Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Devlet hangi akülü araçları veriyor?

a_slymn

Üye
Konular
38
Reaksiyonlar
0
selam arkadaslar devletın verddıgı akulu arabaların sıte adresı varmı acaba bı baksak nasıl dıye ve bu kapsam ıcınde dık durma cıhazı ve merdıven ınıp cıkma aparatı varmı lutfen bılgı verın

Devlet akülü sandalye vermiyor.Sadece belli bir kısmını karşılıyor.
İlgili Genelge'de şöyle diyor,

"Ayakta durmak ve/veya yürümek için alt ekstrem itelerini kullanamayacak hastalığı veya sakatlığının yanında el, ön kol ve kolun tek taraflı fonksiyonuna mani durumu olduğu veya kalp yetmezliği, koroner arter hastahğı, kronik obstrüktif akciğer hastahğı gibi standart tekerlekli sandalye kullanamayacağı veya kullanması halinde kişinin sağlığının tehlikeye gireceği ortopedi ve travmatoloji, beyin cerrahisi, fıziksel tıp ve rehabilitasyon, erişkin veya çocuk nöroioji uzman hekimlerinden birinin yer aldığı sağlık kurullarınca düzenlenen sağhk kurulu raporunda belirtilmesi koşuluyla akülü tekerlekli sandalye verilmesi mümkündür.

Akülü tekerlekli sandalyeler en az; elektronik kumandah, kapah devre sistemiyle yokuş aşağı bile hızı ve yönü ayarlanabilir, 6-12 derece arası eğimde kullanılabilme imkanı, taşıma için katlanabilir, hız limiti ayarlanabilir, 120 kg taşıma kapasitesinde, elektronik akü şarj cihazlı, tek veya çift akü kutusu ile 24 V akülü özelliklerine haiz olduğu ve ilgili fırma tarafmdan iki yıl garanti, on yıl yedek parca bulunurluk garantisi, teknik destek taahhütnamesi verilmiş olması halinde Tebliğ eki EK-5/C Listesinde belirtilen rutarı aşmamak kaydıyla ödenir.

Akülü tekerlekli sandalyeler iade cihaz kapsammdadır."

Alacağın sandalyenin 1.700 liralık kısmını ödüyor gerisi senin.:)

peki halil abi benim yeşil kartım var artı bakım parasıda alıyorum acaba devlet bunun 1.7 tl sini karşılarmı yeşilkarta öteki akülü arabamıda sakatlar derneği vermişti zaten ve ve bir önceki konuda anlattığım gibi nakli çok zor derneğin verdiğinin birde senin zaten var 1 tane daha alamazsın derlermi o da bir başka konu:(

İnan bilmiyorum yeşil kartın verip vermediğini.

ben yasdırdım ama kurum yerı degıstıgı ıcın malesef agır ıslıormus halen bır sonuc yokkkkk:(

Sevgili yamuradam yeşil kartlı isen bulunduğun ilin valilik kanalı ile muracatın olmalı fiyat araştırması sonunda ucuz olanı temin ediyorlar diye biliyorum.
Saygılar

Üst Alt