Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Daha fazla çalışmak emeklilik maaşını yükseltir mi?

dilemma

Üye
Konular
9
Reaksiyonlar
1
merhaba
ben de bir soru sorabilir miyim, arkadaşımın sorusuna benzer. yardımcı olursanız sevinirim.
1999 ocak girişliyim. özel bankacılık sektörünce 15 yılım var ve son 10 yıldır devlet memurluğum. %45 engelli raporum var. maaş yüksek olur diye hala çalışıyorum ama (gerçi biraz da hareket olsun diye) maaşıma etki eder mi bu fazla seneler?

dilemma

Bu sorunu aynisi bende yaşıyorum özellikler forum açmıştım sanırım fazlalık primleri bi işe yaramadığına duydum.

@dilemma, virus34
Sigortalılık süresi ile ve pirim gününüz dolmuş ise ve halen çalışıyorsanız, emekli aylığını yükseltebilmesi için çok yüksek pirim ödenmesi gerekir. Mesela üst düzey memurluk gibi.

2008'den sonra aylık bağlama oranı düşürüldü. Şu şartlar altında çalışmak mı emekli olmak mı diye sorsalar, varsa gücünüz, çalışın derim. Zira emekli aylıkları her geçen gün daha da eriyecek. Hem asgari ücret karşısında hem memur maaşları karşısında hem de birçok kriter karşısında.

@bipolarikipolmaz,

çok umutlu konuştun. yine de hesaplama linkine bir bakacağım.
ben virs34 arkadaşım gibi hiçbir işe yaramadığını duymuştum. yine de hozgul arkadaşımın dediği gibi yapıp nereye kadar çalışabilirsem,oraya kadar gideceğim. en azından engelli emekli maaşlarını biraz daha yükseltseler fena olmaz mı. bizler ekseriye özel hastanelere gitmek durumundayız. devlet hastanelerinde hasta bir insanın beklemesi işkence

@dilemma,
Emekli maaşına bir etki yapmaz. Emekli olma zaten yoksa şuan aldığın maaşın yarısından fazlası kesilir. Doğum borçlanması ve askerlik borclanmasinin Emekli maaşına katkısı olur. Primlerin tavandan yatarsa maaşın yüksek bağlanır yoksa 10k bağlanır.

Fazla çalışınca fazla emekli maaşı verileceğini düşünme arada 50-100 TL filan oynar.eger siz çalışmak istiyorsanız.bence emekliliğini verin.gidin bir yerde çalışın.hem emekli maaşı alınız hemde çalıştığınız işyerinden.cunku ben öyle yapıyorum.

Sevgili Dilemma ışıldayan demir pas tutmaz düşüncesiyle çalışmaya devam etmelisin .Ayrıca tahminlerimce derece olarak tavana ulaşmadın dolayısıyla ek göstergen de tavanda değil. Emeklilik maaşında 1 dereceye ulaşman cok önemli. Bununla birlikte devlet hastanelerini gömdün. Şehir hastanesine işin düşerse elimden geldiği kadar yardımcı olabilirim. Burada standartları yukseltmek için çok çalışıyoruz. Ayrıca güzel kardeşine de selamlar...:))

Ben sehirhastanesine emar çektirmek istedim bana 25 gün sonrasına randevu verdiler. mantık bunun neresinde.ama özele gittiğinde aynı gün emar çekilip herşeyi ogrenebiliyoruz.emar çekilmeden doktorlarda bir şey yapamıyor ki.hani dedim öldükten sonraki emar cekecekecekler.cok saçma buldum olayi

@dilemma,
5510 sayılı kanuna göre ekim 2008 sonrası memur oldu iseniz , bağlanacak emekli aylığı 10000 tl den düşük olacağı için hazine bakanlığı tarafından 10000 tl ye tamamlanır buda sizin maaşınız olur. maaşınızın artması için e devlet hizmet dökümünüzde gördüğünüz aylık prim ödemenizin 75000 üzeri olması gerekir tavanıda zaten 150000 dir.

@bipolarikipolmaz,
bu sadece 1 ekim 2008 den önce devlet memuru olanlar için hesaplar.

@Mustafa 1972,
Dua et 25 gün sonraya gün vermiş. İşiniz artık duaya kaldı. Bana ameliyat günü bile veremiyorlar. Ülke bitmiş.

@Evren,
Evrenciim merhaba nasılsın. ne güzel seni hala burda görmek. cevap için teşekkür ederim ve ayrıca selamını ileteceğim. öperim..

@Mustafa 1972,
işte, tam da bu yüzden engelli emekli maaşlarının iyileştirilmesi gerekiyor.

Üst Alt