Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Çalıştığım işyerinden ayrılmadan emekli olup, çalışmaya devam edebilir miyim?

neyseo35

Yeni Üye
Konular
3
Reaksiyonlar
0
Herkese selam.
arkadaşlar benim şu an erken emekli olmak için gerekli şartlara sahibim. emekli olmak istiyorum fakat şu anki işyerimden ayrılmak istemiyorum. işverenin haberi yok. onları da zarara uğratmadan, ben de zarara uğramadan nasıl emekli olabilirim?
emeklilik işlemleri süresince işyerini terketmeden çalışabilir miyim? izlemem gereken yol hakkında yardımcı olursanız sevinirim.
aynı yollardan geçen arkadaşlar vardır mutlaka.

şimdiden sağolun.

Evet çalışabilirsin.
Emeklilikten sonra çalışma konusunda kısıtlama kamu için geçerlidir.Özel sektörde sosyal güvenlik destek primi ödeyerek çalışabilirsin.
Tabi biz işin yasal yönü hakkında bilgi veriyoruz. Birde uygulama yönü var.
Eğer büyük bir firmada değilsen bu durumda işverenin seni büyük ihtimalle kaçak işçi olarak çalıştırmak isteyecektir.
Biz bilgiyi verelim gerisi sizin kararınız.

selam.birde benim merak ettiğim emeklilik başvurusunu işten ayrılmadanmı yapıyoruz.yada ssk ya başvurup emeklilik kabul olduğundamı ayrılıyoruz.izlemem gereken yol nedir bilgi verirseniz sevinirim.

Bence işten ayrılmadan önce emekli olabilir belgesi için müracaat et ve işi garantiye al.Ondan sonra işyeriyle ilişik kesip hemen emeklilik başvurusu yapabilirsin.İşvereninizle durumunuzu konuşup karar alacağınızdan işlemler süresince çalışmanızda sakınca olmaz.

verdiğin cevaplar için sağol bu emekli olabilir belgesi için ssk ya direk başvurumu yapacağız.hangi evrakları götürmemiz gerekli bilgi verirseniz sevinirim.

Üst Alt