Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Bol su içmeme rağmen TAK yapınca az idrar çıkıyor..?

d_iskender

Üye
Konular
24
Reaksiyonlar
0
Bir kaç gündür idrarım az çikiyor. günde 2000 cc sıvı alıyorum. önceden 1800 cc kadar idrar çıkışı oluyordu. şimdi ise 1000 cc kadar idrar çıkışı oluyor.
bu düşüşün sebebi ne olabilir?

Benim teorim: O suyu kıçımızdan ter olarak atıyoruz :)
Daha bol su içmek gerek bu sıcaklarda... Tuzlu ayran da içilmeli. Tuz ihtiyacımız da artar bu terlemeyle...

evet bülent abi sana katılıyorum yaklaşık iki litre su iciyom 2saat sonra bi bakıyom 250 gram cıkoyo ama aşırı derecede terliyom bana kalırsan hic klimanın başından kalkmamalı ne icersek onu cıkarırız :lol:

havaların sıcak olmasından kaynaklanan terlemelerle vücut sıvıyı bu şekilde de dışarı vurur bence tamamen böyledir.

Ben de aynı şekilde düşünüyorum, bu sıcaklarda terledğimiz için üretim az :)

Bir de genelde OF'lilerin sakatlık seviyesinden itibaren vücudunun hissetmeyen bölümleri terlemez. Vucutta en ilginç olan şey ise, insanın baş bölgesi; yüz, boyun, ense ve saç dipleri tüm vücuda oranla daha fazla ter boşaltıyor. Hani alttarafı vücudumda zaten bir başım terliyor terde atamıyorum ki doğru dürüst diye kafanız kurcalanmasın diye zamanında benim de kendi kendima işkillendiğim bir durumdu ondan eklemekte fayda gördüm.

arkadaşlar ben günde 2500 cc içiyorum hepsi çıkıyor çünkü klimanın önünden kalkamıyorum

Ben bu konuyu nefroloji doktorları ile görüştüğümde aynı cevabı verdiler terlemeden dolayı idrar azalıyor.

Suyun yanısıra bol bol soğuk bira diyorum. Işıl ışıl idrar, dinamo gibi çalışan böbrekler için :p

Eşimin seviyesi T 8-9 Bundan 6 ay öncesine kadar seviyenin altında terleme olmazdı. Ancak 6 aydır ayakları. kasık bölgesi cok güzel terliyor. Bunu normale dönüş olarak kabul edebilirmiyiz.

vücut suyu sadece ter ve idrarla atmaz.
solunum ve nefes alan deri vasıtasıyla da bir miktar suyu buhar olarak dışarı atarız.

Aha can geliyor!!! :p
Şaka bir yana, bu bende de yaklaşık 5-6 sene sonra ortaya çıkan bir durum. Vücudumun hisseden bölümleri kadar olmasa da, sakatlık seviyesinin aşağısında daha önce terlemeyen bölge artık terliyor. 5 yıl gibi uzun bir süredir de böyle olduğumu düşünürsek, ne hareket ne de hislerde en ufak bir gelişim yok, herşey aynen devam :)

Bence eşinizin terlemesi harika bir durum. Ben yazın o sıcaklarda bile terliyemiyorum ve acaip rahatsız oluyorum. Vücudum sıcaktan ateş gibi yanıyor, çok bunalıyorum. Sürekli olarak suyla ıslanıp serinlemek istiyorum.

bende tam tersi 1600cc içiyorum 2000cc cıkartıyorum bazen daha fazla bile cıkıyor.

Üst Alt