Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Devlet hastanesinde psikologa gitmek istedim aylar sonraya randevu verildi!?

• Konbuyu başlatan elif77
  • Başlangıç tarihi
E

elif77

Arkadaslar devlet hastanesine gittim psikiyatr beni psikoloğa yönlendrdi ben istedim bunu ve sonrasında oradakiler bana 2024 ocak ayına sıra verdi bu boyle mi isliyor anlamadim
Psikologa giden arkadaslar mesela ben ocakta gitsem sonra duzenli kontorl mu oluyor yoksa yine psikiyatr mi yonlendiriyor
Artı olarak kaç ayda bir gorunuyorsunuz ve ilk gittigimde psikologa test mi yapacak test yaparsa zaten onu beklemesi de şubatı martı bulur ya yosa direkt terapi mi basliyor nasil isliyor bu sistem bilen aydinlatabikir mi

Allah kimseyi devlet hastanesine düşürmesin 10 yıl bir hastalığı çektim. En sonunda özelde ameliyat oldumda kurtuldum. 10 sene mi çaldı benim doktorlar.. Pasası olmayan ölsün türkiyede yazık...

umarım Akdeniz üniversitesine gitmemişsindir çoluğun çocuğun elinde oyuncak olursun veya profesöre gitmen gerekir

Aslında psikolojik rahatsızlıkların yakından takip edilmesi gerekiyor. Bizde sistem, randevu veriyoruz ister gel ister gelme denilerek hastaya bırakılıyor. Dünyanın her yerinde böyle mi bilmiyorum ama bu tür rahatsızlıklardan muzdarip hastaların tedavi sürecinde tedaviyi aksatma, ilaçları bırakma gibi eğilimleri çok fazla. Yani kısaca biz doktor peşinden koşuyoruz halbuki tam tersi olmalı. Mesela bazen o kadar depresif bir halde oluyorum ki hiç randevuya falan gidesim gelmiyor, sağ olsun kimse de durumun nedir, neden gelmedin diye arayıp sormuyor. Zaten randevu tarihleri de sıkıntılı durumda.

Niye bu kadar yoğun devletteki psikologlar anlamis degilim
Arkadaslar bir test mi ne varmiş acaba mmdi mi ne benim gibi psikz hastalarina ilk seansta uygularlar mi ki hic uygulamadilar
Bazi arkadaslara rapor verilirken uyguluyorlarmis veya ise girerken çok merak ettim nedir bu

Yaşadığınız yerde şehir hastanesi varsa oraya gidebilirsiniz. Biz Kayseri de ki şehir hastanesinden çok memnunuz , özel hastanelerde dahi olmayan bir hizmet var.

TungaTunga
Merhaba psikiyatr sici psikokoga gonderdiginde hemen test mi uyguladilae yoksa terapiye mi basladilar
Ve mesela ben ocakra gitsem her seferinde psikiyatr mı gonderiyor yoksa ora mi cagiriyor nasil oluyor
Cevaplarsaniz cok sevinirim

trsm (toplum ruh sağlığı merkezi) ye kayıt yaptırırsanız muayene ve reçete yazdırmakla ilgili sıkıntı yaşamazsınız.trsm de randevu olmuyor.genelde doktorlar tüm gün hastalara bakıyorlar.

Üst Alt