Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Çek hükümetinden engellilere "seks hizmeti"

2006-2007 yıllarındaki Engelliler biz günleri geldi aklıma.Ateizm deyince VEGA nikli üye gelir aklıma... DİN üzerine aforizmalar üretirdi..imanın zayıfsa VEGA seni alır götür o kalan İman kırıntısı da yalan olur :)))

kendi aklımıza göre yorumlamak sağlıklı olmaz.
Aslında katolik din anlayışının tam olarak istediği de budur. İnsanların doğrudan kendi akıl ve vicdanlarıyla karar vermelerinin önüne geçmek ve insanları ruhban sınıfına mahkum etmek. kuran 600 sayfadır, kütüb-i sitte diye bilinen hadis derleme kitabı tam 25000 sayfa. kuranın dışında yazılmış ve hepsi rivayet temelli kitapların sayısı binleri sayfa sayısı milyonları buluyordur herhalde. bu kadar şeyi okuyup "ALİM" olmak herkesin harcı olmadığı için mutlaka gidip kendisine alim sıfatı vermiş birisinin önüne diz çökmek ve dediklerini yapmak zorundasın. Adama derdini anlatsan,

- efenim kadınlar/erkekler benimle hiçbir şekilde ilgilenmiyor evlenemiyorum zor durumdayım, desen sana
- sabret evladım sana cennet 6,02x10 üzeri 23 (yani avagadro sayısı) kadar huri/nuri var deyip evine yollayacak. Öbür yandan halkının %25 inin kendini ateist, % 47 sinin ise dindar olmamayla tanımladığı Çekya da hükümet böyle bir uygulamaya gidiyor. Burada sunulan basit bir seks hizmeti olmadığı gibi altında yatan düşünce de insanların eşitliğini amaçlayan yüksek bir idealdir. kaçınıza nasip oldu bilmiyorum ama ben geçen yılın kasım ayında Prag' ta 1 hafta kaldım ve tramvayda engelli biriyle sohbet etme şansım oldu (çat pat ingilizcelerimizle anlaşmaya çalıştık.) kızın bana anlattığına göre 10 yıl öncesine kadar engelliler toplu taşımayı kullanamazken şimdi yarı yarıya uygun hale gelmiş. gündüzleri hiçbir sorun yaşamıyorsun ama gece geç saatlerde eski tramvay ve otobüslere denk gelebilirsin dedi. engellilere ve bir refakatçisine seyahat ücretsiz. yollarda sokaklarda engelli turistlerle karşılaşıyorsunuz çünkü altyapı (lanet olası arnavut kaldırımları hariç) tamamen "barrier free" yani engelsiz. 5 gecesine 60 euro para verdiğimiz hostelde banyo ve tuvalet kapılarının çok dar olması dışında herhangi bir sorun yaşamadım. Tüm gündelik hayat kendinizi diğer insanlarla aynı ve eşit hissetmeniz üzerine kurgulanmış. bu son hizmette sanırım bu anlayışın devamı niteliğinde. bizler dilediğimiz gibi kadın erkek ilişkisi yaşabiliyorsak engelli vatandaşların da buna hakkı var deniyor. meselenin seks kısmı beni gerçekten ilgilendirmiyor evli barklı adamım. Ama hayata engelli olarak devam eden insanların sessiz sedasız yaşadıkları yoksunlukları fark edip, şartları eşitlemek için yapılan bu ve bunun gibi politikalar insanı gerçekten düşündürüyor. Meselenin bir din-ateizm eksenine taşınması doğru değil. inancınızın gereğini sessizce yaşayın. kimsenin ne dininin ne de dinin gereklerinin hatırlatılmasına ihtiyacı var. ihtiyacımız olan şey hakkımız olan eşit yurttaşlık statüsünü kazanabilmek. eğitimden toplu taşımaya, adaletten sağlık hizmetlerine aklınıza gelen her alanda haklarımızı durmaksızın talep etmektir.

gadjodilo

Harika anlatımı için teşekkür ediyorum. Yalnızca bir eksiği düzeltmek istiyorum. Huri, Nuri yok cennette. Huri ile Gılmanlar vardır ve her ikisi de erkekler içindir. Kadınlara yine bir şey yok yani.

Gılman kadınlar için, huri Erkekler için

alfa

Gılmanlar, tüysüz erkek demektir ve yine erkekler içindir zira kadınlara olsaydı, tüy ile ilgili bir şey denmezdi. Huriler de, bakire olarak gelip, birlikte olduktan sonra tekrar bakire olarak gelecektir ama bunu da tutup eğip bükebilirsiniz. ;)

Bu nasıl bir sohbettir arkadaşlar yakıştıramadım sizlere.

Neden? Engelli insanların cinsel ihtiyaçları, soruları ve hayatları olamaz mı? Rahatsız olan, forum oyunları bölümüne buyursun.

engellilerin cinsel hayatları olamaz mı?
daha yeni mitoz bolunmus tek hucrelinin bile hayataki varlık sebebi bir mitoz daha yapıp "çoğalmaktır" kısacası hayatın varlık sebebi.

herkes-ciplak-dolassa-olabilecekler--i580115.jpg

bazen hepimizin bir cinsel münasebet ürünü olduğu unutuluyor. işin dinsel boyutunu tartışmak anlamsız, çünkü herkes sizinle aynı şeye inanmak zorunda değil. bu gibi konular coğrafyamızda tabulaşmış durumda. işin ilginç yanı ise, bu coğrafyada her türlü sapkınlığa rastlayabilirsiniz. sadece konuşmak ayıplanır, arka planda her tür günaha-yasağa el uzatılır. yasaklar eylemleri daha ilgi çekici hale getiriyor. bu her zaman böyleydi. insanlar tabulaştırdığı konuyu, konuşmaya bile cesaret edemezken, deliği olan her şeye hallenebilir. bu yeri gelir zavallı bir hayvan olur, yeri gelir damacana olur. ensest olur, tecavüz olur. bazen din adına, ibadet bile diyenler çıkar, milleti kandırır (badeci hoca). yani sadece usulü ve adı değişiyor, herkes sevişiyor.

ben hariç.

şuraya bir ek yapayım kadın vucudu ayda 1 kere yumurtlar erkek hergun sperm uretir. bunları mutlu sonuçlandıramadıgı vakit hormonlarına emir verir vucut. "öldürmeye baslayın hucreleri". kısacası erken yaslanma baslar.insan omru kısalır.

konu ilginçtir nerden nereye gelmiş çekya hükümetinin engellilere sunduğu seks hizmetinden konu islam dinine geldi nasıl bu konuya geldiniz önce onu çözemedim mesele uçkur meselesi insanların ne yaptıkları sadece kendini ilgilendirir ancak bunu reklam yapmanın anlamı yoktur.

sorun aslında üzüm yemek değil bağcıyı dövmek yani bir yanlışı kendini Müslüman olarak tanıtan bir kişi yaptığında o yanlış doğru olmaz doğruyu da yapan kişi yanlış kişi de olsa o doğru doğrudur değişmez

bir yanlışı bir müslüman yapmıyor.1500 yıldır var olan cariyelik kavramını unutmamız gerektiğini anlatıyor. ayrıca kimse üzüm de yemek istemiyor bagcıyı da dovmek istemiyor. mert124

Üst Alt