Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Çalışan memurun fizik tedavi hakkı..?

SGB

Aktif Üye
Konular
11
Reaksiyonlar
2
Merhahabalar, 10yıldır, engelli memur kadrosunda,çalışıyorum, hem bi özel hastanede, hemde, özel bi rehabilitasyon merkezinden alıyorum, fiziktedavi, alıyorum, dün müdürümüz, çalışırken böyle bi hakkım olmadığını, 40 seansla sınırlı olduğunu, insiyatif kullandıklarını söyledi, böyle bişey var mı? çalışırken fizik tedavi hakkımız sınırlı mı? bilgisi olan paylaşırsa memnun olurum..

Evet var sürekli fzt alman gerektiğine dair raporun varsa. Her fzt ye gittiğinde idari izin raporu alırsın. O gün için yarım yada tam gün izinli sayılırsın.

SGB Meb'e bağlı özel eğitim kurumlarının birinden bilgi alabilirsiniz, kamuda çalışıp eğitim adı altında tedavi alabilirsiniz haftada 2 ayda 8 seans.. bunun için heyet raporunuzla ilçenize bağlı rehberlik araştırma merkezine başvurup rapor çıkarıyorsunuz sonrasında istediğiniz bi kurum da hizmet alabilirsiniz ama önce müdürünüze vereceğiniz yazıyı temin edin..

Trafik kazası geçirmiş ve felçli hastaların yılda 90 seans fizik tedavi hakkı vardır.

teşekkür ederim bilgi için.

Merhaba,
Fizik tedavide hastaları A grubu, B grubu olarak gruplandırmışlar. Anladığım kadarıyla B grubu hastasınız. B grubu hastalarda 1yıl içerisinde 30+30+30 seans fizik tedavi hakkı bulunmakta. İlk 30 seanstan sonra devam edebilmek için Devlet Hastanesinin Fizik tedavi bölümünden diğer 30 seans için rapor almak gerekiyor. Ben Fizik Tedaviye başladığımda, Fizik Tedavi Merkezinden bir yazı alıp işyerine teslim ediyorum- amir inisiyatifine bırakmamak için- Hastanede tedavi gördüğünüz saatler idari izinlisiniz.

Meb e bağlı RAM (rehberlik ve araştırma merkezi) başvurularak ki bunun için Sağlık kurulu raporu gerekli. O zaman RAM raporuyla RAM birimlerinden 1 yıl boyunca fizik tedavi görebilirsiniz. Kamu hastaneleri çok yoğun. Özel eğitim ve rehabilitasyon merkezleri ki iyi bir yer hizmet sağlayan kurumda fayda görme imkanı yüksek.

Üst Alt