Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Depresyon hastasıyım. Son zamanlarda kafamın içinde sesler duyuyorum!?

ozmuşlu

Üye
Konular
33
Reaksiyonlar
56
s.a arkadaşlar ;
ben yaklaşık 20 sendir dermansız depresyon hastasıyım sürekli antidepresan v.s ilaç içiyorum ama bu son zamanlarda bazı davranışlar çıktı bende mesela kafamın içinde sürekli birileri ile tartışıp kavga ediyorum hatta bazen sesli olarak cevap veriyorum yanımda inanlar anlıyor bazen zor durumda kalıyorum. yada ortada hiçbir şey yokken kendi kendime yalnızken yada yolda yürürken gülüyorum şimdi eskiden de vardı ama bu kadar yoktu son 8 aydır işsizim bu sürede biraz daha arttı sanki sizce sebebi nedir yada ne yapmak lazım acaba ???

Kafanın içinde kavga ettiklerin tanıdığın kişiler mi yoksa hayali mi ?

yüzde 90 ı tanıdığım yakın çevremde olan kişiler...

İşsizlik mutsuzluk kızdığın insanlara karşı sinir bozukluğu öfke hepsi birleşmiş depresyondaymışsın zaten psikotik bir durum yok yani sadece depresyon yazdıklarından anladığım kafaya takmamaya çalış olup biteni .

valla bilemedim yani eskiden de vardı ama bu kadar yoktu bu son 8 aydır berbat haldeyim şimdi doktora gitmeyede korkuyorum yalan yok antidepresanlar bir sürü yan etkisi var vücut bünye alışacak v.s aşırı uyku kilo problemi vs.. bir sürü şey çekiniyorum gitmeye...

Kilo ben de çok aldım. Bir işe girmen ve işle ilgili problemle uğraşmak kendini dinlemeni azaltacaktır. Bu bir çeşit ergo terapi yani meşguliyet terapisi yerine geçecek. Sosyal olarak da problem çözme becerini arttıracak.

osmangazi

aynen kesinlikle....
insanın hayatta bir meşgalesi uğraşı olacak abi diğer türlü kafanda 40 tane tilki dolanıyor...
anasını satım başvurduğumuz yerlerden ses seda çıkmadı ki parasız pulsuz olmuyor...

bende sürekli üşüme halsizlik hiç birşey yapamama insanların dediği ağırıma gitmeye başladı olanzapinden sonra babam bu hapı bırak dedi bende bıraktım halen yan etkisi gitmedi

sokr@t

aynen kesinlikle... evliliği felan da geçtim artık maddi olarak sıkıntım olmasın ben kendi kendime yeterim....

Arkadaşlar kendinize bir meşguliyet bulun akvaryum balık yada kuş yada kedi yada köpek.yani kısacası bir hayvan bile besleseniz sizin için meşguliyet tır sizi oyalar arkadaş dost olur.yoksa git gide durum çıkmaz bir hal alir

haklısınız ben elektronikciyim elektroniğe meraklıyım kendi çapımda birşeyler yapıyorum ama işler durgun. e-ticaret tarzı şeyler yapıyorum ama daha fazlası lazım ..

Elektroniği merakınız olması çok güzelmiş. Mesela elektronik sigara tamiri yapabilir misiniz? Sadece foruma bağlı Türkiye'de100000 den fazla bağımlısı var. Ancak tamirciler sınırlı. Bu alana eğilmenizi öneririm.

osmangazi
eyvallah hocam saolasın...
valla bizde tamir pek yok yani en azından elektronik sigara ne kullandım nede tamir ettim ufak tefek şeyler olur ama sigara hiç bilmiyorum.
bizim yaptığımız iş daha çok üretm imalata dayalı elektroik kart üretim basımı v.s + 2. el elektronik eşya parça satışı var bizde youtube kanalımız var özelden ismini yazayım size...

s.a arkadaşlar , 10 aydır işsizim . çalmadığım kapı başvurmadığım yer kalmadı. Bu boş kalma işssiz kalma süreci beni yedi bitirdi. zaten psikolojim bozuktu iyice bozuldu sürekli kafamın içinde birileri ile kavga ediyorum. sürekli kafamın içinde kuruyorum. evde ailevi sorunlarım var. 18 senedir anti depresan içiyorum şimdi başka ilaçlar yazsa bir sürü onların da yan etkisi var ne yapacam bilmiyorum berbat haldeyim..

İyi bir doktorla görüşün, ilaç kullanmaktan korkmayın. Onun haricinde sizin gibi sorunlar yaşayan binlerce insan var, yalnız olmadığınızı bilin. Tavsiye olarak kendinizi geliştirin diyebilirim. Eğitim alın, sertifika sahibi olun ya da ekpss için çalışın, atanmaya gayret edin. Aklıma bunlar geliyor.

Geçmiş olsun.

@Yuyu,
eyvallah saol teşekkür ederim...
valla ilaç tan korkmuyorum ama zten epilepsi var bende bir sürü ilaç içen adamım şimdi birde bunun için gitsem ilaç sayısı katlanarak artacak sıkıntı bu psikologa gitem nasıl olur acaba ??

@ozmuşlu, 1 yıldan fazladır işsizim. İşsiz olduğum gibi vaside atandı. İş bile arayamıyorum. Mahkeme kararı ile tüm yasal işlemlerim durduruldu ama sabır ediyorum.

Geçindirmen gereken bir ailen varsa durumunun zor olduğunu biliyorum ama daha zor durumda olabilirdin.

Bence maaşa bakma yapabileceğin bir iş varsa gir çalış. Nasıl bir yerde yaşadığını bilmiyorum. Büyükşehirde yaşıyorsan illaki bir iş denk gelir. Sonrasında daha iyi bir işe girmek için uğraşabilirsin. Bir yerden başlamak lazım.

@perseküsyon

EVET VAR ELEKTRİK-ELEKTRONİK TEKNİSYENİYİM aktif olarak elektronik ile uğraşmaktayım.
ailem bu durumumu bilmiyor kimse bilmiyor kendi kendime kafamın içinde çok konuşuyorum çoğu zaman ınsnalar fark edyor başta ailem neye gülüyon diyorlar mahçup oluyorum açıklayamıyorum...

salı günü psikiyatriden randevu aldım bakalım ne diyecek doktor ? şimdi ilaç yazması birşey değil zaten günde 5 -6 tane ilaç içen adamım + birde bunların birçok yan etkisi oluyor bunlara alışmak v.s sancılı süreç sıkıntı bu ...

@elif77,
olmaz olsun o ekpss ben 12 senedir giriyrum bir halt olmadı yaşta geçiyor zaten bu sene normal kpss ye girecem engelli raporum da küçğk bir pürüz de var zaten...

@elif77

boşver çok berbat bir sağlık sistemimiz var..
öğleden sonra hastaneye gidecem nörolojiye bakalım muayene olabilecekmiyiz randevu alamadım 15 gün sonraya atıyor

Üst Alt