Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Devlet hastanelerinin rapor oranlarındaki haksız tutumu?

Konular
20
Reaksiyonlar
0
Vakıf guraba hastanesinden bugün aldıgım rapor derecesi %32 yani sagdizaltından kesik bacaga verdikleri sakatlık derecesi anlamı ise sakat deyilsin saglamsın verdikleri sakatlık derecesiyle işçi bulma kurumu işede yerleş tiremiyor işe yerleştirmeleri için en az %40 sakatlık raporuyla müracat gerekli deniyor devlet bukadar vatandaşına acımasız yasaları nasıl çıkara biliyor aklım almıyor bana hala şaka gibi geliyor inan mak istemiyorum dorusu yapılan hatanın bir an önce farkına varmalarını bu ızdıraba son vermelerini temenli ediyorum bu konuda görüşmek isteyenler beni araya bilir tagıçeçe 05302090594

Arkadaşım Öncelikle geçmiş olsun.
Aslında raporların bu kadar düşük olması bugünün sorunu değil. Yeni Yönetmelik çıktıktan sonra genelde engelli arkadaşlar bu sorunları yaşıyorlar.

%32 raporla ne engellisin nede değlsin gerçekten bu durumda olan arkadaşların bir maduriyeti söz konusudur.

özürlüleri topluma sakatlıktan men ederek kazandırdılar

Saglık bakanlıgı ve diyer kuruluşların özellikle saglıkbakanlıgının beni arayarak sakatlık derecelerinin düşürülmesinin nedeni sakatların topluma kazandırmak adına özürlü ölçütü sınıflandırmasının düşürüldüyünü beyan etti yani hafif özürlü raporuyla sadece görüntüde özürlü sayılacagı diyer emekli olmak özürlü olarak yada vergi indirimi almak yada özürlü olarak işe yerleştirmelerde geçersiz kalınacagını saglam insanlar gibi kendi işini kendin bul mantıgıyla vede saglam insanlar kadar çalışma günsayısı artı yaşı doldurarak emekli edileceyimizi beyan etti bu bahsettiyim sıfatlara bir gözü olmuyan bir ayagı olmuyan kalça çıkıklıgı olan bir kolu olmuyan birkolu uzun bir kolu kısa olan bir ayagı uzun bir ayagı kısa olan tek böbrekli olan kalp pili takılan vs anlayacagınız sakat saymaları için ya belden aşagı tutmuycak yada komple felç olcan yada beyinden özürlü olcan diyer ortapedi engelliler vs hepsinin alayının ipini çekti saglık bakanı direnişte buyasayı bizlere kabul ettirme peşinde bilginiz olsun okadar itirazları kale almadıgını bakanlık tan arayan söyledi herkese beni arayan numarayı veri yorum sizlerde arayın pırotesto edin buyasayı 03122295602

hastanelere saglık raporu alıcam diye gittinmi soruyorlar niçin kullanacaksın ve sanki sana savaş açmışcasına oldukca düşük vede işe girmek için farklı engelli maaşına farklı raporlar verilyor haksızlık almış başını gidiyor nedeni ayrımcıgıgı kaldıracaz diye ama gerçekler öyle deyil yüksek saglık kurumu da yarı yarıya düşürüyor bizleri görmeden karar veriyor bunlara ne demeli avrupa uzaya çıkıyor daha biz apalayamıyoruz

Rapor oranları %40 ın altına düşen kişilerin mağduriyetleri ne olacak?

Rapor oranları %40 ın altına düşen kişilerin mağduriyetleri ne olacak?
Aslında bu durumda olanların ne olacağı hiç belli değil. Bir ikilemin arasında kalarak ne yapacakları konusunda hiçbir bilgileri bulunmamaktadır. Hatta ne yapacakları konusunda birçok tereddüde düşmektedirler.

Yeni Yönetmelik çıktıktan sonra birçok arkadaşımızın rapor oranları çok önemli ölçüde düşürülmüştür. Burada %40 oranın altında raporu olan arkadaşlarımızın durumları ne olacaktır. Adeta ne özürlü ne normal olarak hiçbir yere başvuru yapamayacaklar. Yani yeni Yönetmelikle bu arkadaşlarımızın sayıları da önemli ölçüde artmıştır.

Bunun yanında %80 oranında SÜREKLİ raporu olup ta durumunda hiçbir değişiklik olmadığı halde %35 lere düşürülen arkadaşlar ne olacak? Düne kadar özürlülerdi de bugün iyileştiler mi? Bu kadar oranlar düşebilir mi? Bu durumdaki özürlü olan arkadaşlarımızın engelleri yetmezmiş gibi birde bu şekilde engel çıkartılmasını ben bir engelli olarak anlayamıyorum. İnanıyorum ki hiç engelli olmasa da birçok kişinin bu durumu anlayamayacağını düşünüyorum. Fakat bu Yönetmeliği hazırlayanların bunu düşünememeleri çok manidardır.

%40

Bu saglık kurulu yönetmeliğini hazırlıyanlar engelliyi değil de ;ne kadar az para ödeyebiliriz düşündükleri için,bu yönetmeliği çıkartmışlardır.
Ançak kendi çıkartmış oldukları sağlık raporu yönetmeliğinde ki "önce alınan raporların yüzdeleri geçerlidir" diye belirtilen geciçi maddeyi bile görmezlikten gelmektedirler.

arkadaslar benim 2005te aldıgım raporum %60 idi.hemde 2ayrı hastaneden almama ragmen 2side aynı aranlardaydı.şimdi vergi indirimi için bakırkoye sevk edildim.subat ayının 5ine gun verdiler.sonucu alır almz sizleri bu konuda bilgilendiricem.
sevgiyle kalın

içimizde nano teknoloji mi var:)

fero herşeye hazırlıklı ol ona göre bende bugün kırıkkale yüksek ihtisas hastanesinden raporumu aldım daha önce aynı hastane ve hakem hastane olarak kabul edilen ankara numune hastanesinden aldığım değişik zamanlardaki raporlarım hep %40 iken şimdi ne oldu biiliyomsun %19 (özürlü değilizz yaşasnnn ) diyemiyorum çünkü hep aynıyım ama bu yeni yasa dedikleri şey türkiyedeki varsa 8,5 milyon özürlüyü 4 milyona indiriyor.

ben bu çalişmaya katiliyorum bunun kendimce düşüünmüştüm adam sağlam geliyor memurluk sınavlarına giriyor...haklarımızı gasp etmekten başka işe yaramiyorsunuz.

Arkadaşlar halısınız. Ama yönetmelik var. Aslında bu yönetmeliğin değişmesi gerekir. Biz bunun için bir tepki ortaya koyarak mücadele vermemiz gerekir.

Rapor almak gerçekten o kadar zorlaştı ki neredeyse rapor almak için giden arkadaşlarımızın engelinde bir değişiklik olmamasına rağmen raporu çok aşağılara düşerek ne engelli nede engelsiz gibi bir durum oluyor. İşte biz bunun için mücadele etmeliyiz.

ben sizi desteklemiyorum topal olan biri benim için engelli degil yada degnekle yürüyen veya ayagi ahfif aksayan yada tek gözü görmeyen engelli değil veya tek kulaği duymayan ben böyle düşünüyordum sağolsun devlet benim gibi düşünmüş ve bu uygulamasına yürekten destek veriyorum...sahte engellilerin haklarımızın elimizden almasına devlet dur diyor...böylelikle 8milyon engelli sayısı 4milyona düşer bizde rahatlarız.

Prens benim gibi düşünmek zorunda değisin....
Benim yorumlarımı okursan benim düşüncelerimi sanırım daha iyi anlarsın...

Arkadaşlar aynı durumdan bende müzdaribim öncede yüzde 100 rapor veren hastane araba alacagım diyince bunu yüzde 85 çekti.
yani öncede hic görmüyordum artık yüzde 15 gürüyoprum.
Şunu söylemek istiyorum
Site yöneticileri yada başkası yada bziler
bu yönetmeliği kiler değiştirmişlerse
binlerce fak ve telefonla bunu değiştirtmeliuiz başka cıkarı yok.
her gün 100 yada 200 yada 500 protesto faks ve telefon alanlar mutlaka bundan vaz gececekler.
burada oraanize olup bu adımı atmak gerekli.
yok burada yzmakla ha ha ha biz iyileşmişiz demekle vallahi olmaz.
Evet hadi arkdaşlar bu adımı atalım.
önce sağlık bakanlığı sonra başbakalık taki sesimizi duyurana dek.
her gün bir telefon her hafta bir faks
ta ki hakkımızı geri alanak dek unutmayın bu protostalar bizlere hak olarak döecek
Mutlaka yorun yazın kardeşler
sevgiler.
TAYTIS

2022 maaş başvurum için hastaneden rapor çıkarmam gerekiyordu.nörofibromatozis 2 hastalığına bağlı olarak çeşitli sorunlarım var.bunlardan biride işitme problemi.yapılan odio testi sonucunda kbb doktoru rapor kağıdına şöyle bir sonuç yazdı.%97,7 işitme engelli.ama hemen altınada %22 engelli.bu sadece hastalıklarımdan birininb sonucu.bakalım bir hafta sonra sağlık kurul sonucunu alacam toplamda kaç verecekler.olmadı sağlam verirlerse yaşım 32 olmasına ragmen askerlik şubesine gidip beni askere alın diye dilekçe mi versem ne?bu seferde onlar hastaneye yollar.onlarda çürüğe ayırır.

Arkadaşım seni bu konuda destekliyorum. Tamamen haklısın bu konuda gerekli mücadeleyi yapmamız gereklidir. Yoksa bir çok engelli olan arakadaşlarımızın maduriyeti söz konusu olacaktır.Hatta şu anda da olmaktadır...

Özürlü ölçütü sınıflandırması yasasına itiraz

öncelikle bu yasayı çıkaranlara vede destek verenleri bu siteden kınıyorum 5,2,2009 tarihinde reyhan gazel hanfendiyi arayarak özürlü ölçütü sınıflandırması yasası hakkında çalışmaları bulunup bulunmadıgını ifade ettim aynı sorunu kendi çocugundada yaşadıgını 1 ci derece sakat sayılması gerekirken 3 cü dereceden sakat sayıldıgını ifade etti bu yapılan haksızlıga elinden geldiyince düzeltilmesi için gereken mercilere itirazlarını yılmadan sürdürdüyünü ifade etti en kısa zaman dada özürlü ölçütü sınıflandırması yasasının zaman içerisinde düzeltilerek ortapedik özürlülere hakları iyade edileceyinin sinyalini verdi vede herkese kucak dolusu sevgilerini iletti sorunu olanlarında telefonla arayarak kendilerine ulaşmalarını vede elinden geldiyince yardımcı olacagını ifade etti burdan kendilerine özürlü ölçütü sınıflandırması yasasının düzeltilmesi hakkında vermiş oldugu desteklerden dolayı kendilerine buradan teşekkür ediyorum ve enkısa zaman da bu siteden özürlü ölçütü sınıflandırması yasasının düzeltildiyinin müjdesini vermesini temenli ediyorum

bayağı tırpanlamışlar, biz polio sekeli demekki şu anda % 10 alırız

bençalıştıgım yerde bir engelli arkadaşım var %55 raporu var çok iyi konuşamıyor ve hafif sagır benim denge problemim var yürümekte güçlk çekiyorum vergi indirimi aldık ona %50 bana %42 verdiler insan demezmi bu çocuk daha mgdur. diyen yok nerdeyse senin bişiyin yok diyip göndereceklerdi bu adaletsizlik %50 aldı bana gülüyor senin hiç bişiyin yok diye çıkıştada bana koluma giriyor senin bırakıım ewe diye bu nsl iş yaa...

Arkadaşlar nihayet bir aydır ugraştıgım vergi indirimi için başvuru raporumu aldım.ama almaz olsaydım.yani resmen bugun ülkemi terk etmek istedm.Bagırıp cagırmak her seyi kırmak parcalamak istedim.ama yapamadım.Zaten kurulda oturan ve kendilerini sanki dunyanın meclis uyeleri sanan o doktorlarında umurunda degildim(degildim)
daha onceki tarihlerde %60 oranlı 2tane raporum olmasına ragmen bana bugun %30 rapor verdiler.Sag ayagımdan bedensel engelliyim.sol ayaktada %10 vardı daha onceki raporlarımda.Demekki iyileşmiş!!!! Basvru sonucunu buraya yazacagımı soylemiştim daha once.noroloji doktoruyla konustugumda'sana %60 65 verirler demişti dun.cunku agır gecirmişim demişti EMG doktoru.Ben kurulda şunları soyledim.Sizin beni anlamanız için izinde engelli olmanız gerekmiyor.Hukumet engellilerin emekliligini engellemek için elinden geleni yapıyor ve sizlere alkış tutuyorsunuz yapmayın bunu dedim.lutfen hakaret etmeyin dedilr agır abiler.bende ettim gitti edim.bizde rahatsızız dediler bu durumdan dediler.bende oylemi sebebi nedir? dedim.Haaa adaletli bişi degil degilmi dedim.sonrada çıkarmısınız dediler çıkmam dedim falan filan.işte yasadıgım kotu bir gunumu paylastım sizlerle.keske iyi bir gun olsaydı da onu paylaşsaydım.ama yaşatmadılar.Tabiki bu'sadece benim yasadıgım kotu bir gu degil biliyorum.çok arkadas var burada bu durumdan muzdarip olmuş olacak olan.inanın artık ne yapacagımı bilmiyorum!!!
progress.gif

prens efendi ne istiyorsun daha? yani tek gözü kör olanın diger gözüde yerinden çıkarsa dahamı mutlu olacaksın?Yada ozamanmı hak edecek o arkadas emekli yada sınava girmeyi? 2gözü gormeye yada 2ayagından engelli olan kac insan rahat rahat dolasabiliyo dısarda? Sen bunumu istiyosun? Sen ya tamamen yada hiç'diyosun oylemi? Ben oyle anladım.Ben şimdi tek ayagımdan senin deyiminle topalım.senin gaddarca dsuncene gore'benim emekli olabilmem için diger ayagımı da ben sakatlayayımmı? istermisin?hak etmiş olurmuyum ozaman senın gozunde? Bu arada tabiki bende yeni ölçüt cetvelimidir nedir?Kim çıkardıysa kınıyorum.varsa fax numarası falan yazın buraya hepimiz'arkadaşımızın dedigi gibi fax yagmuruna tutalım o insanları.
Eshat'prens konusunda sana katılıyorum tabi.kendisi ne yaşadıgımı (yaşadıgımızı)nerden bilecek

tagi kardes bende senın gibi bu yasaya destek verenleri kınıyorum buradan.
agzına saglık

tağı çeçe bak sna bişe söyle yeyim sen bence haseki eğitim ve araştırma hastanesine gitmeni isterim bide oraya baş vur oldumu ben ordan %50 sakatlık raporu aldım benim de ayakta dmar tıkalı ve parmakta yara var işe gidemiyom onun için baş vurdum iş için diye bana verdiler yani bi sende git iş içinde sadece almam lazım da okadar saygılarla

pirens mickey mouse herneysen bilip bilmediyin konulara yorum yapma senin özrün heralde beyninde olması gerekki bu yasayı çıkaranları savunuyorsun diyelim ki evlisin çocugunun bir kolu yok bunu nasıl evlendiriceksin yada iş sahibi yapıcaksın devlet sakat saymıyor zaden sen de o kafadasın zaten eeeee bu çocugunun geleceyini nasıl garan ti altına alıcak sın ne gibi yardım la o çocuguna yaşam saglıycaksın yaz cevabını bekliyorum o çocuk özürlülüyüylemi ugraşsın işverene iş bulursa tabi işmi çıkarsın aylesine üzerine düşen görevi yerine getirmek içinmi ugraşsın

kardeş şu an bahsettiyin hastaneden rapor çıkarıyorum %34 dizaltı kesik ayaga derece verdiler ama yılmadan 2 senedir itirazlarım sürüyor idari mahkemeden davamı da açtım ist hastanelerinden rapor çıkarıyorum mahkemeye çelişkili olan raporlarıda delil olarak veriyorum ayrıca bu çıkarılan yasanın yürütmenin durdurulmasını sagladım davam çözülmiyene kadar kimseye sanırım derece düşürme yapamıycak ankara yüksek giden raporlar için geçerli sanırım gerçi şu an ha hastene ha maliye iki side aynı dereceleri veri yorlar

Prens senin sakatlıgının ne oldugunu bilmiyorum ama demekki sende o sahte sakatlardansın herhalde senin sakatlık anlayışın bir insanın hiç yürüyememesi,hiç görmemesi,hiç konuşamamasımıdır.
Ya arkadaş adamın bir gözü kör veya bir ayagı yok diye insanı işe almıyorlar.sen neden bahsediyon.

ben sizi desteklemiyorum topal olan biri benim için engelli degil yada degnekle yürüyen veya ayagi ahfif aksayan yada tek gözü görmeyen engelli değil veya tek kulaği duymayan ben böyle düşünüyordum sağolsun devlet benim gibi düşünmüş ve bu uygulamasına yürekten destek veriyorum...sahte engellilerin haklarımızın elimizden almasına devlet dur diyor...böylelikle 8milyon engelli sayısı 4milyona düşer bizde rahatlarız.
Cahilliğin o kadar ayyuka çıkmışki kör olmuşsun gitte sana bir rapor versinler körsün diye;yanlız sadece körlüğünle alamassın % 40 ı beyninide göster gitmişken tam olsun...Belki ozaman bu çirkin sataşmaların bu ahlaksız tavrın bir son bulur.Gazın iner rahatlarsın...
Ve İnşallah özürlü ne demekmiş bizat yaşayarak anlarsın.Özürlü olmak ne demekmiş...Bakman gereken 60 yaşında bir annen bir bacın varken annen çalışırken ve sen iş bulamadan kalırsın...
İnsan görünüşlü prens...MEraklanma! Yönetmelikle beraber 8 milyon özürlü 4 e düşmedi 1 lere kadar düştü.Senin gibi bir insancık hepimizi bir günde sağlığımıza kavuşturdu.Bravo size bravo sen gibilere...
ÖZürlü olmadan geçireceğim 1 ayı bir ömüre değiştirirdim...Benim gibi yaşayan milyonlar çaresiz,bahtsız insanında.% 40 bile olmayan yaşama sevinçleri % 1 lere düştü..Allah topunuzun belasını versin..Okadar....

Prens Arkadaşıma ve bu zihniyettiki tüm insanlara sesleniyorum;

Benim gözümde tavuk karası var bana %50 rapor verdiler ardından %21 e düştü ancak 2006 yılında Gözüm bugündünden daha iyiydi,psikolojimde.
Hepberaber mücadele edip hakkımız neyse onu alalım.
Allah sahtecileri,sahtekarları zaten hebuyüzden gönlüm rahat.Allah bizlerinm yanında,dualarımızı ve mucadelemizi ırakmayalım arkadaşlar.Bu sayede sahtekarlarda ortaya çıksın İnşAllah.

Saygılarımla

Erdoğan: Ayrımcılık yapmadık, yapmayacağız

Başbakan Erdoğan, seçim mitinglerine Diyarbakır’la devam etti. Erdoğan “Hepimiz asli unsuruz. Türkiye Cumhuriyeti Devleti bizim. Hepimiz ev sahibiyiz. Burada kimse kimseye misafir muamelesi yapamaz.” dedi.

BİZ ORTAPEDİ ENGELLİLERİ SAKAT SITATÜSÜNDEN ÇIKARARAK AYRIMCILIK YAPMADINIZMI SAYIN BAŞBAKAN ERDOGAN BİZLERİN SAKATLIK HAKLARIMIZI DERHAL İYADE EDİN YOK SA BUYAPILAN YANLIŞLIGI TARİH AFFETMİYCEK BUYAPILAN HAKSIZLIGI O KOLTUGA GELECEK BAŞKALARI DÜZELTİR AMA NEOLUR BUSEFER ÜLKE İÇİN MİLLET İÇİN YAPILAN YANLIŞ ÇIKARILAN KANUNLARI DÜZELTMEYE ZAMAN HARCANMIŞ OLUR HEM ÜLKEMİZE HEM MİLLETİMİZE ZARAR VERİCİ KANUNLAR DAN KAÇINALIM DORU YOLU BULALIM VERDİYİNİZ VAADLERLE ÇIKARDIGINIZ KANUNLAR BİR BİRİNİ TUTMUYOR SAYGILAR TAGI ÇEÇE 05302090594
300803.jpg

sayın tagi çeçe uzun zamandır nerde sizi görsem ha sohbet odası olsun ha forum olsun devamlı başbakan erdoğan a yüklenip duruyorsunuz, ve insanları galeyana getirmek için hatta bana bile dediniz başbakanlığa yürüyüş yapalım, başbakan işini yapmıyor vs. hatta birazdaha ağır sözler sarfettiniz, tepkinizi anlamak istiyorum ama birtürlü anlayamıyorum, yani bu kararları tek başına başbakan kendimi verdi, ben şu anda hazırlanmış olan yeni kanundan ve engelli cetvelinden son derece memnunum ve akp bence görevini en adil bir biçimde yapıyor bu da benim görüşüm...

Akp görevini yapıyor mu?ya fazla bişey söylemek istemiyorum ama sen heralde engelli biri değilsin yada hiçbir porblemin yok bu yuzden ben rahatım memnunum diyorsun....bak ben vergi indirimini aldıgım zamanda bu yürürlükte olan cetvelin yanlış oldugunu söyleceğim ve bunun avrupada böyle omadıgınıda söleyecegim...sana tek birşey söliyim...Avrupa kriterleri diye bişey yuttuuyorlar ya ben sana bir kriter yazıyım...
engelli vatandaş her sene için ingilterede almanyada v.b ülkelerde vergisiz benzin alabiliyor...bunu devlet veriyor..biz böyle seyler istemiyoruz zaten...biz sadece engelli olarak kabul edilmek istiyoruz...he birde ben protez kullanan biriyim ve çalışan biri olarak avrupa kriterlerinde oldugu gibi kaliteli malzemeden olan bir protezi kullanıp bunu ücretinin karşılanmasını istiyorum...5 senede bir %20sini karsılayan bir sigorta anlayısı AVRUPADA YOK...BUNLARI ÖGRENİP ONDAN SONRA SAVUNUCAZ BAZI ŞEYLERİ...ALLAH KARUSUN BİR GÜN PARASIZ KALIRSIN NERDE BU DEVLET DEDİGİN ZAMAN NE AĞLIYORSUN AĞLANACAK NE VARKİ BEN ÇK MEMNUNUM DER

Üst Alt