Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Boşu boşuna... [O an]

arif33

Yeni Üye
Konular
1
Reaksiyonlar
0
Selam arkadaşlar, nerden başlayacağımı bilmiyorum. herkese burdan selamlar. yeni üye oldum ve bir çok arkadaşın hikayesini okudum. hepsine büyük geçmişler olsun diyorum. ben de sizlere kaza günü ve sonrasını anlatmak istiyorum...
ben bir fabrikada vardiye şefi idim. normal çalışıyordum arızalı makineyi tamir ederken işçilerden bir tanesi yanlışlıkla bana selam vermeye çalışırken eli start düğmesine deyince, enjeksiyon aniden çalıştı. ben sesi duymamla elimi çekmem bir oldu. ama 1 hafta sonra sag elimden 4 parmak kabettim ve baş parmakta hafif bir sakatlık, yani tam işlevini yapamadıgını gördüm. ve o anda dünya başıma yıkıldı.
1 sene kendime gelemedim toparlanmam biraz uzun sürdü. hayattan bıktım. insanlardan soğumuştum, ama evde özenle düzenlediğim alet çantamı arkadaşlarıma dagıttım. yanlız alet çantamda yok yoktu. yani baktım ne yaparsam kendime yapıyorum. sadece kendime zarar vermekle kalmayıp çevremdeki insanların kalplerini kırıyordum. toplumdanda uzaklaşmıştım ki birden kendim bir karar aldım o anda, hayatla barışmak...
çok şükür allaha şimdi çok rahatım, huzurluyum. o günleri hatırlayınca biraz kendime sitem ediyorum.. yaa unutmadan herşey güzel hoşta insanların bir özürlü gördükleri zaman onlara acıyarak üzülerek yani vah vah vah der gibi bakışlar beni rahatsız ediyor. lafım şu ki, türk toplumu daha özürlüleri tanımıyor, tanımak istemiyor.
herkese selamlar

arif olan anlar demişler :lol: bendende sana bi bravo

arif abicim çok geçmiş olsun o anı8 yaşadıktan sonra kendine gelememen çok normal...ama sonra parmaklarının kaybettiği gücü ruhunun kazandığını göreceksin biz önümüze çıkan engelleri ezip geçtiğimiz için o bakışlar hiç sorun yapma sen abi

geçmiş olsun arif abi üzüntülü günlerin geride kalmış mutlulukları yaklaşmışsın bundan sonrada mutlu olman dileğimle ;)

Re: Boşu boşuna

merhabalar önemli olan hayatı hep iyi yerlere çekmek sizde bunu yapmışsınız. Allah yardımcınız olsun. saygılarımla...

çok teşşekürler arkadaş sağolun zaten bizim gibi insanların hayata bağlanmaktan başka çarelerinin olmadığını gördüm ama!! bazen kendi kendime '' keşke geriye dönüş olsa diyorum '' ama malesef yapacak bir şey yok hayata tüm gücümüzle sarılmak lağzım kolay gelsin....

ARİF ABİ SANA ÇOK GEÇMİŞ OLSUN.BEN 17 YILDIR ENGELLİYİM VE HAYATIN BANA ÖĞRETTİĞİ ŞEY AİLEDEN BAŞKA HİÇ KİMSEYE VE HİÇ BİR SORUNU KAFANA TAKMAYA DEYMEZ.ZAMANLA HER ENGEL AŞILIYO...

Teşşekür ederim arkadaşım sağolasın aynen dediğin gibi !!!!!!

Arkadaşım toplumumuzun bu şekilde bilinçsizce davranması, bütün engelli olan arkadaşlarımızı üzmektedir. Burada bizim toplumumuza kendimizi iyi anlatmamız gerekmektedir.

Bir negelli olarak, toplumumuzun önyargılarında sıyrılması için, her zaman toplumun gözünde iyi bir yerde olmamız gerekmektedir. Bazı insanların engelli insan hiç bir işe yaramaz gibi düşüncelerin olması, toplumumuzdaki insanların engelliye bakış açısını ortaya koymaktadır.

Oysa, bir çok engellinin, bir çok konularda büyük başarılarının olduğu bir gerçektir. Bütün bu gerçeklerin olmasına rağmen, toplumumuzdaki bu görüş değişmemektedir. Engellilere fırsat verilmemektedir.

gecmis olsun. 4 parmak engell ama cok büüyk bi engel olacagini düsünmüyorum.
Madem psikolojik olarka düzeldiniz . artik engelinizi kabullendiniz . Alet cantanizi geri alsaydiniz keske ;):D

lafım şu ki, türk toplumu daha özürlüleri tanımıyor, tanımak istemiyor.
herkese selamlar

Mrb Sevgili Büyüklerim Küçüklerim ve yaşıtlarım, ben Allah'a şükür özürlü değilim ve gene Allah'a şükür ki engelli olan siz abllarımı abilerim ve kardeşlerimi anlayabiliyorum insanın sizin hissettiklerinizi hissetmesi çok zor ancak diğer insalarla etkileşim içinde olmadığı zaman sizin yaşadığınız duygunun %30 una yakşlaşık bir değerde hissedebiliyor.

Ve Söylediğiniz Son Cümle Türk kardeşlerimi bilemiyorum ama ben bir Kürt olarak Engelli kardeşlerimi ne engelli oldukları için horgördüm aksine kendime daha yakın tuttum, ziyaret ettim ve onların yani szilerin bu azimli davranışalrınızı diğer popülasyonlardaki bireylerle paylaştım. SİZLER NE YANLIZ NE DE YANLIZLIĞA MAHKUM İNSANLARSIN SİZLER BU EVRENIN EN ÖENMLİ PARAÇALARINDANSINIZ. ALLAH KATINDA YERINIZDE BIZIMKINE GÖRE DAHA BUYUK OLACAKTIR.

Nice "O" anlar daha var ancak sadece bunlar bazıları bu azimli davranışlarınızdan dolayı hepinizi kutlar ve saygılarımı sevgilerimi sunarım.

[Merak edenler için; Lise 1 öğr./ istanbul-Bağcılar/ Web Master/ Mekatronik Müh. Adayı :)] Herkese iyi günlerimi sunuyorum.

Üst Alt