Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Bu site sayesinde yıllar önceki arkadaşımla buluştuk

UZAKLAR

Üye
Konular
32
Reaksiyonlar
1
Arkadaşlar, bu yazıyı yazmakta epeyce bir tereddüt ettim, ama sonra hem gerçek bir hikaye olması hem de sitenin bize nasıl bir kazanç olduğunu belirtmek açısından, sizlerle paylaşmak istedim.
Sevgili arkadaşım, kadim dostum Mr.Forehand'dan izin almadım ama, bu yazıyı okuduktan sonra dostluğumuzun taa eskilere dayandığından, bu izine çok da gerek yok sanırım.

1989 yılında açılan devlet memurluğu sınavını kazanıp, Gümüşhane İlinin sevimli ve küçük bir ilçesine tayinim çıkınca, çekinceli de olsa oraya gitmiştim.
İlk defa yuvadan ayrılan kuş misali, 21 yaşında sağ ayağından %40 özürlü, ama normal statüde işe giren biri olarak göreve başladım.
Bu başlangıçtı belki bizi birbirimize kenetleyen Mr.Forehand la; aynı ilçede farklı Dairelerde çalışıyorduk.
Kısa zamanda birbirimize kaynaşmış iyi arkadaş olmuştuk. Tabii diğer arkadaşlarımızla da elbette burada isimlerini saymıyorum.
Mr.Forehand o zamanlar sapa sağlam yakışıklımı yakışıklı deyim yerindeyse cillop gibi delikanlı, nacizene bizde yarı cillop durumundaydık.
Gel zaman git zaman daha da kaynaştık, aynı evde yattık, aynı yemekleri yedik, aynı içkileri içtik, aynı şarkılara ağladık, aynı şarkılarla eğlendik.
Akşamları kahvede pişti oynadık, okey oynadık, bazen eş olduk bazen rakip, ama hiç kırmadık birbirimizi ve diğerlerini hiç
Orada 8 kafa dengi arkadaştık ve ikimiz de bu grubun üyesiydik.
Erzincan depremini beraber yaşadık, birbirimize destek olduk.
Öyle bir gurbettiki orası, bu sekiz kişi birbirine anne-baba-abi-kardeş olmuştu.

Bir haftasonu Trabzon'a gitmiştik, kıştı, kar yağmış, yollar kapanmıştı ve ben Mr.Forehand'la o zamanlar yeni yeni kaynaşıyorduk
Çalıştığımız yere gidemeyince, bir otel odasında beraber geceledik
Arkadaşım kolundaki saati çıkarıp masanın üzerine bırakmıştı, sabah kaltık, saat yok yerinde'
Benim durumumu düşünün.
Odanın kapısı da kapalı
Hırsız falan yok!
Sonra anladık ki, gece saate birimiz çarpmışız ve saat arkalara bir yere düşmüş. Sonra saati bulunca ikimiz de ne kadar sevinmiştik ve belki de dostluğumuzun ilk tohumları orda atılmıştı aramızda; haberimiz olmadan.

1993 yılının başında ben Ordu iline tayin oldum, arkadaşım askere gitti
Telefonla çok uzun süre haberleştik, hiç kopmuyorduk birbirimizden.
Sonra yavaş yavaş da olsa arayamadık birbirimizi, arkadaşım askerden dönmüş, memleketine tayin olmuştu.
Ben de başka bir ilçede görevime başlamıştım
Bilinen telefon numaralarını kaybetmiştik
Ben, diğer ortak dostlarımla haberleşirken Mr.Forehand'ın kötü bir kaza geçirdiğini ve sakat kaldığını öğrendiğimde, duyduğum acıyı ve üzüntüyü sizlere anlatamam.
Gözlerim dolmuştu, boğazıma bir şeyler düğüm düğüm olmuştu, ağlamamak için kendimi zorlarken, eşim sordu "ne oldu?" diye.

Uzun zaman geçti aradan ve biz bu güne geldik.
Sitemizde dolaşırken bir resim dikkatimi çekti; aradığım adam karşımdaydı!
Hemen mesaj-mail derken, yıllar sonra da olsa acı da olsa görüşmüştük.
Arkadaşımla haberleştiğim bu gün de O'nun yaşama sevincinden hiç bir şey kaybetmemesi beni mutlu etti.
Ve ben bu siteyi kuran sevgili Oturanboğa'ya bir kez daha minnettar kaldım; kendisine çok teşekkür ediyorum.

Ve sevgili Mr.Forehand, iyi ki varsın sevgili arkadaşım
Yıllar sonra da olsa seninle buluşmak gerçekten çok güzeldi, bir daha kopmamak üzere AYAR AYAR AYAR.
Bu son kelimeler kendi aramızda bir sevinç ifadesidir arkadaşlar.

İki dostun birbirine kavuşması, ne kadar güzel ve muhteşem bir olay.
İki dostun yıllar sonra hele tesadüfen karşılaşması o dostuluğu dahada perçinliyor.

Dünya küçük :)
Bakalım daha ne süprizlerle karşılaiacağız...

Allah bir daha ayırmasın...
Bu harika bir rastlantı...
Gerçekten çok sevindim...

bu site sayesinde buluştuk

Hayat süprizlerle dolu....
Adınıza çok sevindim :D :D

aman Allahım bu çok benzer bir olayı bende yaşamıştım ve dünyanın ne kadar küçük olduğuna gerçekten inandım. :lol: ve adınıza gerçekten çooook sevindim.zamanın ayırdığı değerli arkadaşlara yeniden kavuşmak müthiş bir deneyim. bu birliktelik hiç bitmesin inşallah :wink:

Sevgili arkadaşım Uzaklar
Ben de senin yazdıklarına aynen katılıyorum. Çok güzel yazmışsın..
Birbirimize karşı çok samimiydik hepimiz. Güzel günlerdi...
Buradan şimdinin güzel olmadığı gibi bir anlam çıkmasın. Her zamanı kendi
dönemi içerisinde değerlendirmek lazım.

Ne kadar güzel.......
ya ben çok sulu gözüm ağlıyorum ama hüzünden değil, tuhaf bir şey böyle bir tesadüfe vesile olduğu için ve daha nice sebeplerden dolayı burayı bir kat daha fazla sevdim....
Abisi öyle güzel yazmışsın ki......
Harikaaaaaa ne denir ki başka :)

Sizin adınıza o kadar sevindim ki...
Dün akşam okuyunca ağlamıştım.
Böyle zamanlarda tek kelime yazamıyorum.
(Çiğdem'den cesaret bulup yazdım :) )

:D Ne güzel, uzun bir aradan sonra tekrar birbirinize kavuşmuşsunuz. Bu duyguyu bilirim, çünkü benzerini ben de yaşadım. Üniversite yıllarında kaldığım yurttan, çok samimi bir oda arkadaşımın izini eğitim bitince bir iki mektuplaşmadan sonra kaybetmiştim. Çünkü o taa Adıyaman'a tayin olmuştu; onca hay huy içinde ben de iş hayatı, evlilik, çocuk derken o aklımdan çıkmıştı. Aradan 20 yıl geçti, bir sabah Migros'ta alışverişe çıkmıştım, önümde 1 yaşında oğlunu alışveriş sepetine oturtmaya çalışan ve yüzü bana çok tanıdık gelen ama kim olduğunu çıkaramadığım birini görünce, o da benim kendisine dikkatle baktığımı fark edince bakışlarımız karşılaştı. O anda birbirimizi hatırladık, şaşkınlık ve sevinçle kucaklaştık! Gözlerimizdeki hasreti etrafızımdaki insanlar da fark etmiş olacak ki bir iki kişi alkışlamaya başladı. Şimdi arada sırada haberleşiyoruz. Çok güzel bir duygu! :)

işte bize internet ve bu sitenin verdikleri
bir sürü hayır işliyorsun oturanboğa bir hayır duada benden allah razı olsun senden :)

sevgili dostlar yıllar sonra bir dosta rastlamanın mutluluğu gerçektende çok güzel bir duygu, elinde elma şekeri olan çocuk gibiyim şimdi.

Çok sevindim adınıza dünde ben çok mutluydum 12 senedir görmediğim aynı yatakhaneyi paylaştığım arkadaşım ziyaretime geldi.Sanki hiç ayrılmamısız gibi o kadar güzel o kadar samimi ya bu anlatılmaz yaşanır.Ne güzel işte inşallah birdaha birbirinizi kaybetmezsiniz....

Nereden nereye...Hayatın acı tatlı süprizleri, yaşanan hayatlar... Kavuşmak güzel şey :) Dostluğunuzun artarak devamını dilerim.

Oturaboğa sanada sağol. Yaşattıkların ve yaşatacakların için.

Bazı arkadaşlıklar vardır ki unutulmaz. Hani derler ya "kardeşten öteyiz" biz. Uzaklar kardeşimiz de aynı bu şekil bir dostluk kurmuş olmalı. Helal olsun sizlere. Yazdığın yazı mükemmel. Tebrik ederim .Belkide birçoğumuzun içinde ukte kalan paslanmaya yüz tutmuş eski dostlarımızı tekrar hatıralarımıza kazıdın. Teşkkür ederim.

Müthiş bir dostluk. Kalbiniz birmiş Allah tekrar kavuşturmuş sizleri. Her zaman derim ben; 10 tane arkadaşım olacağına 1 tane dostum olsun yeter... Sizin adınıza çok sevindim...

Dünya uçsuz bucaksız bır yer olmasına karşın teknolojı ıle bu yer çok daraldı.
Allah bır daha ayırmasın dostları...

EVREN DEMİR

Önemli olan dostluk arkadaşlık, bağlarınız sağlammış bir noktada tekrar buluştunuz ne güzel

Ne güzel birbirinizi bulmanız ve bu siteyi kuran arkadaşlar nelere vesile olduklarını gördükçe mutlu oluyorlardır.
Hayat herzaman süprizlere gebedir dilerim ki Allah yollarınızı birdaha ayırmaz...
sevgiyle kalın

Vayy beee 2005 de yazmışım bunu şimdi 2009 olmuş zamanmı bizi bitiren yoksa bizmi zamanımızı bitiriyoruz. Günler haftalar gelip geçiyo sanki daha dün gibi bu başlık öylesine gezerken baktım duruyo. Hoşumada gitti yalan yok. Ama şu yalan dünyada tek gerçek dostluklar paylaşımlar. Bu siteyi oluşturan ve mesajlarla bu siteyi yaşatan sevgili dostlar, arkadaşlar hepinize merhaba. Hepinize teşekkür.

Ben bu siteylen yeni tanışma fırsatım oldu ,ama böyle bi stenin kuruluşunda emegi geçen bütün herkese teşşkür ederim.vaktim olmadı fazla incelemeye ama enazından derdini anlatacak bi ortam yaratılmıştır.hastalıgıyla barışık yaşama gücü doguyor insanda

Üst Alt