Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Çok sarsağım

nuran

Üye
Konular
46
Reaksiyonlar
0
Filiz akının 30/04/2005 tarihli sabah gazetesindeki yazısından bir bölüm:

[size=4] ÇOK SARSAĞIM
Nöbetçi sağır olduğum için gürültülü yerlere girince nereye bakacağım, kim bana ne diyor bilemediğim için çok sarsak [sarsak: Yaşlılık, hastalık gibi sebeplerle güçsüz kalarak vücudu titrer gibi sarsılan.] oluyorum. Geçen gece de tam kapıdan içeri girerken geri döndük ne için olduğunu bilmediğim için ilk göz göze geldiğim, hiç tanımadığım bir beyefendinin zorla elini sıkıp "İyi akşamlar" dedim. Hiç bana elini uzatmaya niyeti olmadığı için eli cebinde gurubuyla içeri yürüyen bey şaştı kaldı............[/size]

Yorum yok..ama kalıcı sağırlar ne yapsın?

Bak Nuran ben duymuyorum ama benim farklı duyma yeteneğim var.
Benim gözlerim ve hislerim duyuyor.
Biri bana seslendiğinde ( bazen unutup seslenenler oluyor) başımı içgüdüsel olarak kaldırıp soran gözlerle baktığım çok oldu.Donakalıp aaa sen numara yapıyorsun sen duyuyorsun diyenler az değil.
Bazen ben bile duyamadığımı unutuyorum.
O kadar çok ses var ki iç dünyamda..

Aynen bende öle nisanrüzgarı ,yeni bir şarkıyı kulaklıkla dinleyip beyne yerleştiriyorum ,sonra arkadaşlarım bak sezen çalıyo keskin bıçak dedimi ,benim içimdeki müzik seti başlıyo. aynen duyuyomuş gibi oluyosun ,bide anne olduğumda çok endişelenmiştim ya ağlarsa ya duymazsam ama bebekle öle bi bağ oluşuyoki aranda bir kere bile ağlamadı kızlarım ben hep girmiş olurdum odaya ,yada gece uykumdan hissederek uyanırdım ,ama sanırım bu hissetme durumu abardı ,bi sürü şeyide hisseder oldum ,bazen korkuyorum kendimden :)

benim demek istediğim bu diildi ...
birisinin size seslendiğini sandığınızda hatta dönüp gülümsediğinizde....
yanıldığınızı anladığınızda sarsak mı hissediyorsunuz kendinizi ....
böyle bir durumun sarsaklıkla alakası ne?....
bu durumu ömür boyu yaşayacak olanlar ne düşünüyor?....
yoksa cidden bu şekilde yanlış anladığınız bir soruya yersiz bir cevap sarsaklık mı oluyor...
benim demek istediğim bunlar......
yani işitme sorunu olan birisi genel anlamda sarsak mı oluyor?...... :roll:
size kırıcı gelmiyor mu bu??????

isitme sorunum olmasa da kendı gorusumu sunmak ıstıyorum ıznınızle.nurancım,bence bırısının seslendıgını sanıp bakıp,gulumsedıkten sonra yanıldıgını anladıgında bu sarsaklık asla olamaz,olmamalı da..bunu ben de arada yapıyorum.karsısındakı ınsanın gulumsemesınden hoslanmayacak bır ınsan daha var mıdır dıye dusunup gecıyorum.(bana bakıp bırı gulumsese ben de gulumseyecegım ıcın)bence olay dusunceden gecıyor.gulumsenılen kısı bunu yanlıs anlıyorsa onun problemı ve onun sarsaklıgı.uzerıne alınacagın bır sey yok.sorunun yanlıs cevaplanması da olagan bır sey.yarısma ortamında degılız ve 3 yanlıs bır dogruyu goturmuyor.yanlıs bır cevap verıldıgını anlayınca gozlerden,yuzlerdekı ıfadeden soruyu anlamak ıcın yıneletebılır ve yanıtlayabılırsınız.
ayrıca yukarıda anlatılan olayın devamını bılemedıgımız ıcın ,ılk saskınlıktan sonra tatlıya baglandıgını dusunuyorum.acıkcası adamında saskınlıgını dogal karsılıyorum.bır anda elını tutup ıyı aksamlar dıyorsun:) ama dedıgım gıbı ılk saskınlıktan sonra tatlıya baglanmıstır

Nöbetçi sağır da ne demek? Gürültülü yerlerde ortaya çıkan bir sağırlık mı?

Sarsak kelimesi benim bildiğim, yaşlılık veya hastalık nedeniyle titrer gibi sarsılarak hareket etmeye denir. Kesinlikle yersiz kullanılmış bir sözcük.

Üst Alt