Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Çekişmeli boşanma ve mal paylaşımı..?

palolu

Yeni Üye
Konular
8
Reaksiyonlar
0
Selamun aleyküm 22 yıllık evliyim eşim benden boşanmak istiyor karşı tarafın açtığı başlıkta belirttiğim 2 adet dava var. 2 sorum var arkadaşlar yardımcı olun aşağıda bahsi geçen araçlar ve mülkler evlendikten sonra beraber çalışıp aldığımız mallardır.

Eşim çekişmeli boşanma davası açtı ben ise boşanmak istemiyorum. üzerime kayıtlı edinilmiş mal olan 2 adet arsa 1 adet müstakil ev var. bunlara tedbir koydurdu. Bu mallar üzerinde olan hakkını yani payını istiyor.

Eşimin üzerine ise edinilmiş mal olarak 2 adet otobüs 1 adet otomobil ve 1 adet ev var. Bu durumda eşimin üzerindeki mallarda bende karşı dava açıp tedbirmi koymalıyım yada hakkımı yani payımı almak için ne yapmalıyım

Siz de aynı şekilde tedbir koydurabilirsiniz. Yanlış bilmiyorsam 2002'den önce edinilmiş mallar kime aitse onun adına tescil ediliyor, yani evlilikte edinilmiş ortak mallar konusuna girmiyor. Bu konuda bir avukata danışsanız daha faydalı olur diye düşünüyorum.

bu kadar malla para dalasi:)
cok oldukca insanlarin gozu ac oluyormus
bosanmayin madem sizde
engeller cikarin vede kendiniz evlilik birlikteligi hakkinda suc olacak kabahatleri islemekten kacininki dava neticesinde hakli olasiniz

Siz de karşı dava ile tedbir koydurabilirsiniz.

benimde bir sorum olacak bende evlendikten sonra evlenmeden önce manuel aracım vardı bu aracı kullanırken zorlanıyordum bu aracı satıp peşinat olarak odedim kalanının heğsine kredi çekip ötv indirimli araç aldım 1 nisan 2023 te eşim bana boşanma davası açtı ve mal paylaşim davasıda kendi aldığım engelli aracına ihtiyati tedbir koydurmus aracı 1 kasım 2019 da aldım kredisi hala devaö etmekte 5 yıllıktı kredi bu araç boşanmada paylaşilirmı paylaşilirsa nasıl paylaşilir çünkü aracı satamam 5 yılı dolmadan zaten

Üst Alt