir hormonlarina veda etmicen, tek fark: sakat bi devotee olucaksin o zaman =)p
ve belki de hic kimse sakatlari kullaniosun, onlari sömürüosun, durumlarindan istifade ederek "üstünlügünü" yashiosun diye suclamicak seni ;)... sahi, sakatlardan devotee olamas mi?... ben devotee olamas miyim?... :D

Belash' Alıntı:
(...) Aksine fiziksel engelli olmak ile yardima muhtaç olmak arasinda fark vardir. (...)
bu cümleni pek sevdim... acaba bahsettigin bu farkin pek farkina varilamadigi icin mi örnegin sarishinlarla sirf sarishinliklarindan dolayi (esmerler icin de aynisi gecerli tabe) haz duyanlardan daha fazla olumsus tepkiyle karshilashir genelde devotee.ler, amelolar?... diri diri gömülmeleri bile istenir?

dilemma' Alıntı:
Bizler akıllı insanlarız. Çok da abartmayalım bence...
kocaman bi öpücük sana :)

eet akilli insanlaris, cocuk da degilis... neyin bizim icin ii oldugunu neyin kötü oldugunu az cok anliabilicek durumda degilmiyis?... neden ücüncü shahislara gerek görülsün?... sakatlar ille de ikinci, ücüncü shahislardan taraf koruma altina mi alinmalidir?...

yanlish anlashilmasin, verilmeye calishilan uyarilari yabana atmiom... kiymetini biliom, ve teshekkür de ediom ama bazi yazilari okiinca biras fazla himaye altina alinmish hissettim kendimi?... ve bu pek hoshuma gitmio... bu konunun konushulmasi bence de önemli, ama seviye koruyarak konushulmali...

her sheye ragmen bu sitede bölesi hassas gördügüm bi konu dahi sakatlar, devoteeler, herkesler tarafindan sevieli bi shekilde karshilikli konushulabilecegine inaniom... shimdiye kadar tanidigim siteler de bu pek gercekleshememish gibi gelio bana...

ayrica kiymetimi bilin, arkadashlar!!! :p dün yemedim icmedim, amelolarla ilgili bazi bilgileri alamancadan rekursioncaya cevirdim... anlayabilene shimdiden helal olsun ama konu ile ilgili türkce bilgi eksikliginden bunca shikayet varken bosh durmaktan iyidir die ceviriim dedim... idare ediverin gitsin ishte ;)...

(shimdi yüsmeye gidiom, döndügümde biras düzenlemeye caliship eklerim buraya yaziyi)

öpüldünüss

Hanımlar beyler ,
İlişkilerde taraflar vardır ve taraflar bu tür ilişkiden memnunsa ( hele göz önünde kişiler değilse) kimsenin ruhu duymayacağı gibi, bu gün toplumumuzda kadın kadına erkek erkek erkeğe ilişkilere bile ses çıkarılmıyor.
Ama taraflardan biri,hangi tür ilişki olursa olsun buna razı değilse ,bu tacize girer . Bence de burada ilişkinin türünden ziyade tacize uğrayan kişinin hakları sözkonusudur.
Bu email sunborn yerine bu tür ilişkiden haz duyan birine gitseydi haberimiz bile olmayacaktı.
Bu arada ikinci bahar ve onun gibi düşünen arkadaşlara bir mesaj daha . Sağlıklı kişiler den bazılarının giriş amaçları sade şükretmek değilmiş . Smile)

Bu konu yanlış yerde ele alınıyor. Başlığı “ kendim gibi olanlar “ olup yanına da “cinsel fantezileri olanlar” olacaktı ki değme forumun keyfine o zaman.
Sizler buna sakatlık diyorsanız. Sizler de sakatsınız niye dışlıyorsunuz sorunlarına eğilin hep birlikte çare bulalım.
Yok sapıklık diyorsanız kusura bakmayın sizler daha sapıksınız .insanların cinsel organlarına kezzap dökmeye kadar götürdünüz işi.
Bu başlıktan sonra,bilmiyorum ama sizlere yaklaşan her insana şüpheyle bakacaksınız.
Sizlerinde ,kendine engelsiz deyip aranıza karışanlarında işleri biraz daha zorlaştı.
Eskiden sadece şükür için aranızda olan kişilerin artık birde cinsel fantezileri yüzünden buradalar damgası olaca

Yüreğine sağlık ESME yazdıklarına satır satır katılıyorum. ancak merak ettiğim bir iki şey var ,cahilliğime verin.

1- Bu ünvandan sadece beyler mi yararlanıyor,hanımlar nasiplerini almıyormu? ... Eğer alıyorlarsa neden "vurun kahpeye " diye feryat etmiyorsunuz.

2-Engelli olupta sağlıklı insanlara ilgi duyanlara bir ad veriliyor mu ?Eğer veriliyorsa neden söz konusu etmiyoruz. Engelli olduğumuz için her şey mubah mı ?

Bu konu yanlış yerlere doğru ilerlemeye başladı gibime geliyor,yakında çeremizde sağlıklı insan bulmak ta zorlanacağız :)))

insanın kendisini bilmesi, ne olduğunu bilmesi çok önemlidir..belash kendini biliyor..bizler hemen yargıladık ,hakaret ettik...biz kendimizi biliyormuyuz...!!

M.ESRA ERUSTA' Alıntı:
SİZLERE SAYIN SAPIĞINIZLA İYİ EĞLENCELER ARKADAŞLAR.ONUN SAYESİNDE EMİNİM BURASI ÇOK YAKINDA DEVOTEE KAYNAYACAKTIR.
1- Kaynamadığını nereden biliyorsun?
2- Sakat biriyle yakınlaşmak isteyen sakat olmayan birinin devotee olup olmadığını nereden anlayacağız?
3- Yoksa en iyisi sakat sakatla, sakat olmayan sakat olmayanla mı olmalı
4- Buradaki neredeyse herkes devoteler hakkında hiç hiç hiç bir şey bilmiyor. Bu anlamda devoteelik hakkında her türlü bilgiyi merakla okuyacaklarına eminim. Elinde devotelik hakkında bilgi/yazı olan arkadaşlar -slogan atmadan- burada bizimle paylaşırsa, çok iyi olur. Böylece bizler de anlarız neyin ne olduğunu...

Bir de, mademki bu devoteelik bir hastalık (ki öyle olmasa psikoloji literatüründe yer almazdı), o halde neden devotelere de "hasta" muamelesi yapmıyoruz? Her psikolojik hastayı kezzapla pişirip, toplumun önünde linç mi etmek gerek? E o zaman psikoloji bilimi neden var?

Öncelikle mail atan kişinin ifadesini öğrenmek lazım.Eğer ifadesinde anlattığın gibi sapkınlık varsa ona tek tavsiyen"www.psikoloğum.gov.tr" olmalıdır.:)

M.ESRA ERUSTA' Alıntı:
HAY HAY GEREKİRSE BİLİMSEL VERİLERLE GELİRİZ.PEKİ O ZAMAN ATACAKMISINIZ BU ADAMI?
Siteden uzaklaştırmak üyenin kim ya da ne olduğuna değil, forum kurallarına uyup uymadığına bağlıdır...

OturanBoğa' Alıntı:
4- Buradaki neredeyse herkes devoteler hakkında hiç hiç hiç bir şey bilmiyor. Bu anlamda devoteelik hakkında her türlü bilgiyi merakla okuyacaklarına eminim. Elinde devotelik hakkında bilgi/yazı olan arkadaşlar -slogan atmadan- burada bizimle paylaşırsa, çok iyi olur. Böylece bizler de anlarız neyin ne olduğunu...

Bir de, mademki bu devoteelik bir hastalık (ki öyle olmasa psikoloji literatüründe yer almazdı), o halde neden devotelere de "hasta" muamelesi yapmıyoruz? Her psikolojik hastayı kezzapla pişirip, toplumun önünde linç mi etmek gerek? E o zaman psikoloji bilimi neden var?
BU KONUDA TÜM YORUMLARI OKUDUKTAN VE TAM OLARAK BİLEMEDİĞİMİZ BİR KONU HAKKIN DA TAMAMEN OLMASADA BÜYÜK BİR OLASILIĞI TEŞKİL EDECEK KADAR BİLGİ VE BELGEYE SAHİP OLMADAN YORUM YAPMAK İSTEMİYORDUM :!:

ANCAK

ASLINDA SAYIN SİTE YÖNETİCİMİZİN SON SÖZLERİNE KATILMADAN EDEMEYECEĞİM.

BURADA BU KONUYU DİLE GETİRMEKTE Kİ AMACIM,ÖNCELİKLE KARŞILIKLI FİKİR ALIŞ VERİŞİN DE BULUNMAK VE KONUNUN NE OLDUĞUNU YADA NE OLMADIĞINI ANLAMAK, REAL, İNSANCIL VE BELKİDE BİLİMSEL OLARAK TARTIŞMAK İDİ.

ANCAK ŞU ANA KADAR YAPILAN YORUMLARA BAKTIĞIM DA HUMANİST VE BİLİMSELLİKTEN UZAK ANLAMSIZ BİR KISIR DÖNGÜNÜN İÇİNE GİRMEK TE OLDUĞUMUZU GÖRÜYORUM.BENCE BURADA YAZI YAZARAK KİŞİSEL YORUMLARINI ORTAYA KOYAN HER KESİMDEN İNSANIN DİĞER YAZAR KİŞİLERE YAZDIKLARIN DAN ÖTÜRÜ KİN VE NEFRET BESLEMESİ SON DERECE YANLIŞ BİR DAVRANIŞ.BU ŞEKİL DE DAVRANARAK HİÇ BİR BİLGİYE SAĞLIKLI OLARAK KAVUŞABİLECEĞİMİZİ DÜŞÜNMÜYORUM.

SİZ SAYGIDEĞER FORM YÖNETİCİ VE ÜYELERİN DEN BU KONU ÜZERİN DE HASSASİYETLE DURARAK KİŞİ HAK VE ÖZGÜRLÜKLERİNE MUTLAK SAYGI VE HÜRMET GÖSTERİLMESİNİ BEKLİYORUM.

BURADA ŞU AN DA TARTIŞILAN KONU KİMİN NE YAPTIĞI DEĞİLDİR :!:

LÜTFEN TARTIŞMA KONUSUNU İYİ TAHLİL EDİN VE AMACININ DIŞIN DA İNSANLARIN ANLAYABİLECEĞİ ANCAK HEDEF GÖZETMEDEN SADECE KONUNUN NE OLDUĞUNA VE BU KONUDAN BİZLERİN NE ANLAMASI GEREKTİĞİNE BAKALIM.BENCE BU KONU GERÇEKTEN DE ÖNEMLİ.BÜTÜN BİR DÜNYA DA TARTIŞILAN BİR KONU VE İNANIN Kİ BU KONU İLE İLGİLİ TÜM DÜNYA DA HER İKİ GÖRÜŞE DE YER VEREN YÜZLERCE İÇERİKLİ FORM,SİTE BULUNMAKTADIR.

BİZ DE ENGELLİLER.BİZ FORMUNUN SAYGIN BİRER ÜYELERİ OLARAK TÜM DÜNYA DA OLDUĞU GİBİ ATIP TUTMADAN,DUYGUSALLIKTAN KENDİMİZİ SIYIRARAK KONU HAKKIN DA ÇÖZÜM ÖNERİLERİNİ TARTIŞALIM.BU FORMU OKUYAN YÜZLERCE İNSANA BİR KAYNAK OLALIM.BUNU DA EN İYİ ŞEKİL DE VE İNSANCIL YAPALIM.

SAYGILARIMLA

Hayatın Keyfini çıkarın.

Bırakalım şu bize zarar veren gururumuzu
Benden bir tavsiye:
Sapık olarak değerlendirmediğim Devotee birine rastlarsanız keyfini çıkarmaya bakın. :)
Dikkat ederseniz;
Engelimiz değil, gururumuz engelliyor yaşamaya bizi.
Bizler mükemmel olmak zorunda değiliz.
Engellerimizin verdiği eksiği kapatmak için bu şekilde çabalamamıza gerek yok.
Kendimize güvenmeliyiz.

Ben yarım bardak dolusu suyum.
İsteyen yarısı dolu der.
İstemeyen yarısı boş.
Ama yinede ben yarım bardak dolusu bir suyum.
İsteyen yettiğince içer.
İstemeyen bakar geçer.
Ben boş bardak değilim.
Yarısı dolu olsada,
Tertemiz saf bir suyum.

Herkese Sevgiler....

yeditepe' Alıntı:
her zaman durustlugu takdir etmişimdir. belash burda onca tepki olmasına ragmen hala yazıyor. seçimini rahatça da soylemiş. bu takdir edilir ancak.
ayrıca bu kavramla yeni tanıştım. bilgim yok. belash a soru sormak isterdim.
ilk sorum şu olacak?
engelli bir insanı sadece cinsel olarak mı istiyorsunuz?
aynı zamanda sevmek ya da aşık olmak için ille engelli olsun mu istiyosunuz?
yani kısacası engellileri sadece cinsellik yonunden mi çekici buluyorsunuz?
birgun evlenmek isterseniz saglam biriyle mi evlenirsiniz? yoksa engelli birini mi tercih edersiniz?
şimdilik aklıma gelenler bunlar.
tekrar edeyim konu hakkında hiç mi hiç bilgim olmadıgı için bir yorumum yok..

Fiziksel engeli bir özür olarak görmeyi insanlık değerleri ile bağdaştıramıyorum. Bu cümlemdeki fikrimin doğruluğundan destek alarak samimiyetle söylüyorum; sıklıkla engelli insanları cinsel açıdan arzuluyorum, evet.

ikinci sorunuz için; illa engelli olsun diye bir takıntım yok. Ara ara da olsa normal insanları da hoş, çekici, seksi bulduğum olur. Elbette bütün engelli bayanları da çekici bulmuyorum. Şehvet uyandıracak detaylara sahip olması çok önemli çünkü. :)

Evlenme fikrini kalbime empoze edecek kadar mükemmel birine denk gelirsem kaçırmam. Sevişmek için ayrım yapmıyorsam evlenmek içinde yapmamam gerekir, doğru değilmi?

BU DEVOTEE OLAYI ÇOK UZADI VE ÇOK UZAYACAK BİZ ÖĞRENDİĞİMİZ GÖRDÜĞÜMÜZ ÖRF VE ADETLERE GÖRE YAZDIK ARTIK GERİ KALAN YORUM SİZİN TEMELLİ BİR DEVOTEE NİN ANILARI DİE Bİ BAŞLIK AÇIP ORDA ANLATIN YAŞADIĞINIZ İLİŞKİLERİ,,

KONU TARTIŞMA KONUSU OLDUĞU İÇİN YAZDIMM

Rekursion' Alıntı:
.. sahi, sakatlardan devotee olamas mi?... ben devotee olamas miyim?...

Budur... 2 gündür ben de bunu düşünüyordum. Genelde sormaz mıyız? "Senin için dış görünüş mü önemli yoksa karekter ve kişilik mi?" Doğal olarak cevap kişiden kişiye değişecektir. İlk cinsel deneyimlerimizi bir çoğumuz, içinde duygu ve aşk olarak mı yaptık?

Ben de bir çok kişi gibi sadece dış görünüşünden etkilendiğim için sağlam bir kişiyle beraber oldum. Talep eden de bendim. Onu zorlayarak da ilişkiye girmedim. Bu durumda da özürlü bir kişi olarak ben, sağlam kişiler için Edevotee mi (engelli devote diyelim) olmuş oluyorum. O zaman zaten bir çoğumuz edevotee olmuş oluyoruz. Zamam zaman karşı cinste sadece dış görünüşünden etkilenmez miyiz? Güzel veya çekici gelmez mi? Tabi ki bu kavramlar görecelidir. Bu yüzden sağlam kişiye de özürlü bir kişi güzel ya da çekici gelebilir. Bunu yadırgamak yanlış olur.

Şu ana kadar olmadı ama yarın bende özürlü birinden hoşlanırsam devotee mi olmuş olacağım. Yoksa devote olunmaz devote doğulur mu? Yok eğer olunuyorsa ve özürlü bir kişiyle ilişkim olursa bundan utanmak yerine O'nunla beraber gurur duyarım.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Alt