Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

C4 seviyesinden omurilik yaralanması sonucu platin takıldı. Bugünlerde boyun ağrısı..? [Soru]

azizkanmaz

Aktif Üye
Konular
156
Reaksiyonlar
0
C4 seviyesinden omurilik yaralanması sonucu platin takıldı. Bugünlerde boyun ağrısı..? [Soru]

arkadaşlar, ben 2001'de geçirdiğim bir iş kazası sonucu c3-c4-c5 kırık seviyesinden ameliyat oldum, şu anda hala boynumda platin var.
platinin ismi titanyum ve şimdiye kadar hiç boynumdan şikayetim yoktu. ama 4 gün önce bir sancı başladı ve hala devam ediyor. sancıdan dolayı uzanamıyorum ve yatamıyorum.
acaba neden birden bire böyle birşey oldu, bilen var mı?
lütfen yardımcı olun

Çevremdeki vücudunda platin olan pek çok engelli arkadaşımda, özellikle 5 yılın üstüne vücudunda platin taşıyanlarda bu tip şikayetleri duydum. Platin kırılmış ve sinirlerine baskı yapıyor olabilir. Bence vakit kaybetmeden doktora görünmen en iyisi, platinin çıkarılması gerekebilir.

Platinde bir sorun olabilir, yada bence daha büyük bir olasılıkla, bir fıtık meydana gelmiş olabilir o bölgede. MR çektirmek gerek...

hmm.. hemen bi mr cektirip doktora görünmelisin benim ameliyat bölgemde boyun ama platin yok kitle vardı o alındı o boşalan yerde zamanla omrilik parca oluşturup aynı bir fıtık gibi sinirlere bası yapabiliyormuş,bende bi kaç ay önce kolumda uyuşma karıncalanma omuz ucunda ağrı falan hissettim doktorum durumun annattığım gibi olduğunu açıkladı.. sende eğer ağrıların artarsa hemen bi mr çektir .. geçmiş olsun..

3 ay önce mr çekildi doktor dedi platin sıkışma yapmış ama herhangi bir zararı yok dedi ben yinede doktora gideyim bakalım neymiş
hangi doktora gitmeliyim bence beyin cerahi doktoru
arkadaşlar bişi daha soracam fıtık olmuşsa ameliyat mı yapacak

sanmıyorum , çünkü o bölge riskli olduğu için en son olarak ameliyat düşünür ilaç tedavisi ve egzersiz önerebilir..

benim ki sag omzumda bir noktada spazmda yapmaya basladı.(arada bi oluyor)

not:fıtık yok.

Üst Alt