Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Çalışma şartlarımdan dolayı hastalığım ilerlerse işveren hakkında nasıl bir işlem..?

falim

Üye
Konular
27
Reaksiyonlar
0
arkadaşlar ben işe %40'la tek hastalıktan aldıgım raporla girdim. 1 yıl sonra bende vigotil diye dermontolojik bir hastalık çıktı. yüzümde gittikçe ilerledi. yani kısacası hastalıgım çogaldı. şu anda raporum %47 oldu. burda işveren hakkında yasal olarak nasıl bir süreç işletmemiz lazım

Meslek hastalığı gibi bir durum mu bahsedilen?

meslek hastalıgı gibi bir durum çünkü hergün traş olmak zorundayız çok hijyenik kurallar var bunlarada uymak gibi bi zorunlulugumuz var tabi işyrinde peryodik olarak mantar muayinesine tabiyiz o kanturollerden birinde karanlık odada mavi işık altında yapılan muayine sonucu yüzümün içkısmında sag tabi tarafta yanıklar tesbit edildi tabi gözlede görülür şekilde belli oluyordu zaten akabinde işyeri hekimi beni hastaneye sevk eddi yapılan biyopsi sonucu tanı süperfisyelperivasküler dermatitis yüzde lezyon not demişler histolojik vehistokimyasallarbulgulervitigilo şüphesi uyandırmıştır bunun üzerine 6 ay kullanılmak üzere pimehrelimus krem önerilmiştir yaklaşık 11 aydır kullanıyorum bu kremi tabi arasıra doktora konturele giderek hala geçmemiştir tabi şimdi bu bilgiler ışıgında nasıl hareket etmeliyim şüphe olarak işyerinde giymiş oldugumuz beyaz ayakkabılardan olmuş olabilecegi şüphesindeyim nedeni 18 aykadar bir fiil degiştirilmeden giyilmiş olması bide uzunca yogun çalışma tenposu günde yaklaşık 13 saatgibi geceleri 14 saatgibi çalışma piskolojik etkenlergibi etkenlerden ola bilecegi varsayımıda kanatimcedir tabi

Hastalığın ile çalışma şartların biribirine uymuyorsa işverenle görüş.yaptığın işin hastalığını artırdığını ve sana zarar verdiğini söyle.Eğer kabul edilmezse hangi işlerde çalışabileceğine dair sağlık kurulu raporu al.İşveren yine kabul etmezse dava açabilirsin.
U Y A R I :Eğer işçi iseniz davaya kazansanız bile sosyal haklarınız ödenerek işinize son verilebilir.

Üst Alt