Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Bürger (Thromboangiitis Obliterans) hastası olan var mı?

Aşağıda Bürger hastalığı ile ilgili kısa bir bilgi var.
BÜRGER HASTALIĞI: Ayak damarlarını sigara tıkıyor, parmaklara kan gitmemesinden dolayı kangren oluyor, parmaklar kesiliyor, sigarayı bırakmazsa biraz daha yukarıya doğru kangren ilerliyor, topuktan kesiliyor, sigarayı bırakmıyanlarda kangren ilerliyor, dizden keliyor, sonra kalçadan kesiliyor ve ölüp gidiyor. Tabi bu arada senelerce bürgerle uğraşırken parası, malı her şeyi harcanıp gidiyor. Bütün bu sıkıntılara rağmen, bürgere yakalanıp da sigarayı bırakan tek bir hasta bile göremedim.
Not: Bürger hastalığı sadece sigara içenlerde görülür,yani sigara içmeyenlerde bürger hastalığı olmaz

Kaynak
Bu bilgiyi yazan doktor Emin bey, Bürger hastası Murat beyi görmedi sanırım. Zira kendisi sigarayı bıraktı. :)

Selam

Vah zavallı hastalık bir tek benmiyim tek senin sahibin

cok tehlıkelı bır hastalık benım bıldıgım kadarı ıle sıgara ıcenlerdede gorulur ve bırakmazlarsa 4 organ kaybına neden olabılır... bir arkadasım vardı 7 yıl once ıkıayagını kaybettı sıgarayı bırakmadı ve 1 yıl sonrasında bacakları dız ustunden kesıldı 2. amelıyatla bırakmazsa dıger organlarınıda kaybetme rıskı oldugunu soyledıklerı halde ıcmeye devam ettı bacaklar kasık tan kesıldı 2 yıl sonrasında 2004 yılında ellerınde tıkanıklıklar basladı morarmalar oldu parmakları kesıldı daha sonrasında sağ kol kesıldı sonunda bıraktı ama organlar kaybedıldı cok tehlıklı bır hastalık aman dıkkat...

evet haklısınız ben bir bacakla kurtardım ama sonuç ne olur bilemem şu anlık sigarada içmiyorum.Hayırlısı olsun

İnşallah bırakırsınız Burger olsun veya olmasın bırakmanızı tafsiye ederim.

60 yaşındaki annem bir senedir bu hastalık yüzünden ayağından parmak amputasyonu oldu ve hastalık ilerlemeye devam ediyor.

Malesef bende burger hastsıyım arkadaşlar ayak parmaklarımdan sağdan 1 4 5 soldan 2 3 parmaklarım kesildi

Geçmiş olsun pisi allah şifa versin ben 8 yıldır uğraşıyorum gercekten berbat bişey ağrılar felaket

Bu sigarayı neden bırakmıyolar burger hastaları bunun bilimsel bir acıklaması varmı

En ğüzeli sıgarayı bırakmak ve sıgaralı ortamdan uzak durmak

Bende burger hastasıyım 2008 de sol bacağımdan bypass oldum rahatladım diye sigara ya devam ettim daha sonra 2011 de diğer ayağımdan ameliyat oldum ama 2 ay içinde tekrar ağrılar başladı yaklaşık 7 ay ağrılardan uyuyamadım morfin bile ağrılarımı birkaç saat dindiriyordu daha sonra ayağımda parmak uçlarımda morarmalar oldu bacak kaslarım erimeye başladı en sonunda dizüstü ampute oldum hep sigara yüzünden çok kötü bir hastalık allah kimseye bu hastalığı vermesin

Üst Alt