Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Çok duymaktan şikayetçiyim..?

sarpmurat

Yeni Üye
Konular
2
Reaksiyonlar
0
benim bu isitme ile ilgili cok ciddi 1 sorunum var.

kulaklarim duymasi gerekenden cok daha iyi duyuyor. yada cok daha fazla duyuyor diyebilirim.

bu bende inanilmaz rahatsizlik, huzursuzluk ve konsantrasyon bozuklugu yaratiyor.

tamamen sessiz bir ortam buldugumda ise en buyuk sorun basliyor... kalbimin atis sesi bir davul sesi gibi geliyor. bir insanin vucudunda nasil bu kadar cok ve cesitli ses var anlamak mumkun degil. kocaman bir kamyon motoru gibi....

isimi yapmama engel olmasa, hic duymamayi tercih ederdim. o zaman sarabande yada aranjuez i nasil dinlerdim bilemiyorum. bu kulak denen aletin kisilip, acilani yok mu.... hani kapak falan olsa:)

cok dertliydim bu konuda yazayim dedim o yuzden...

sarpmurat buradaki mesajlara göz atarken senin sorunuda okudum ve bu konuda tek olmadığıma sevindim.Benim kulaklarımda çok hassas,mesela kesinlikle yükse sesli konuşmalara,arabalarda çalan müzikeler,walkman televizyon gibi aletlerin seslerine dayanamıyorum.kafam patalayacakmış gibi oluyor.bazen kaloriferden gelen sesler,rüzgar deli ediyor beni.hele derslerde milletin fısıltısından öğretmenin söylediği hiçbirşeyi duyamıyorum,belkide duymak istemiyorum :D herneyse yok mu bunun bir ilacı hakkatten?
sevgilerrr :D

merhaba tenji

bunun tedavisi yok sanirim, cok kaliteli slikon kulak tikaclari buldum, onlari takinca da kalbim bir ramazan davulu gibi gumburduyor kulaklarimda.

sanirim yasimiz ilerleyip, kulaklarimiz koreldiginde huzura kavusacagiz.

kulaklikla yuksek sesli muzik dinlemek bu sureci hizlandirir mi acaba?

Aynı dertten ben de müzdaribim :)
Saat tik-tak'ına bile tahammül edemiyorum.

Diğer insanlara göre, dengemi sağlamak için kulaklarımı daha fazla kullanmama bağladım bu sorunu.
Öyle midir acep? :wink:

valla ben şöyle bir şey duymuştum.insan belli bir uzvunu yada duyusunu kaybettiğinde o duyunun yetenekleri diğer bir duyuya nakledilirmiş.tabi anlatmakta güçlük çektim,daha iyi aydınlatabilecek biri olursa,hatamı düzeltsin lütfen :D benim gözlerim çok iyi görmüyor,hatta bir amelyat bile geçirdim göslerimden,diyorum acaba gözüm görmeyince bunu eksikliğini kulaklarımın iyi duymasıylamı kapatıyorum :roll: bence olabilecek bir durum :)
bu arada sevgili sarpmurat o dediğin tıkaçlardan bende denedim,hemde ben renklere çok düşkün olduğumdan böyle cicili bicili rengarenk tıkaçlardı,ama kesinlikle kulağıma takamıyoru.ya kulak deliğim fazla küçük,yada ben fazla pimpirikliyim.ödüm patlıyor zarar verecek diye :? :) walkman konusu belki yararlı olabilir,ama ben yolda giderken bırak yüksek sesli walkman dinlemeyi,telefonun radyosunu bile dinleyemiyorum.hemen gürültüden başım dönüyor,kulaklarım acıyor ve kapatmak zorunda kalıyorum.
desenize bu dert pekçok kimsenin başında var. :wink:
sevgilerrrrr. :D

o silikon kulak tikaclarinin kulaga tam oturmasi gerekiyor zaten ama oturunca da memnun kalmayacagina emin olabilirsin.

radyo dinleme konusunda ben de cok sikintiliyim. FM bandi yayinlarda kulagin cok zor isittigi 1 gurultu vardir (noise) bu nedenle ben fm bandi yayinlari dinleyemiyorum :) MW yayinda trt de sanat muzigi dinlemeyi seviyorum, onun disinda bol bol cd:)

sevgili tenji, evde otururken falan kaset, cd, 1 seyler dinleyebilirsin. ama bu yaptigimiz dogru degil gibi geliyor bana. neden bilmiyorum ama:)

valla bu konuda yapılacak birşey yok bence.böyle gidecek.aslında bunada şükür.ben duymadan yaşayamazdım herhalde. :) kulak tıkaçları benden uzak dursun,kulağımın içinde bulunan harici bir nesneyle oturamam ben :lol:

Bana ver değişelim:D

isimi yapmama engel olmasa, hic duymamayi tercih ederdim. Şu mesajına töbe de bence başına gelmesin bir gün ben çekiyom celemesini kaç senedir işitme sorunluyum ne güzel duyuyon şükret haline ilerde sağır olmucağın ne malum
sarpmurat

Ben bu kulağın ilk öğrendiğim anda keşke gözüm olaydı dedim sonra töbe ettim Allah beterinden korusun az duyuyoz

Çekecez öle kadar

Çokta yaşlanmadan ölmeyi tercih ederim ilerde

Üst Alt