Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

[delgeçvepipet] Bedenin ölümü mü yoksa ruhun ölümü mü..?

Konular
2
Reaksiyonlar
0
Yüreğim , hayatım paramparça.Hep fırtına..Huzur , sakinlik yok.Sebebi ne , kim??Belki de yalnızca ben..Ya da Tanrı..Kimbilir??..Sürüklenip duruyorum.Nereye gittiğimi bilmeden yol alıyorum.Yüreğim sancıyor.Beynim uğulduyor.Ne zaman son bulacak bilmiyorum.Özürlerim var dilenecek ama yüzüm yok.Yüreğim sancımaya devam ediyor tüm hızıyla.Sonsuzluktayım.Uçsuz bucaksız bir yolda.Her seçimim yanlış sanki.Öfkemin kurbanıyım.Kendimin kurbanı.Gözlerim kançanağı.Akacak yaş yok.Sadece boş bakışlar artık.Ruhumsuzum.Cansız.Sadece bi et yığınıyım artık.Saçma bi yaşam formu..Bir hiç!!Ben buyum....

Atmayan bi yürek,düşünemeyen bi beyin ve ruhsuz bi beden..

Irmak...

Irmak çok güzel bir yazı ama Çok karamsarsın ya :? ,
Ruhsuz Beden, Bedensiz bir Ruh olabilir mi, Bence hayır olamaz, Beni 2-3 yıl öncelere götürdü bu yazın ama Lütfen şunu hatırla ve unutma ki "Pilim bitti dediğin anda, pilinin bitmesine daha çok var demektir"

karamsar??

belki de karamsarımdır gerçekten ya da gerçeklerdir yazdığım..hayat çok garip.belki herşey düzelir.bilmem ki..belki de düzelmesi gereken benim..

Ne garip herşey..Hayat ne garip,insanlar..Bi dakikası bi dakikasına uymuyor...Ruhum ne garip..Ne kırılgan yüreğim,Ne çabuk sinirleniyor beynim..Ne çabuk gülüyor yüzüm,ağlıyor gözlerim..
Ne garibim ben,ne çok değişkenim...
Ne kadar çabuk,deli,sonsuz seviyorum ve bi okadar acımasızca siliyorum..
Ne çok şey feda ediyorum,ne kadar çabuk gözüm kararıyor..
Ne çok okuyorum,yazıyorum,konuşuyorum..
Ne çok hüzünleniyorum..
Ne çok saçmalıyorum,hata yapıyorum..
Ne çok yaşamak istiyorum bazen...Bazen ne çok ölmek..
Ne çok savaşmak istiyorum hayatla ama hep diz çöküyorum ona...
Ne çok iradesizim,ne çok kırgın yüreğim..
Ne çok karışmış zihnim..

Ne yapsam kurtulamıyorum kendimden..

Gitmeliyim..
Geldi bir ayrılık gecesi daha bebeğim,
Ayrılan yalnızca bedenlerimiz değil,
Bu gece ruhlarımızda ayrılıyor.Gidiyorum,senden kopuyorum.
Ruhundan,bedeninden,kalbinden..
Yardım et bana;
Sende git..
Bitsin artık kandırmaca.
Yeter artık.
Gitmeliyim diyorum,
Çünkü bakarken gözlerinin derinliğine,
Korkuyorum herseferinde,
Ya bir başkasını görürsem gözlerinde??
Yaşanmaz bebeğim,
Böyle aşk yaşanmaz.
Ama inan giderken,koparken senden,
Huzurumu da sende bırakıp gidiyorum.
Huzurumdun bir zamanlar bebeğim..
Ben neydim sende?Bilmiyorum..
Dedim ya gitmeliyim bebeğim.
Vedalaşmadan ama..
Bakınca gözlerine dayanamam belki..
Onun için ''elveda'' demeden gitmeliyim.
Kızmaya hakkın yok bebeğim,
Unutma,sen hep elveda demeden gittin..
İntikam değil benimki,
Dedim ya,yalnızca korkuyorum,
Ya senden ayrılamazsam yine?
Hep gidiyorum derken habersiz,
Son kez görmeğe geldiğimde seni,
(Senden habersiz)
Vazgeçtim hep..
Bebeğim bu sefer gitmeliyim,ama ''elveda'' demeden.
Terketmeliyim seni.
Sonra..
Sonra kendimi...

Az olan mı değerliydi?
Ya karıncalar, yapraklar..
Ya şu yıldızlar Ahmet abi?

ŞU SADE BENLİ GECELERİN ÜSTÜNDE,
NE VAR Kİ YILDIZLARDAN AZ?

Vefa LÖK

Benim Özlemimin Sonu Yok

Öylesine yanıyorki yüreğim,gözlerim..Hatta dudaklarım sensizlikten..Tenim kavruluyor..Aklım gidip geliyor..Sus pus oluyorum.Dudağımdaki alaycı gülüşü farkedenler mutluyum sanıyor..Oysa için için ağlıyor yüreğim..Bu dünyanın kırgınlığını taşıyorum minicik ellerimde,gözlerimde kan..Güzelmişim ben..Öyle diyorlar..Bilmiyorlarki;aynada kırıkdökük bi hayalden öte değilim..Payıma düşen mutsuzluk bu yaşamda..Bunu da bilmiyorlar..Anlamıyorlar beni..İçim yanıyo,gözlerimde kan...Görmüyorlar..Oysa sen yanımda olsan..Hiçbişey istemem,öyle dur yeter..Aynı koltukta otursak yeter..Kapasam gözlerimi..Baksan bana yeter...Başka neyin önemi kalır..Nefesini hissesem yeter...Tenim kavruluyor sensizlikten..Oysa sende bihabersin..
İşte bu yüzden sus pus olmaya devam ediyorum..Gözlerimde kan..Sende görmüyorsun..

Lütfen bu gece üşümesin,
Lütfen bu gece acılanmasın,
Lütfen bu gece rahat uyusun...

Ruhumsuzum bunlar aşılır.
Sen istersen!
Yarını düşünme.
Ve tüm beklentileri sıyır,at ruhundan.
İnsan kendi umursamazlığıyla da mutlu olabilir.
Bir karıncayı bile seyretmek çok güzel.Ama sen bu güzelliğin farkındaysan.

Bugün (ler) yarını düşünmek için çok değerlidir.
Yarını,gece yatağına uzandığında birazcık düşün.Ama tamamen değil.
Farkedeceksin,insanı mutsuz yapan ve herşeyi delicesine kurcalatan yarının düşüncesi ve geçmişteki pişmanlıklardır.

geçmişin pişmanlıkları..duygularım bundan ibaret..

Her anımdasın sevdiğim..Her an aklımda..Küçük bi dokunuştasın,bi kuruyemişçide,bi manav,bi pastanedesin..Nerde olduğumun bi anlamı yok ya da senden ne kadar uzak olduğumun..Çünkü sen içimdesin..Hücrelerimde..Beynimin tüm kıvrımlarında dolanıyorsun..Uzakta olsam biliyorum ne yaptığını sevdiğim..Kalktığını,yediğini,güldüğünü görüyorum..Ve gözyaşlarının tuzlu tadı dudaklarımda..Öpüyorum gözlerinden ve ağlama sevdiğim diyorum sana..Usulca ruhuna fısıldıyorum..Ağlama sevdiğim..
Ve biliyorum..Yeni biri var..Belki de sevinmeliyim..Ama ya mutlu edemezse seni??Ya üzerse?Ya yeniden ağlarsan??Hayallerinden olursan??
Ve yine buluyorum seni..Ağaçlarda..Uzun uzun esen rüzgar ve dinmek bilmeyen yağmurda..
Ayları,haftaları,günleri,saatleri,dakikaları sayıyorum..Uzun bi ömür olacak benimkisi..Sayfalar tükenecek seni anlatmaktan..Gözlerim bozulacak tekrar tekrar seni sayfalardan okumaktan..Olsun sevdiğim..
Biri var hayatında..Biliyorum..Kahrediyor bilmek..Keşke diyorum..Keşke..
Mutlu edecekse buna da katlanırım sevdiğim..Sen nede olsa içimdesin..Gözyaşlarının tadı dudağımda..Ve fısıltım ruhunda..Ağlama sevdiğim..

Sen vaktinden çok sonra gelen sevdalı bir yağmur gibisin..Çisil çisil gözlerimden..Sen çıldırmış şairlerin titreyen mısralarında bahsettiği o perisin..

Ah yarim
Ah sevdiğim
Ah bitanem..
Biliyorum bi başkası girdi hayatına..
Yanında değilim ama hissediyorum..
Sevgi böyle olurmuş demek..
Yanında olmasanda bilirmişsin herşeyi..
Biliyorum bende..
Bu sabah minik bi umutla uyandım sevdiğim..
Ama yüreğim diyor ki;
Başkası girdi yaşamına..
Belki onun yatağındasın şimdi..
Belki yüreğinde kocaman bi yer verdin ona..
Belki çok sevdin bile..
Belki göğsüne başını koydu ve sen saçlarını okşadın bile..
Biliyorum bi başkası var..
Hissediyorum..
Görmedim..
Ama biliyorum..
Zaten görürsem dayanamam..
Ama biliyorum..

RUHUMSUZUM;SON ŞİİR AH YARİM... BİTİRDİ BENİ RESMEN YA OLMAZ BÖYLE BİRŞEY OKUYUNCA AYAK TIRNAKLARIMA KADAR TİTREDİĞİMİ HİSSETTİM.25 YILDIR ŞİİRLE UĞRAŞIRIM VE ASLINDA SERBEST VEZİNLE YAZILMIŞ ŞİİRLEREDE KARŞI OLMAMA RAĞMEN BU BİR HARİKAYDI EĞER KENDİ YAZDIĞIN BİR ŞİİRSE SENİ TEPRİK EDİYORUM.AMA ŞİİRLERİNDEKİ AŞIRI KARAMSARLIĞINIDA SANA YAKIŞTIRAMIYOR VE KINIYORUM.ÇÜNKİ ŞAİRLERİN YÜREĞİ BUKADAR KAPKARA OLMAZ.
TAKMAM ARTIK TAKMAM DERDİ KEDERİ
BETERİNDE VARDIR DAHA BETERİ
YIKILSA BU ŞEHRİN ŞİMDİ HERYERİ
YİNEDE BAŞIM DİK YAŞAYACAĞIM

o şiiri dün yazdım.bana ait..aslında pek anlamam şiirden..şiir gibi oldu içimden geçenler..bende paylaştım sizlerle..birgün karamsarlığım geçecek..umarım umut dolu yazılar yazabilirim o zaman..

mutluluklar sizinle olsun..

O ŞİİRİ BİREBİR YAŞADIM BEN BELKİ BUYÜZDENDİR BU BEĞENİM.UMARIM SIKINTILARINDANDA BİRAN ÖNCE KURTULURSUN GERÇİ HEP AYNIYIZ AMA BÖYLE DEMEK ADET OLMUŞ.SENİN BİRGÜNÜNDE FAZLA GEÇ KALMASIN HAAAA....DEDİĞİN GİBİ NEŞELİ YAZILARINI VE ŞİİRLERİNİDE OKUMAK İSTERİZ BURADA

mutlu olduğum zamanlarda pek başarılı yazılar yazamıyorum:)tadını çıkarmaktan vakit kalmıyor:)

sevgili ırmak mutlu olmak için edilen her yemin kutsaldır bunu unutma emi..aksine bende sevince yada mutlu olunca daha iyi şeyler yazarım..yav sen bendende beter acı çekmişsin..acaba değdimi?.......

ruhumsuzum' Alıntı:
mutlu olduğum zamanlarda pek başarılı yazılar yazamıyorum:)tadını çıkarmaktan vakit kalmıyor:)

Ya yazarsın veya Yaşarsın!
Kim mutsuzluğu yaşamak ister ki yazmak varken. :)

Renklerin en karamsarını yakıştırırdın tenime..
Saçlarımıysa topladığımda severdin ensemde..
En çok utandığımda yanaklarımın kızarması yüzünü güldürürdü..
Gözlerimin derinliklerine bakmayı severdin uzun uzun..
Bense herşeyine hayrandım..
Gözlerime bakıp bi seviyorum deyişin vardı ki..
Kimse,ben,dünya,tanrı bile sevmese de olurdu beni..
Senin sevgin yeterdi bana..
Baksan yeterdi gözlerimin derinliklerine..
Utandığımda saçlarımı yüzümden hafifçe sıyırsan yeterdi..
Peki ne oldu,nasıl olduda;
Aslında yüreğimizden geçmeyen,
Asla söylemeyeceğimiz şeyleri haykırmaya başladık birbirimize..
Ne zaman vazgeçtik kocaman sevgimizden..
Ne zaman sesine bile hasret kalır oldum..
Güzel gözlerine..
Ne zaman birbirimizi yasakladık sevgimize..
Nasıl oldu,neden..?!
Şimdiyse renklerin en karamsarına büründü ruhum..
Sensizlikten dost oldum onunla..
Renklerin en umutsuzu yoldaşım,sırdaşım oldu..
Sen yoksunya tüm dünya ona benziyor..
Renklerin en karamsarı..
Ben oluyorum yavaş yavaş..
Renklerin...
Karamsarı..
Ben..
Ya sen??

EĞER

O kadar da önemli değildir bırakıp gitmeler,
arkalarında doldurulması
mümkün olmayan boşluklar bırakılmasaydı eğer.
Dayanılması o kadar da zor değildir, büyük ayrılıklar bile,
en güzel yerde başlatılsaydı eğer.
Utanılacak bir şey değildir ağlamak,
yürekten süzülüp geliyorsa gözyaşı eğer.
Yüz kızartıcı bir suç değildir hırsızlık,
çalınan birinin kalbiyse eğer.
Korkulacak bir yanı yoktur aşkların,
insan bütün derilerden soyunabilseydi eğer.
O kadar da yürek burkmazdı alışılmış bir ses,
hiç bir zaman duyulmasaydı eğer.
Daha çabuk unuturdu belki su sızdırmayan sarılmalar,
kara sevdayla sarıp sarmalanmasalardı eğer.
Belirsizliğe yelken açardı iri ela gözler zamanla,
öylesine delice bakmasalardı eğer.
Çabuk unutulurdu ıslak bir öpücüğün yakıcı tadı belki de kalp,
göğüs kafesine o kadar yüklenmeseydi eğer.
Yerini başka şeyler alabilirdi uzun gece sohbetlerinin,
son sigara yudum yudum paylaşılmasaydı eğer.
Düşlere bile kar yağmazdı hiçbir zaman,
meydan savaşlarında korkular, aşkı ağır yaralamasaydı eğer.
Su gibi akıp geçerdi hiç geçmeyecekmiş gibi duran zaman,
beklemeye değecek olan gelecekse sonunda eğer.
Rengi bile solardı düşlerdeki saçların zamanla,
tanımsız kokuları yastıklara yapışıp kalmasaydı eğer.
O büyük, o görkemli son, ölüm bile anlamını yitirirdi,
yaşanılası her şey yaşanmış olsaydı eğer.
O kadar da çekilmez olmazdı yalnızlıklar,
son umut ışığı da sönmemiş olsaydı eğer.
Bu kadar da ısıtmazdı belki de bahar güneşleri,
her kaybedişin ardından hayat yeniden başlamasaydı eğer.
Kahvaltıdan da önce sigaraya sarılmak şart olmazdı belki de,
dev bir özlem dalgası meydan okumasaydı eğer.
Anılarda kalırdı belki de zamanla ince bel,
namuzsuz çay bile ince belli bardaktan verilmeseydi eğer.
Uykusuzluklar yıkıp geçmezdi, kısacık kestirmelerin ardından,
dokunulası ipek ten bir o kadar uzakta olmasaydı eğer.
Issız bir yuva bile cennete dönüşebilirdi belki de,
sıcak bir gülüşle ısıtılsaydı eğer.
Yoksul düşmezdi yıllanmış şarap tadındaki şiirler böylesine,
kulağına okunacak biri olsaydı eğer.
İnanmak mümkün olmazdı her aşkın bağrında
bir ayrılık gizlendiğine belki de, kartvizitinde
"Onca ayrılığın birinci dereceden failidir." denmeseydi eğer.
Gerçekten boynunu bükmezdi papatyalar,
ihanetinden onlar da payını almasaydı eğer.
Issızlığa teslim olmazdı sahiller, kendi belirsiz sahillerinde
amaçsız gezintilerle avunmaya kalkmamış olsaydın eğer.
Sen gittikten sonra yalnız kalacağım.
Yalnız kalmaktan korkmuyorum da,
ya, canım ellerini tutmak isterse...
Evet sevgili,
Kim özlerdi avuç içlerinin ter kokusunu,
Kim uzanmak isterdi ince parmaklarına,
Mazilerinde görkemli bir yaşanmışlığa
tanıklık etmiş olmasalardı eğer!!
Can Yücel.

Yazılarınız bana Poet Of the Darkness'in şiirlerini hatırlattı bana... O da sizin gibi karamsar... Fakat bu karamsarlığın ardında sımsıcak bir yürek gördüm ben...

Yazmak özgürlüktür. Kimi zaman kalemin gücü ruhunuzu ele geçirir. Parmaklarınızdan dökülüverir sözcükler... O an sadece yüreğiniz konuşur. Ben de yüreğinin götürdüğü yere gidenlerdenim galiba. Onun için diyorum ki, paylaşmak yaşamaksa, yaşamak paylaşmaksa eğer dökün ruhunuzun derinliklerinde uyuyan özlemlerinizi, beklentilerinizi, kırgınlıklarınızı....

Çünkü yazmak özgürlüktür...

Şiirlerine niye karamsar niye hüzünlü demiyeceğim.Biliyorum çünkü bazen puslu karanlıklara giriyor yürek....
Fakat oralarda fazla kalmamakta da fayda var,unutma :wink:
Ama yüreğine sağlık ve umarım daha da tekamül edecek,eder...

Buraya yazmamdaki nedenlerden biride sensin zaten arkadaşım.Senin güzel yazı ve şiirlerin...

Sürgüne gidiyorum.Bile bile ölüme.Canım yanacak,gözlerim kör, kulaklarım sağır olacak.Dudaklarım kupkuru..Ruhum bi deri bi kemik kalacak.Biliyorum.Ama dur diyemiyorum.Donuk bakışlarımla bu uğursuz yolu takip ediyorum.Bu terkedilmiş mutluluk kasabasından geçip gidiyorum.Rengarenk balonların,mutlulukların arasından yosun tutmuş hayatlara yol alıyorum.Duygularım yok,umutlarım kalmamış..Aynaya baktığımda hiçbişey görmüyorum..

Minik minik ölüyorum.Küçücük parçalarla benliğim yokoluyor..Dur diyemiyorum,demiyorum aslında,kelimenin tam anlamıyla boşluğa,kaybolmuşluğa bırakıyorum kendimi..
Nedenimse büyük,çok büyük bi neden.Aşk..Umutsuz bi sevda...Kalbim atomlarına ayrılıyor..Ben duygularımı gereksiz bir amaçla bu kağıda dökerken O başka bir kadına ne kadar güzel olduğunu fısıldıyor.Yada onu öpmeyi ne kadar çok sevdiğini anlatıyor..Benimse her hücremde fırtınalar var.Elime telefonu alıp numarasını çeviriyorum.Daha çalmaya bile başlamadan aklıma o kadın geliyor..Belki de tenine dokunuyor şuan..Saçlarını boynundan sıyırıp minik bi öpücük konduruyor..İşte kalbim oan kanamaya başlıyor yeniden ve daha bikez bile çalmadan bu düşüncelerden sıyrılıp kapatıyorum..Her seferindeki gibi son arama listemden siliyorum numarayı..Birkaç rakam bile artık yatıştırıcı ilaçlara sığınmama yetiyor.Sade bi kahve yada bir şarkı..Herşey üstüme geliyor..İçtiğim bira bile hep aynı gülümsemeyi yansıtan maskemin ardındaki yaşları saklayamıyor artık..Düğüm düğüm boğazımda tüm acılarım..
Ve kulağımda güzel gülüşü..Ardındaysa o kadın..Bi başka kadına gülümsüyor.Gözlerinde sevinç pırıltıları..O kadın onu tatmin ediyor besbelli.Bense kutularda arıyorum tatminlik duygusunu..
Bağırmak istiyorum çığlık çığlşığa..ÖLÜYORUM BEN..

Son arzum;son kez sarılmak ona.Konuşmadan hiç..

Hikayemin sonu kötü bitecek biliyorum.Yalnız ölenlerden olucam.Hani şu kimsesi olmayan,cesedi ortada kalanlardan..

Cesedimi karanlık bi arka sokakta bulacaklar belki..
Ellerimin arasında onun resmi.
Son arzum??

Kabul olmayacak besbelli...

ruhumsuzum;çok güzel çok akıcı ama kardeşim kurtul artık bu melankoliden biraz neşe verecek şeyler yaz sana bu yakışır bu genç yaşta.yapma Allah aşkına :(

tarikakn' Alıntı:
Şiirlerine niye karamsar niye hüzünlü demiyeceğim.Biliyorum çünkü bazen puslu karanlıklara giriyor yürek....
Fakat oralarda fazla kalmamakta da fayda var,unutma :wink:
Ama yüreğine sağlık ve umarım daha da tekamül edecek,eder...

Buraya yazmamdaki nedenlerden biride sensin zaten arkadaşım.Senin güzel yazı ve şiirlerin...

saol dostum..

vay be benim gibilerde varmış bu sitede. Valla takma kafana demek isterdimde o işi zaten ben beeremiyorum. Bu arada başlık gerçekten ilginç ama bazen ruhumun kaybolmasını istemiyor değilim...

Doğumgününde minik bir kedi alacaktım sana..Duman renkli,minicik,çirkin olmasına rağmen kendini sevdiren bi kedi yavrusu..Benden uzak kaldığında ve isyan etmeye kalktığında tüylerini sana sürtüp,gözlerinin derinlerine bakarak senden merhamet dilesin,bensizliği unuttursun,çok sev onu oda seni çok sevsin,birlikte uyanın güne diye..Ama tek bir doğumgününü bile yanında geçirmek kısmet olmadı ey sevgili..Hasret kaldım sana..Ne söyleyecek söz kaldı yüreğimde,ne akacak yaş gözlerimde..Duruyorum..Sadece duruyorum..Nefes alıyorum yalnızca..Gün sayıyorum..Bitsede gitsem bu dünyadan..

sen aslında kendini kandırıyorsun buna birde sen inanabilsen ne kadar kolay olacak her şey.sevmek yürek ister bilirmisin? işte o yürekte sende var ırmak bunu başar artık ya.....

Bitse de gitsem bu dünyadan demişsin. Fakat ne yazık ki istemekle gidilmiyor. Daha ne kadar kalacağımız belli olmadığına göre ne diye kendi kendimize hayatı zehir edelim ki?

Hiçbirşeye takmadan yaşayıp gidiverelim öylesine... (Gerçi bunu her zaman başaramıyorum ama!)

Sen arkadaşların dediği yoldan git bence. Allah'ın gösterdiği yola git en iyisi. O zaman cennet orda seni bekliyor olucak. Öteki yolu bana bırak, ters şerit bana ait...

Eğer alınan bir nefes varsa hâlâ, ki yaşamak için nefes alır insan o zaman beyhude olmaz mı beklemek "bitişi". Ruhumsuzum, bir ruhun varmış demek ki, eğer sahiplenip ruhum diyorsan. Senin kaybedişten ve gün saymaktan öte bir yaşama sevincin var bence yazılanların aksine. Ve yaşadıkların - onlar her ne ise- ortak duygular barındırıyor çoğunlukla etraftakilerle. Gel günleri saymak yerine sayalım bir bir dertlerimizi, dert diye diye dert edindiklerimizi. Göreceksin ayrı şehirlerin aynı yollarında kesişecek yollarımız çoğunlukla ve o zaman herkes görecek kötü bir şey değil karamsarlık, karamsar olduğunu kendin bildiğin sürece.

Yazdığın hisli satırlara, yürekten katılıyorum. Unut noktaları, bekliyorum cümle başlarındaki büyük harfleri.

Üst Alt